Jakubčovičtí momentálně obsazovali v tabulce desátou pozici. Pokud nechtějí sestoupit po sezoně do nižší soutěže, musejí se poprat o co nejpříznivější výsledky v každém zápase. Nejinak tomu bylo i v tomto, 15. kole soutěže.

Domácí nastoupili k zápasu zodpovědně a od začátku byli iniciativnější, než hosté. Po několika úvodních šancích otevřel skóre střelou pod břevno Karel Špok, 1:0. Hosté však domácí dlouho v radosti nenechali a vyrovnali z rohového kopu. Po několika minutách se ale znovu trefili domácí. Tentokrát Aleš Michálek opět poslal Baracudu do vedení, 2:1. Ve 12. minutě Choceň zahrávala penaltu, kterou zneškodnil vynikajícím zákrokem brankář domácích, Daniel Richter. Svou následující šanci v 15. minutě Choceňští využili a znovu tak srovnali stav utkání na 2:2. Výborně hrající Aleš Michálek stihnul do konce poločasu ještě znovu skórovat, a tak domácí v poločase vedli těsným rozdílem jedné branky, 3:2.

Vstup do druhého poločasu nebyl valný ani z jedné strany. Ale byl to opět Aleš Michálek, kterému se současný stav nezdál, a tak poslal Baracudu do dvoubrankového vedení, 4:2. Domácí hráli celkem aktivněji, nastřelili dvě tyčky a očekávali vítězný konec zápasu. To však rozhodně nechtěli dopustit hosté, a tak při hře bez brankáře, v rozmezí jedné minuty, vstřelili dvě rychlé branky a vyrovnali na 4:4. To už domácí těžce nesli a vypadalo to na remízu. Ovšem, Aleš Michálek ukázal, že má dnes svůj střelecký den a výhru si nenechá vzít. Devět vteřin před koncem utkání se trefil počtvrté a zařídil tak vítězství svého týmu, 5:4.

Především výkony dvou hráčů domácích zaslouží uznání. Brankář Daniel Richter, který chytil penaltu a i přes zranění kotníku dochytal celý první poločas. Do druhé půlky hry jej v brance vystřídal taky dobře chytající Aleš Pavelka. Nejlepším hráčem a střelcem utkání byl Aleš Michálek, díky kterému jsou hráči Baracudy ještě stále ve hře o udržení se ve II. lize.

Trenér domácích, Josef Molnár, byl s výhrou spokojen: „Před utkáním jsme si řekli, že budeme hrát tak, ať dostaneme co nejméně branek. Bylo to šťastné, ale zasloužené vítězství a další krok k záchraně.“

Tatran Baracuda Jakubčovice se touto výhrou posunul na desáté místo v tabulce. K utkání dalšího, 16. kola, zajíždějí Jakubčovičtí do Brna, kde se v pátek 13. února večer utkají s domácím družstvem Agromeli Brno. Tým Agromeli je aktuálním devátým mužstvem tabulky, a tak se hráči Baracudy budou chtít znovu porvat o co nejlepší výsledek.

Tatran Baracuda Jakubčovice – Gillotina Choceň 5:4 (3:2)

Branky: Michálek 4, Špok - Kroupa, Čechlovský, Šabata, Synek, ŽK: Michálek, Molnár D., Škopek, Špok – Kroupa, rozhodčí: Skřítecký, Slanina, diváci: 135

Jakubčovice: Richter D., Pavelka – Molnár D., Špok, Kocmich T., Šesták Jaroslav – Michálek, Molnár K., Škopek, Anděl. Trenér Josef Molnár.

Ostatní výsledky 15. kola: Slavie Havířov - Bulldogs Hodonín 5:2 (4:2), Mikeska Ostrava - Havlíčkův Brod 3:4 (2:2), Tomson Brno - Likop Třinec 0:6 (0:2), UFA Hradec Králové - Agromeli Brno 7:2 (2:1), Tango Brno - Nasan Okruh Brno 9:2 (5:1). (dan)