Tomson STŽ Brno – Tatran Baracuda Jakubčovice 7:3 (2:1)

Ten, kdo zápas vyhraje, může se zachránit. To znělo v uších hráčů obou družstev. Bohužel, Jakubčovickým se utkání dotáhnout do kýženého vítězného konce nepodařilo, a tak je již definitivně jasné, že v této soutěži v následující sezoně účinkovat nebudou.

Zápas výjimečně nezačal pro hráče Baracudy špatně, jak jsou již zvyklí, avšak větší šance si nevytvořili. Úvodní branka padla do jejich sítě v čase 4.53. Jakubčovice se však opřely do hry a v desáté minutě vyrovnaly krásnou střelou Kamila Molnára. O tři minuty později Tomson vsítil druhou branku, 2:1. Poté začala Baracuda hrát aktivněji. Dva rohové kopy Aleše Michálka na Davida Molnára však nevyšly a domácího brankáře neohrozily. V patnácté minutě krásně přihrál Kamilu Molnárovi Michal Anděl, střelu však brněnský gólman vyrazil. Baracuda byla stále aktivnější, měla více ze hry a Brňané se dostávali k míči jen po chybách hostujících hráčů. Ovšem, Baracuda této herní převahy nedokázala využít. V devatenácté minutě nejdříve bránu těsně minul Patrik Dostál, avšak hned vzápětí hosty zachraňoval gólman Daniel Richter. Závěr prvního poločasu patřil rovněž Jakubčovicím. Nejlepší střelec týmu, Aleš Michálek, šel sám na bránu, ale brankář sporným zákrokem zachránil svoji svatyni a vyrazil. Do šaten se tak šlo za stavu 2:1.

Do druhé části hry vstoupili Jakubčovičtí aktivně. Znovu ale převahy nevyužili, naopak, Tomson navýšil své vedení, v čase 3.02 druhého poločasu, na 3:1. Po přímém kopu Aleše Michálka střílel daleko od brány David Molnár. O následující dvě útočné akce se postaral kanonýr Aleš Michálek. Nejprve v páté minutě trefil hlavu domácího brankáře a podruhé ve stejné minutě vsítil, 3:2. V této době Baracuda ještě stále držela s domácím týmem krok. Po nacvičené akci z rohového kopu Tomáše Kocmicha, po zmatení domácí obrany přeběhnutím Anděla, však Michálek branku nevstřelil. V šesté minutě dostali Brňané dvě žluté karty. Po dvou rohových kopech Michálka však stav zůstal nezměněn, 3:2.

Jakubčovičtí se stále nevzdávali a bojovali o výsledek a záchranu v soutěži. Dva na jednoho se dostali domácí v sedmé minutě k bráně, avšak Richter se nenechal překvapit a vyrazil. V další minutě zkusil prostřelit bránu soupeře Libor Škopek. Až poté, tedy v osmé minutě druhého poločasu, Baracuda poprvé vystřídala. Do té chvíle, více než sedm minut, hrála v sestavě Michálek, Škopek a oba bratři Molnárové. Čas 8.06 byl černou tečkou na jinak doposud dobrém výkonu brankáře Richtra. Střelu domácího útočníka sice vyrazil, ale ta se po odrazu od tyčky k němu dostala zpátky a on si ji nešťastně srazil do vlastní brány, 4:2.

Baracuda ještě stále bojovala. V desáté minutě trefil David Molnár rameno domácího gólmana a následně Aleš Michálek sám zleva těsně minul. Od dvanácté minuty nasadila Baracuda do hry pátého hráče a začala hrát power play. Později se však ukázalo, že tento tah nebyl vhodným a zdálo se, jakoby Jakubčovičtí takovouto hru vůbec neuměli hrát. Po odehrání několika vteřin power play Tomson krásně hlavou dozadu přehodil hrajícího brankáře, Davida Molnára, a navýšil náskok na 5:2. Za dalších 45 sekund se domácí trefili do prázdné brány, kdy se David Molnár nestihl vrátit z útočné poloviny, 6:2. Po oddechovém čase Baracuda nastoupila opět v pěti hráčích v poli. Neměla však na rozjetý Tomson žádnou šanci. Tomáš Kocmich minul a nikdo jiný se do gólové šance nedostal. Naopak, domácí gólman střelou přes celé hřiště, v závěru čtrnácté minuty, trefil prázdnou bránu, 7:2. Jakubčovickým se pak podařilo jen mírně zkorigovat výsledek na konečných 7:3 v osmnácté minutě Liborem Škopkem.

Touto prohrou Baracudě definitivně skončily veškeré naděje na záchranu v soutěži a pro příští sezonu se tak vrátí do divize, ve které se jí loni tolik dařilo. S druhou ligou se hráči Tatranu Baracuda Jakubčovice rozloučí na domácí palubovce sportovní haly v Odrách v pátek 27. března utkáním s ostravským týmem FC Mikeska.

Komentáře hráčů Baracudy Jakubčovice po nevydařeném utkání v Brně nebyly úplně skeptické. Momentálně nehrající, zraněný útočník Radim Dresler, viděl příčinu neúspěchu ve špatně zvládnutém druhém poločase: „Především ve hře bez brankáře, kterou ještě prostě neumíme. Ale soutěž pro nás byla určitě dobrá zkušenost, poučili jsme se.“ Ostrostřelec Aleš Michálek, který tak má opět naději stát se znovu nejlepším divizním střelcem, vše přijal tak, že to tak asi mělo být.

„Chtěli jsme zjistit, jaké to je, hrát ve druhé lize a zkusit si dokázat, na co máme. Myslím, že jsme hlavně nasbírali spoustu zkušeností, kterých bychom měli umět plně využít v příští sezoně. Snad se nám bude dařit a budeme mít víc vítězných zápasů,“ zhodnotil působení svého týmu ve druhé nejvyšší soutěži obránce Kamil Molnár.

Branky: 5., 24. a 33. Novotný, 13. Bílovský, 29. Hlaváč, 32. Hrůza, 34. Čep – 10. K. Molnár, 25. A. Michálek. 38. L. Škopek, rozhodčí: Sebök – Molík, diváci: 50.

Brno: Čep – Bílovský, Hlaváč, Březina, R. Höll, Slezák, Novotný, Kopřiva, Hrůza, J. Höll, Sitar. Trenér Roman Šimeček

Jakubčovice: Richter – Molnár D., Kocmich T., Anděl, Škopek – Michálek, Molnár K., Dostál. Trenér Josef Molnár

Ostatní výsledky 21. kola: Likop Třinec – Agromeli 7:4, Hodonín – Tango Brno 2:4, Mikeska – Salamandr Hradec Králové 4:2, Gillotina Choceň – Slávie Havířov 4:0, Pramen Havlíčkův Brod – Nasan Brno 6:4.

Los 22. kola – pátek 27. března, 20.00 Slávie Havířov – Tomson Brno, Jakubčovice – Mikeska, Salamandr Hradec Králové – Hodonín, Tango Brno – Pramen Havlíčkův Brod, Nasan Brno – Likop Třinec, Agromeli – Gillotina Choceň.