Lubina se po šesti venkovních utkání v řadě konečně znovu představila divákům v Rybí, kde hrála naposledy 2. dubna a od úvodních minut byla evidentně při chuti. Činila se především Blanka Havrlantová (za svobodna Čapková), jež se vrátila do sestavy po delší odmlce, a která stihla během prvního dějství hattrick.

Jasné vítězství Spartaku pak ještě doplnila dvěma góly Najzarová. „Holky hrály nejlepší fotbal za celou jarní půlku. Náš kombinační fotbal slavil úspěch a dokázali jsme se prosadit i střelecky, když právě Blanka stihla za poločas hattrick. Její návrat nám hodně pomohl. Druhý poločas už byl klidnější. Měli jsme nějaké šance, ale už to nebylo takové, jako v prvním poločase," hodnotil průběh podařeného duelu trenér Lubiny Jaromír Kvita, jenž byl rád i za udržení čistého konta. „Holky se totiž pořád soustředily natolik, aby se soupeř nedostal pořádně k naší brance. Výsledek je super, protože nám Pržno nikdy moc nesedělo herně, ale tentokrát jsme byli jasně lepší a zaslouženě jsme vyhráli," dodal spokojeně Kvita.

ŠTRAMBERSKÉ FOTBALISTKY DOMA PADLY S VÍTKOVICEMI

Štramberské fotbalistky se své třetí jarní výhry nedočkaly, protože s Vítkovicemi brzy prohrávaly. Když pak Ostravanky těsně před odchodem do kabin zvýšily na 2:0, bylo to s domácím vyhlídkami na body ještě složitější. Kotouč nakonec nenašel za celé utkání recept na defenzivu soupeře a prohrál 0:3.

Veřovický celek trenéra Chobota hostil druhý Brušperk a už v 6. minutě šel do vedení, díky trefě Fojtíkové, jež se prosadila po závaru v šestnáctce. Domácí fotbalistky byly nadále aktivnější, ale další šance Fojtíkové a Mališové k navýšení skóre nevedly.

Trest pak přišel záhy a brušperká kapitánka Schwarzerová vyrovnala. Brušperk rázem přebral otěže utkání a jen díky velmi dobře pracující veřovické defenzivě, v čele s Košelíkovou, vydržel nerozhodný stav až do přestávky.
Nedlouho po návratu z kabin přišly veřovické možnosti, ale Mališová a ani Fojtíková si Roháčkovou nepřišly. V 51. minutě tak došlo k brušperskému obratu, o který se povedeným přímým kopem postarala opět Schwarzerová. Veřovice se však tlačily za vyrovnáním, které se podařilo v 66. minutě, kdy zaváhání do té doby výborně chytající Řeháčkové, využila kapitánka Veřovic Busková. „Remíza vydržela až do konce utkání a to i přes naše další neproměněné šance a neproměněnou penaltu po faulu na Fojtíkovou," dodal vedoucí domácího týmu Zdeněk Kocián.

Souhrn I. B třídy, sk. D: Kopřivnickou výhru proti Fulneku režíroval Hanzelka

AFC VEŘOVICE – SK BRUŠPERK 2:2 (1:1)

Branky: 6. Fojtíková, 66. Busková – 26. a 51. Schwarzerová. Rozhodčí: Trigas.
Veřovice: Juraniová – Rašková, Mališová, Dobrozemská, Najvarová, Žáková, Busková, Fojtíková, Košelíková, Pitelová, Pikulíková. Náhradnice: Grygarová, Jančálková, Bačová, Hrbáčková, Saganová. Trenér: Chobot. Vedoucí: Z. Kocián.

KOTOUČ ŠTRAMBERK – MFK VÍTKOVICE 0:3 (0:2)

Branky: 7. Bizonová, 44. Bulavová, 54. V. Kütnerová. Rozhodčí: Kaloč.
Štramberk: Kociánová – Juráková, Kvasničková, Salvetová, Čablová, Stolařová, Radivojevičová, Cibulková, Křivánková, Plachtová, Karasová. Náhradnice: Bučková, Štěpánová, Nedomová, Křivánková, Kelnarová, Smejkalová. Trenéři: F. Slanina a M. Milata. Vedoucí: E. Staff.

SPARTAK LUBINA – SK PRŽNO 5:0 (4:0)

Branky: 5., 17. a 36. Havrlantová, 27. a 87. Najzarová. Rozhodčí: Slaminka.
Lubina: Petrová – Kulišťáková, Šenková, Klempířová, Klečková, Zelenková, Kvitová, Najzarová, Marková, Havrlantová, Krčmářová. Náhradnice: Šmítová, P. Kütnerová, Applová. Trenér: Kvita.

Zbylé výsledky 12. kola: Loděnice – Horní Bečva 5:0, Český Těšín – Rožnov p. R. 8:0, Slovan Ostrava – Havířov 1:4.

Z programu příštího kola:Sobota 27. května, 16.00 Český Těšín – Lubina (Kotala).
Neděle 28. května, 12.15 Vítkovice – Veřovice (Vojkovský), 13.30 Rožnov p. R. – Štramberk (Škrobák).