Na umělce, pod světly a s bodem

Divizní fotbalisté Nového Jičína sehráli duel proti Lískovci na umělce až od 17 hodin a po brankách Maliny a Lokši remizovali 2:2.

10.11.2014

Ilustrační fotoFoto: Deník/Lukáš Kaboň

Nezvykle pod umělými světly na umělé trávě, vedle hlavního stadionu MFK Frýdek-Místek, odehrál předposlední podzimní duel novojičínský celek trenéra Holuba. Proti farmě druholigového Frýdku-Místku z Lískovce Novojičínští za vytrvalého deště ještě do poločasu otočili nepříznivé skóre, ale vedení neudrželi, a zpátky si tak odvezli pouze bod.

Domácí nastoupili v sestavě hned s pěti zahraničními hráči a už po třinácti minutách šli do vedení, když po dlouhém výkopu brankáře Prepsla a centru Milunoviče překonal zkoprnělou obranu hostů přesnou ranou k tyči Paleček. Poté zahrozil z přímého kopu Lokša, ale Prepsl jeho pokus vytěsnil na rohový kop.

Závěr poločasu pak patřil jednoznačně Novému Jičínu. Ve 39. minutě zahrával rohový kop Plešek a stoper Malina hlavičkou srovnal na 1:1.

Poté hosty podržel Šrom, jenž bravurním zákrokem pomocí břevna vyrazil pokus Juříčka na roh. Domácí musela zmařená šance mrzet o to více, že se z poslední poločasové akce trefil Lokša. Novojičínský střelec po individuální akci, svým dvanáctým gólem v sezoně, překonal Prepsla, a Nový Jičín rázem vedl 2:1.

Z vedení se však hosté radovali po změně stran pouhých šest minut.

Po chybě brankáře Šroma, který vyběhnul mimo šestnáctku a místo odkopu míče do zámezí špatným zásahem namazal soupeři, poslal Paleček míč z úhlu do opuštěné branky a srovnal na 2:2.

Útočné utkání pokračovalo i nadále a Paleček byl blízko hattricku, ale tentokráte mířil mimo. Po hodině hry pak, po rohu Rybaříka, zahrozil Malina, branku však netrefil. Stejně skončila o něco později, po akci Rybaříka, sražená střela hbitého Neumanna, který o chvíli později střílel po centru od Pleška mimo tyče.

Žádná z dalších příležitostí se ani na jedné straně neujala, a tak se oba celky rozešly smírně. „Věděli jsme, že se bude hrát na umělce pod světly, takže jsme se na to celý týden připravovali. Podařilo se nám ještě v prvním poločase skóre otočit a chtěli jsme pak vedení co nejdéle udržet, ale bohužel přišla chyba brankáře a brzo bylo srovnáno. Je to škoda, protože nebýt zbytečných chyb, mohli jsme si odvézt všechny body," hodnotil duel svého celku trenér novojičínských fotbalistů Alois Holub. (dtb, jak)

TJ Sokol Lískovec - FK Nový Jičín 2:2 (1:2)

Branky: 13. a 51. Paleček 39. Malina, 45. Lokša. ŽK: Šigut, Hykel Lokša, Rybařík. Rozhodčí: Částečka Tacina, Slaminka.

FK Nový Jičín: Šrom Molnár, Cigánek, Malina, Hejdůšek Neumann (90. Urbanovský), Rybařík, Kalich, Plešek (82. Novotný) Smolarčík (85. Bajer), Lokša. Trenér: Alois Holub.

Nový Jičín zakončí podzimní sezonu předehrávaným jarním kolem v sobotu 15. listopadu, kdy od 13.30 hraje na půdě druhého celku tabulky, Lokomotivy Petrovice.

Autor: Redakce

10.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

DUO NEJZKUŠENĚJŠÍCH! Letní posila kopřivnické Tatry David Stříž (vlevo) spolu s hrajícím asistentem Martinem Tomáškem, jenž hrával extraligu za Vítkovice a působil třeba i v ruském Novosibirsku.

Obránce kopřivnické Tatry Stříž: Na Švédsko i Francii budu rád vzpomínat

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme školáky ze ZŠ Komenského 68, Nový Jičín

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Jistebník doma zdolal v derby Libhošť

/FOTOGALERIE/ Novojičínské derby v I. A třídě, sk. B, nakonec dopadlo lépe pro nováčka, který porazil oslabené hosty 2:0.

Město zřídilo rozptylovou loučku

Další možnost, jak se rozloučit se svými blízkými zesnulými, budou mít obyvatelé Fulneku.

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.