Novojičínští fotbalisté schytali od Kozlovic pořádnou facku

Nový Jičín – Pořádné varování dostali před blížícím se startem jarní části divizní sezony fotbalisté Nového Jičína, jež v předposledním přípravném utkání podlehli suverénnímu lídrovi krajského přeboru Olomouckého kraje z Kozlovic vysoko 2:7.

9.3.2014

Utkání Nového Jičína s Kozlovicemi. Foto: Deník/Dalibor Tobola

Na ukazateli skóre běžela 18. minuta a hosté z Přerovska už zaslouženě vedli 3:0. Kozlovice dávaly už od úvodních minut najevo, proč že jsou jasným lídrem krajského přeboru. Až potom se trošku osmělili i domácí, ale Plešek mířil, po Moravčíkově centru, jen do boční konstrukce. Po půlhodině se radovali znovu hosté. Na konci další kombinační akce byl jeden z Kozlovjanů, jenž si zaběhl za obranu a tváří v tvář Šromovi se nemýlil. Následná rána Smolarčíka byla zablokována, a tak Kozlovice v poslední minutě prvního poločasu zakončily své gólové představení, když po centru a jemné teči zapadl míč za Šromova záda popáté. „První poločas byl z naší strany opravdový výbuch," nechápavě kroutil hlavou domácí kouč Pavel Pumprla, jenž měl kvůli marodce k dispozici pouze dva náhradníky. Hosté ale i ve druhém poločase dokazovali, že jejich devítibodový náskok na čele krajského přeboru po podzimní části není náhodou. Po devíti minutách druhé půle se konečně dočkali i domácí, když si na roh Pleška naskočil mladík Ollender, jehož hlavička zapadla až do sítě. Za dalších osm minut však hosté vedli znovu rozdílem pěti branek.

V 67. minutě našel Klimpar zpětnou přihrávkou dorostence Urbanovského, který uklidil míč do hostující sítě a snížil na 2:6. Poslední slovo si však vzaly znovu Kozlovice. Po rohovém kopu zakončoval na zadní tyči až překvapivě volný hostující hráč, jenž ztvrdil vysoké vítězství celku z Přerovska 7:2. „Je to pro nás velké varování. Oproti minulému týdnu, kdy jsme prohráli s Kravařema, jsme chtěli odehrát daleko lepší zápas. Ale to se nestalo. Nebyli jsme sice úplně kompletní, ale to náš výkon rozhodně neomlouvá," zlobil se Pumprla.

V posledním přípravném utkání přivítá Nový Jičín v sobotu 15. března od 10.15 celek Velkých Karlovic, jemuž patří po podzimní části druhá příčka v krajském přeboru Zlínského kraje.

Více se o utkání dočtete v pondělím vydání Novojičínského deníku.

FK Nový Jičín – FK Kozlovice 2:7 (0:5)

Branky Nového Jičína: 54. Ollender, 67. Urbanovský.
Nový Jičín: Šrom (46. Leskovjan) – Ollender, Malina, Hejdůšek, Kiss Farkas – Moravčík, Molnár, Rybařík (25. Urbanovský), Plešek – Klimpar, Smolarčík. Trenér: Pavel Pumprla.

9.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

FRENŠTÁT (zleva Marek a Klimpar) zažil v Českém Těšíně další radost z vítězství.

FOTBALISTÉ Bílovce (v bílém) si musí na výhru počkat minimálně do neděle, kdy doma hostí Pustou Polom.

Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.