Kotešovec v závěru rozhodl o výhře Starého Jičína

Novojičínsko – Úvodní kolo nenabídlo žádnou remízu. Z výhry se radovaly ještě celky Libhoště, Kateřinic, Jakubčovic, Suchdolu, Jistebníku a Kopřivnice.

20.8.2014

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Petr Šilar

Start nového soutěžního ročníku 2014/2015 I. B třídy, sk. D, jež je, až na Kozlovice, záležitostí celků z Novojičínska, je tady! Nováček ze Spálova, který zažil premiéru v krajské soutěži, doma podlehl nejtěsnějším rozdílem posílenému Jistebníku.

ZELENÝ PAŽIT I. B třída, sk. D

FC VLČOVICE-MNIŠÍ – FC LIBHOŠŤ 1:3 (1:2)

Po necelých dvou měsících si oba celky střihly repete. Zatímco na konci předešlé sezony skončilo utkání remízou 2:2, nyní si FC Libhošť odvezl domů všechny tři body. Hosté vstoupili do zápasu lépe a po úvodních šancích, které neproměnili, se dočkali v 16. minutě, kdy si z obrany seběhl Symerský a poslal Libhošť do vedení. Zanedlouho bylo v týmu nového trenéra Salače ještě veseleji, když byl na konci úspěšné akce Oborný, jenž přišel v létě z Dobratic, a Vlčovice už ztrácely dvě branky. Dvoubrankový náskok však hostům dlouho nevydržel. Vlčovičtí dokázali využít zaváhání hostující defenzivy a z nabídnuté penalty bezpečně snižoval Roman Jalůvka. Rozhodující direkt si pak hosté nachystali na start druhého poločasu, kdy využil domácí chyby svou druhou brankou v zápase Oborný.

HVĚZDY KOLA***MARTIN OBORNÝ
(Libhošť)
Vydařenou premiéru v libhošťském dresu prožil nový muž Salačova týmu, který přišel v létě z Dobratic, kde vstřelil v loňské sezoně šest branek, a podílel se tak na jejich postupu do I. A třídy. Jeho dvě branky ve Vlčovicích tým výrazně nasměrovaly ke třem bodům.

**PATRICK MEIHACK (Suchdol)
Jedinou gólovou trefou utkání rozhodl suchdolský mladíček o prvním tříbodovém zisku Lokomotivy. Teprve sedmnáctiletý ofenzivní fotbalista obstaral po půlhodině hry jediný gólový zápis očekávaného derby. V další šanci pak mířil hlavičkou těsně vedle.

*TOMÁŠ FENDRICH (Kopřivnice)
Kopřivnický mladík, který před novou sezonou přešel do týmu trenéra Svobody z dorostu, ale do mužského týmu naskakoval už v předchozí sezoně, měl při vítězném utkání proti Tiché prsty hned ve třech brankách. Jednu obstaral sám, na dalších dvou se výrazně podílel.

ČÍSLO KOLA 40
Zhruba tolik fanoušků Jistebníku přijelo na hřiště nováčka ze Spálova podpořit svůj celek na první podzimní utkání na kole !!! Tým trenéra Štrose se musel cítit jako doma, protože celkem se na venkovním utkání sešla asi stovka jistebnických fanoušků, kteří tak za svou podporu zaslouží absolutorium. Z dlouhé cesty mohli nakonec odjíždět s radostí z tříbodového zisku.

FC Libhošť postupně naplno převzal otěže utkání a nepouštěl domácí k výraznějšímu zdramatizování výsledku. „Od začátku jsme byli lepším týmem. Neustále jsme ale hledali lépe postaveného hráče a domácí stihli zahustit prostor. Až potom Symerský utekl po lajně a za chvíli jsme přidali druhý gól. Velká škoda, že jsme se pak dopustili chyby, která skončila penaltou. Domácí ožili a ve zbytku prvního poločasu hru vyrovnali. Po našem třetím gólu už však zápas ztratil náboj, jako bychom se výsledkem uspokojili," hodnotil první utkání na lavičce Libhoště Miroslav Salač, jehož svěřence čeká už dnes od 17 hodin osmifinále okresní části Poháru FAČR doma proti Petřvaldu na Moravě.

B: 27. R. Jalůvka z pen. – 24. a 46. Oborný, 16. Symerský. Rozhodčí: Pobořil – Pala, Pargáč.

Vlčovice: Sokolovský – Hanzelka (87. Tvardek), Velička, R. Jalůvka, Reček – Názalaník, J. Jalůvka, Klos (77. Vlček), Harabiš (70. Košárek) – Lichnovský (61. Kordoš), Světlík (29. Kahánek). Trenér: Miroslav Rek.

Libhošť: Kozák – Indrák, Velart, Palička, Symerský – T. Blažek (86. Kupčák), M. Blažek, Závodný, J. Čapka (84. Juřena) – Oborný (88. T. Kalinec), Dědík (64. Bednář). Trenér: Miroslav Salač.

TJ LOKOMOTIVA SUCHDOL N. O. – TJ ODRY 1:0 (1:0)

Suchdolská Lokomotiva, kterou od letošní sezony vede hrající trenér Luděk Hanzlík, přivítala Odry. Také hosté přijeli s novým koučem, Janem Ctibůrkem. V prvním, vyrovnaném poločase, kdy bylo šancí poskromnu, se diváci dočkali jediné trefy. Krátce před uplynutím první půlhodiny podnikli domácí povedenou akci, dorostenec Meihack se obtočil kolem bránícího hráče a překonal Cibulce. Po změně stran zatlačili Oderští domácí před vlastní branku a kolem Dubce to jenom svištělo. Suchdol však nadále odolával. O vyrovnání se v závěru mohl dokonce postarat brankář Cibulec, ale domácí už nejtěsnější vedení udrželi až do závěrečného hvizdu. „První poločas se nám docela podařil. Ve druhém poločase jsme se ještě dvacet minut nějak drželi, ale pak už jako bychom se báli o výsledek, docházely nám síly a už jsme se jenom bránili. Měli jsme i štěstí, protože soupeř měl tak čtyři, pět vyložených šancí, které ale naštěstí neproměnil,“ vracel se k průběhu utkání domácí trenér Luděk Hanzlík. Odry tak mohou litovat promarněné druhé půle, kdy nedokázaly ani jednou překonat Dubce, jenž tak vstoupil do sezony s čistým kontem. „Ze začátku to z naší strany nebylo dobré. Udělali jednu chybu, nepokryli jsme útočníka a zbytečně jsme inkasovali. Ve druhém poločase přišlo z naší strany zlepšení, zatlačili jsme soupeře, ale vyhořeli jsme na neproměňování šancí,“ litoval oderský trenér Jan Ctibůrek a jedním dechem dodal: „Lítalo to kolem tyčí, ale neměli jsme někoho, kdo by zakončil nebo vletěl do vápna v pohybu. Druhý poločas jsme měli šancí tak na šest branek, ale nebyli jsme schopni to tam dotlačit.“

B: 29. Meihack. Rozhodčí: Hrňa – Matuška, Kyselý.

Suchdol: Dubec – T. Rek, Hanzlík, Randýsek – Voda, Masnica, Hes (65. Zeman), J. Vandlík (75. Nezmeškal) – Meihack (90. Kovařčík), J. Rek, Richtárik (85. Tvarůžek). Hrající trenér: Luděk Hanzlík.

Odry: Cibulec – Veselý, Pjatkan, Repta (73. D. Hrabovský), Hurta – Vidlák, E. Chuděj, S. Hrabovský (63. Velík), Frais – Konrád, F. Murín (81. Z. Hrabovský). Trenér: Jan Ctibůrek.

FC KOPŘIVNICE – TJ SOKOL TICHÁ 4:1 (2:1)

B: 20. Hanzelka, 42. Fendrich, 60. Kučera, 90. J. Špaček – 8. Petřík. ČK: 82. R. Švrček (T). Rozhodčí: Podracký – Žvak, Poledník.

Kopřivnice: Beňo – Kučera, Petráš, J. Okřesík (84. Daňhel), Krysmánek – J. Špaček, Mička, Štěpán, P. Okřesík (80. Kühnert) – Hanzelka (61. Březina), Fendrich. Trenér: Milan Svoboda.

Tichá: Pikulík – R. Švrček, Zdarsa, Mičan, Humpolec – T. Tománek, Petřík, M. Tománek, Houšťava (48. Suchomel) – Fojtík (71. Petrovič), O. Švrček. Trenér: Petr Koblovský.

TJ SOKOL SPÁLOV – TJ JISTEBNÍK 1:2 (1:1)

B: 25. V. Maršálek – 3. Rašek, 73. Besta. Diváci: 220. Rozhodčí: Malchárek – Ondračka, Tomai.

Spálov: Mališ – T. Ambrož (85. O. Maršálek), V. Maršálek, Sucháček, Král – Kostka, Baláž, P. Pop (72. Klevar), Sosnovec – T. Chuděj, Šíma (78. K. Pop). Trenér: Vojtěch Bušina.

Jistebník: Nykš – Besta, Lebica, Šamaj, Štandl (Kašpar) – Horváth, F. Kadlčák, Kušnír, Rašek (Novobilský) – Pasker (P. Mohyla), Z. Kadlčák (M. Tyleček). Trenér: Richard Štros.

TJ SOKOL STARÝ JIČÍN – TJ SOKOL BORDOVICE 2:1 (1:0)

B: 36. Škrla, 89. Kotešovec – 82. Nárožný. Diváci: 235. Rozhodčí: Čuba – Ostřanský, Kyselý.

Starý Jičín: Strnadel – M. Vahalík (70. R. Kreml), Šrom, P. Vahalík, Podešva (46. Matoušek) – Jurajda, Kotešovec, J. Hanzelka (89. Petřek) Barvenčík – Šrkla (79. Folberger), Bartoň (90. Bezděk). Trenér: Tomáš Vyhlídal.

Bordovice: Turoň – Raška, Geryk, Kovařík, Vaněk – Žídek, Petr, Segeťa, V. Matúš (70. Hieke) – J. Klos (44. Nárožný), Křížek (61. Enčev). Trenér: Jan Pítr.

TJ SOKOL KATEŘINICE – FC KOZLOVICE 1:0 (1:0)

B: 41. J. Richter z pen. ČK: 41. Prudký (KOZ.). Rozhodčí: Bartek – Plevza, Tobola.

Kateřinice: Müller – Brus (67. M. Bittala), J. Richter, Obsadný, L. Richter – J. Tyleček, Jan Kuchař, Bajer (78. Marsina), Jiří Kuchař st. – D. Lys, Kocourek (46. L. Cibulec (90. (D. Richter)). Trenér: Tomáš Malý.

Kozlovice: Chlebek – Eliáš, Hruška, Prudký, Žáček – Najdek (46. Blažek), J. Fojtík, M. Bednář, Piskoř (80. Holub) – A. Fojtík, M. Krpec. Trenéři: Radomír Chýlek a Jakub Harabiš.

TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. – TJ TATRAN JAKUBČOVICE 2:3 (0:2)

B: 82. M. David, 87. Z. Navrátil – 20. Dobeš, 24. Pecka, 83. Bill. Diváci: 280. Rozhodčí: Vrťo – Herda, J. Vrána.

Jeseník: Macháč – P. David, J. Goláň, P. Goláň, R. Hanzelka (70. Matýsek) – Lušovský (46. Z. Navrátil), Burget, J. Lokša, Handrych (75. M. Goláň) – Kučák, M. David. Trenér: Jan Koval st.

Jakubčovice: Buček – Pavelka, Dvořák, Sommer – Vavroš, Bill, Šťastný, Ďurica, Molnár – Dobeš (62. Šaran), Pecka (90. Hnila). Trenér: Alois Tomeček.

Více se dočtete pravidelně každou středu v tištěném vydání Novojičínského deníku.

20.8.2014 VSTUP DO DISKUSE

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.