FC Kopřivnice – TJ Mořkov 5:1 (2:0)

Přestože v úvodních minutách měli optickou převahu spíše hosté, jejich snahy končily na domácím obranném valu. V 19. minutě zahrával hostující Pop rohový kop, ale hlavička Kociána větší nebezpečí pro domácí bránu neznamenala. Na druhé straně se k přímému kopu postavil Hanus, jehož pokus zlikvidoval hostující gólman až po obětavém zákroku. To se mu však nepodařilo o chvíli později. Ve 33. minutě přihrál domácí Michal Mička do běhu Okřesíkovi, ten se napřáhl a z 25 metrů vymetl nechytatelnou střelou šibenici Verešovy brány – 1:0. Když se na druhé straně nechytla souhra Kunc – Kocián, zaúřadovali opět domácí. Ve 45. minutě našel rohový kop Nenutila Michala Mičku, který přidal Mořkovu branku do šaten – 2:0.

Po poločasové přestávce to byli opět hosté, kdo se snažil o vyrovnání. V 55. minutě dostal míč na středu hřiště Kunc, obešel si dva hráče a technickou střelou snížil s pomocí tyče na 2:1. Když už to vypadalo na drama, přišla další zteč Kopřivnice. V 67. minutě využil domácí Štěpán podklouznutí stopera při odkopu, obral jej o míč, obešel také gólmana a do prázdné pojistil vedení domácích – 3:1. Mořkov byl nucen hrát vabank, ale daň byla příliš vysoká. V 75. minutě šli hned tři domácí hráči na jediného obránce. Toho obešel Pala, obešel i gólmana a opět do prázdné rozhodl o utkání – 4:1. Snaha o vyrovnání Mořkovu vůbec nevyšla. V 87. minutě si totiž na roh Kapsy naskočil Březina a uhasil i poslední naděje hostí – 5:1.

Radomír Vlček (Kopřivnice): S výsledkem jsem samozřejmě spokojen. Soupeř nebyl špatný, o čemž svědčí i jeho postavení v tabulce, a první půle byla víceméně vyrovnaná. Ve druhém poločase byli hosté nuceni hru více otevřít a zřejmě jim došel i dech. Jsme rádi, protože nikdo nečekal, že to dnes bude jednoduché utkání. Samotný závěr už byl spíše o fyzičce, kterou naši kluci měli navíc.

Jan Pítr (Mořkov): Podle mého názoru až do 67. minuty, kdy to bylo 2:1 pro domácí, šlo o vyrovnaný zápas. Poté jsme ale domácím namazali na dvě branky a už se nám nepodařilo ani srovnat. Po poločase jsme chtěli utkání zdramatizovat a dát rychle branku, což se nám podařilo, ale po dvou chybách a brankách domácích pro nás zápas výsledkově skončil.

Branky: 33. Okřesík, 45. M. Mička, 67. Štěpán, 75. Pala, 87. Březina – 55. Kunc, rozhodčí: Pustějovský – Tomšík, Seidler, diváci: 150

Kopřivnice: Beňo – Špaček, Hanus, Maslák, Nenutil – M. Mička (87. Kramoliš), Daňhel, Březina, Pala (75. Kurečka) – Okřesík, Štěpán (81. Kapsa). Trenér Radomír Vlček

Mořkov: Vereš – Vodolán, Ksiažek, Janíček (79. J. Kučera), Strnadel – Erle, Pop, Z. Mička, Machač – Kocián, Kunc. Trenér Jan Pítr