Novojičínské resumé: O třetí místo přišli v závěru

/FOTOGALERIE/ Divizní fotbalisté Nového Jičína inkasovali v posledním zápase sezony vyrovnávací branku v 88. minutě a skončili čtvrtí.

13.6.2017

Divizní fotbalisté Nového Jičína inkasovali v posledním zápase sezony vyrovnávací branku v 88. minutě a skončili čtvrtí. FK Nový Jičín – FK Nové Sady1:1.Foto: Deník/Dalibor Tobola

Vítěznou jarní jízdu, při které kosili jednoho soupeře za druhým, sice nedotáhli do úplného konce, ale i tak se díky famózní druhé polovině sezony nemuseli strachovat o záchranu.

Na sestupové starosti si totiž zadělali nepovedeným podzimem, ve kterém získali pouhých patnáct bodů, díky kterým přezimovali čtrnáctí. Novojičínští fotbalisté zakončili soutěžní ročník 2016/2017 remízou 1:1 s Novými Sady a celkově jim patří 4. pozice.

Kdyby však Hajného celek udržel nad Hanáky těsný náskok až do konce, mohlo z toho být pódiové umístění, v což by před startem jara nedoufal ani ten největší novojičínský optimista.

„Ztracená výhra nás mrzí, protože jsme tím přišli o třetí místo, ale fotbal bývá někdy krutý. Kluci jsou teď určitě zklamaní, ale smutek přejde. Za jaro totiž zaslouží absolutorium," hovořil těsně po druhé jarní remíze kouč FK Nový Jičín Pavel Hajný.

Domácí šli do vedení už v 11. minutě, kdy rozjel útočnou akci Kalich, jenž vysunul Opatřila, po jehož přiťuknutí vlétl do šestnáctky Pavel Macíček, jehož prudkou přihrávku poslal do sítě v pádu kanonýr Lokša, pro něhož to byl sezónní zápis číslo 31, a jenž tak zaznamenal přesně polovinu všech novojičínských branek v sezoně.

V sestupových vodách namočení hosté pak ve druhém dějství přidali, a i když se hrálo většinu času na polovině domácích, gólové možnosti Nových Sadů nepřicházely. Naopak to byli fotbalisté Nového Jičína, kteří mohli duel definitivně zlomit ve svůj prospěch. Do otevřené obrany nejprve vlétl Lokša, po jehož centru hlavičkoval Kalich, ale jeho gólovku stihl reflexivně vyrazit hostující gólman Kalina, jenž si pak poradil i s ranou Opatřila.

Oba domácí hráči si pak role vyměnili, když Kalich krásně vysunul Lokšu, ale ten při samostatném úniku tentokrát minul branku. Novojičínští pak sice v závěru přečkali dva nebezpečné přímé kopy, ale v 88. minutě po nenápadném nákopu a následném závaru inkasovali na konečných 1:1.

„Věděli jsme, že to bude těžký zápas, protože soupeř musel hrát na vítězství. Šli jsme do vedení a ve druhém poločase jsme měli dvě veliké šance, ale výsledek jsme bohužel nepojistili. V závěru pak přišel trest. Naše forma měla poslední tři zápasy sestupnou tendenci, ale klukům patří za jaro velká pochvala," zdůraznil Hajný, o jehož případném pokračování v Novém Jičíně se nyní bude jednat.

FK NOVÝ JIČÍN – FK NOVÉ SADY 1:1 (1:0)
Branky: 11. Lokša – 88. Režný. ŽK: Švec, Javorek, P. Macíček – Kryl, Navrátil. Rozhodčí: Řezníček – Kozubík, Tomanec. Diváci: 115.

FK Nový Jičín: Ognyanov – P. Macíček, Malina, Javorek, Kiss Farkas – Kalich (80. Uhlíř), Švec, Juříček, Krčula (87. J. Macíček) – Opatřil (85. Fertál) – Lokša. Trenér: Hajný.

Střelci:
Radovan Lokša (31), Jaroslav Juříček (7), Pavel Macíček (5), Martin Švec (4), Josef Opatřil, Jan Smolarčík (oba 3), Patrik Krčula, Filip Nippert, Michal Kiss Farkas (všichni 2), Ondřej Malina, David Javorek (oba 1), vlastní (1).

Nejvíce žlutých karet:
Michal Kiss Farkas, Jaroslav Juříček (oba 9), Jan Kalich (7).
Nejvíce červených karet:
Ondřej Malina, Jan Smolarčík (oba 1).

13.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Ptát se na rady lékaře můžete už on-line

/FOTOGALERIE/ Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.

Pro záběry do nové filmové komedie zamíří filmaři také na Novojičínsko

Na několika místech moravskoslezského regionu budou v průběhu tohoto víkendu, letních prázdnin a prvního poprázdninového měsíce natáčet filmové štáby nový český film. Ponese název Honza dědí mlýn a půjde o filmovou komedii, kterou si užijí jak malí, tak i velcí diváci.

Radnice si pořídila tisíce dělnic pracujících v úlech

Město Nový Jičín má nově tři úly, které umístilo do místního lesoparku. Med bude radnice prodávat a zároveň bude sloužit k propagaci města.

Kompostéry: město se spojí s dalšími

Kvůli velkému zájmu o kompostéry se město Odry spojí s dalšími obcemi. Jinak by asi v žádosti o dotaci neuspělo.