Na závěr přišla bezbranková remíza

Nový Jičín – Novojičínští fotbalisté zakončili podzimní část divizní sezony dvě venkovními remízami. Po dělbě bodů v Lískovci (2:2) remizovali také v podzimní derniéře v Petrovicích, která byla zároveň jarní předehrávkou. Sběratelé čistých kont z Petrovic tak uhráli ve fotbalové divizi další bezbrankový výsledek. Na domácím pažitu inkasovali v osmi podzimních duelech pouhé dvě branky. Všechny při prohře se Slavičínem.

19.11.2014

Ilustrační fotoFoto: Jiří Sejkora

Novojičínští přijeli k duelu proti druhému celku divize bez Hejdůška a Kalicha, ale s již uzdravenými Bajerem a Švancerem. Po deseti minutách poslal Švec do úniku Nemuanna, jenž se zbavil Anastazovského, ale jeho pokus dokázal domácí brankář Hájek vytěsnit nad břevno. Děj první půle se odehrával především ve středu hřiště a domácí si připsali jedinou šanci, když Miku vychytal Šrom.

Deset minut před odchodem do kabin přišla rychlá akce agilního mladíka Neumanna, jenž zpětnou přihrávkou našel Lokšu, ale ránu dvanáctibrankového kanonýra vyrazil Hájek na rohový kop. V samotném závěru prvního dějství ještě přišla hrubka Hájka při rozehrávce, ale uzdravený kapitán Bajer, darovanou šanci před brankou nevyužil. Domácí trenérské duo Čopjak, Bielan dalo v kabině nejspíše jasně vědět, co si o domácím představení v první půli myslí, neboť po změně nastoupila na plac, zcela jiná Lokomotiva než v první půli.

Při domácím velkém tlaku zkraje druhého poločase se hosté, snad za dvacet minut, dostali na polovinu domácích jen velmi sporadicky a obrana i s brankářem Šromem měla plné kopačky práce, aby zabránili vstřelení gólu. Po jednom z rohových kopů vykopával Ditrichův pokus Cigánek z brankové čáry, stejně tak si poradil o chvíli později Šrom, který likvidoval nohama střelu stejného hráče mířící za jeho záda. Tlak domácích sílil a jen exligista Hoffmann si během pěti minut vytvořil tři čisté příležitosti. Holubovi svěřenci poté zpřesnili hru a odměnou jim bylo několik útočných akcí s následnými rohovými kopy. Všechny však končily na pozorné obraně domácích.

Běžela 85. minuta, když mohli udeřit Novojičínští. Po akci Neumanna tečoval Bajer střelu Lokši pouze do tyče překvapeného Hájka. Míč pak proletěl jen těsně kolem nohou domácího brankáře podél celé branky zpět do hřiště. Pro petrovickou Lokomotivu mohlo být ještě hůře minutu před koncem řádné hrací doby, kdy v další velké šanci střílel osamocený Rybařík, po vybídnutí od Lokši, pouze do rukou gólmana Hájka. I tak je ale pro Nový Jičín získaný bod na půdě favorita cenným. Tým trenéra Holuba přezimuje, i přes daleko vyšší předsezónní ambice, na 13. místě s 16 body.

DIVIZE, SK. E

TJ LOKOMOTIVA PETROVICE - FK NOVÝ JIČÍN 0:0

ŽK: Škuta, Hoffmann - Malina, Švancer, Cigánek, Rybařík. Rozhodčí: Slavík - Handlíř, Richtár. Diváci: 105.

FK Nový Jičín: Šrom - Molnár, Malina, Cigánek, Švancer - Neumann, Švec, Rybařík, Plešek - Bajer, Lokša. Trenér: Alois Holub.

„Chtěli jsme tři body, ale musíme brát i jeden," konstatoval trenér HolubFotbalisté Nového Jičína měli svému soupeři co oplácet, neboť v 1. kole letošní sezony vedli nad Petrovicemi v 75. minutě 2:0, ale nakonec doma nebrali ani bod, když padli 2:3. Při odvetě v Petrovicích se nakonec body dělily. „Do utkání jsme šli, tak jako pokaždé, s cílem zvítězit. Myslím si, že po stránce, nasazení, vůle, bojovnosti jsme odehráli velmi dobré utkání. Věděli jsme, že domácí budou muset tvořit a my chodit do brejkových situací, což se nám v první a v závěru druhého poločasu i dařilo. Nemohu říct nic jiného, než škoda nevyužitých šancí, které jsme měli, zvláště té Neumanna a Bajera v závěru utkání," připomněl velké příležitosti na tříbodový zisk trenér Nového Jičína Alois Holub.
Zatímco v první půli byl novojičínský Šrom téměř bez práce, po změně stran si na nudu rozhodně stěžovat nemohl. „Bohužel jsme gól nedali, i když tlak byl na začátku druhého poločasu obrovský. Při pokusu Dittricha už někteří řvali gól, ale asistent signalizoval, že balon nepřešel přes čáru celým objemem. Měli jsme smůlu. Je to škoda, jsou to zase ztracené body. Udrželi jsme sice čisté konto, ale podobně jako v Hranicích nemůžeme být s remízou moc spokojeni," komentoval sekretář petrovického klubu Tomáš Lincer. Hosté si tak po konečné hvizdu odváželi bod za bezbrankovou remízu. „Chtěli jsme tři, máme bod, každopádně jsme rádi, že jsme něco, i když málo, umazali z našeho minusového manka na našem bodovém kontě. Po této stránce je má, ale jen mírná spokojenost," dodal Holub.
Petrovice vstoupí do jara ze třetího místa a pouze s tříbodovou ztrátou na vedoucí Vítkovice. „Snaha byla velká, moc jsme chtěli vyhrát, a tak jsme to vzadu otevřeli a Nový Jičín chodil do brejků. V závěru jsme mohli i prohrát," přiznal závěrem domácí sekretář Lincer.

Zbylé výsledky 16. kola:

Přerov - Kozlovice 1:1, Vítkovice - V. Karlovice 3:1, Určice - Slavičín 0:1, Mohelnice - Hranice 0:0, Dolní Benešov - Lískovec 4:1, Havířov - Rýmařov 2:2, Brumov - Val. Meziříčí 3:0. (dtb)