Lokšova další střelecká show

/FOTOGALERIE/ Divizní Nový Jičín, který dohrával bez vyloučeného Maliny, doma přehrál Nové Sady 3:1, když se hattrickem blýskl kanonýr Lokša.

29.5.2016

FK Nový Jičín – FK Nové Sady. Foto: Deník/Dalibor Tobola

Fotbalisté Nového Jičína odčinili předchozí porážku ve Velkých Karlovicích a na domácím trávníku v neděli před obědem porazili tabulkového souseda z Nových Sadů 3:1, i když dohrávali od 66. minuty bez vyloučeného stopera Maliny. Také Hanáci poznali, jaké to je, když udeří domácí kanonýr Radovan Lokša, jenž režíroval zisk tří bodů hattrickem. Dvě kola před koncem sezony má na svém kontě již 24 branek.

Ve 37. minutě nechali hosté chvilinku prostoru Lokšovi, jenž se dokázal uvolnit a svou obávanou levačkou uklidil míč z hranice velkého vápna pohotovou ranou přesně k tyči. V jediné nastavované minutě první půle si pak domácí sniper postavil míč k přímému kopu po faulu na Fertála a precizní ranou přes zeď zvýšil na 2:0. „Důležitý byl náš druhý gól v závěru poločasu. I když vždycky říkám, že 2:0 je nejhorší výsledek. Člověk si myslí, že už je to hotovo, přijde troška podcenění, soupeř dá kontaktní gól a už je problém," vyjádřil se kouč Novojičínských Jan Pejša.

Domácí vstoupili do druhé půle aktivně a Zbořila pořádně protáhly střely Lokši a Hrubého. Velkou šanci měl poté Juříček, ale po jeho akci zachraňoval hosty jeden z obránců skluzem až na brankové čáře. Po hodině hry pak Nový Jičín podržel výborným zákrokem Šrom, jenž vychytal Alexu. V 66. minutě přišla domácí komplikace, když byl po druhé žluté kartě vyloučen za zdržování hry stoper Malina.

Čtvrt hodiny před koncem udělal ze zápasu drama Samek, jenž se prosadil po rohovém kopu. Novojičínští však přispěchali s důležitou pojistkou v podobě znamenitě provedeného brejku. Lokša si vyměnil míč se střídajícím Seidlerem a svou třetí brankou v zápase upravil na konečných 3:1. „Druhý poločas jsme začali velice dobře. Soupeř nás pak začal trošku přehrávat a největší problém nastal, když byl vyloučen Malina. Bohužel jsme pak po rohu inkasovali na 1:2 a v tu chvíli to bylo velice nepříjemné. Pak jsme ale perfektně zvládli brejk," cenil si tří bodů kouč FK Nový Jičín.

Divize, sk. E, 28. kolo:

FK Nový Jičín – FK Nové Sady 3:1 (2:0)

Branky: Branky: 37., 45.+1. a 80. Lokša – 76. Samek. ŽK: Malina – Zbořil, Maliňák. ČK: 66. Malina (NJ). Rozhodčí: Poláček - Kozubík, Koláček. Diváci: 100.
FK Nový Jičín: Šrom – Kalich, Malina, Farský, Kiss Farkas – Švec, Juříček – Staněk (83. Střelec), Švancer (28. Fertál), Hrubý (74. Seidler) – Lokša. Trenér: Pejša.

O utkání se více dočtete v tištěném vydání Novojičínského deníku.

29.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

CYKLISTA novojičínské stáje Team Forman Cinelli Jakub Bittner při vítězném dojezdu v nedávné Grand Prix Forman.

Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře.

Senioři mohou trávit podzim v Příboře v muzejní škole

Extraligovou Kopřivnici čeká Valašský pohár

Extraligové házenkáře Kopřivnice, kteří jsou v plné přípravě na blížící se sezonu tuzemské nejvyšší soutěže, kterou odstartují 9. září na palubovce Nového Veselí, čeká tento pátek a sobotu turnaj na Valašsku, který pořádá celek HC Robe Zubří.