Memoriál vyhrál Frenštát

Trojanovice-Bystré – Již 44. ročník Memoriálu Jiřího Jaškovského má za sebou jeho organizátor, fotbalový klub TJ Trojanovice Bystré.

15.7.2011 3

Ilustrační snímek.Foto: archiv Deníku

Trojanovický turnaj hrají klasicky již řadu let ti samí soupeři. I letos se sešla dvě družstva Trojanovic, jedno z Frenštátu pod Radhoštěm a kvarteto doplnili fotbalisté Tiché. Hráči měli perfektní zázemí v nových šatnách, jen ta teplota kolem třiceti stupňů Celsia byla na fotbal trochu vysoká.

V úvodním utkání se proti sobě postavily týmy TJ Trojanovice Bystré a TJ Trojanovice I. Domácí na soupeře zpod Javorníku nestačili a po poločase už prohrávali 0:3. Ve druhé půli měli převahu, ale dokázali pouze zkorigovat na 1:3. Další střely mířily mimo nebo do brankové konstrukce.

Ve druhém zápase, mezi mužstvy Sokol Tichá a TJ Beskyd Frenštát, dominovali jednoznačně frenštátští fotbalisté, kteří vedli již po čtvrthodině 3:0. Do poločasu ještě jednu branku přidali a ve druhé půli přidali pátý gólový zápis.

Jak je v tomto turnaji tradicí, oba poražení se utkali o konečné třetí místo. Na hráčích Tiché bylo znát, že měli před zápasem mnohem méně času na regeneraci než domácí. Ti se po solidním výkonu mohli zaslouženě radovat z vítězství 5:2, když již po poločase vedli 4:1.

Kdo očekával ve finále jednoznačné vítězství TJ Beskyd Frenštát, mýlil se. Mužstvo TJ Trojanovice I po prohraném prvním poločase vyrovnalo na 1:1 a drželo nerozhodný výsledek. Frenštátští rozhodli o svém vítězství v turnaji až minutu před koncem řádné hrací doby.

Nejlepší střelec - Dalibor Genzer – 3 branky (TJ Trojanovice Bystré)
Nejlepší brankář - Vladimír Pešák - 1 obdržený gól (Beskyd Frenštát)
Nejužitečnější hráč – Radim Sládeček (Beskyd Frenštát)
Nejstarší hráč finále – Petr Astr (TJ Trojanovice I)

Autor: Ivan Pavelek

15.7.2011 VSTUP DO DISKUSE 3

CYKLISTA novojičínské stáje Team Forman Cinelli Jakub Bittner při vítězném dojezdu v nedávné Grand Prix Forman.

Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře.

Senioři mohou trávit podzim v Příboře v muzejní škole

Extraligovou Kopřivnici čeká Valašský pohár

Extraligové házenkáře Kopřivnice, kteří jsou v plné přípravě na blížící se sezonu tuzemské nejvyšší soutěže, kterou odstartují 9. září na palubovce Nového Veselí, čeká tento pátek a sobotu turnaj na Valašsku, který pořádá celek HC Robe Zubří.