Novojičínští mladíci remizovali s Havířovem, Frenštát neuspěl v přestřelce

Oba nejvýše hrající dorostenecké fotbalové celky Novojičínska se v dalším pokračování divizní skupiny E vítězství nedočkaly. Starší dorost Nového Jičína hrál doma smírně s Havířovem a frenštátský Beskyd pak doma podlehl Jeseníku 3:4.

4.5.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Starší dorost Nového Jičína přivítal mladé havířovské Indiány bez šesti hráčů, kdy někteří chyběli vinou zranění. Svěřenci Jana Kovala začali utkání náporem, ale ani jedna ze dvou úvodních příležitostí vedoucí trefou neskončila. Havířovská obrana pracovala organizovaně a další vyložené šance už nepřicházely.

Novojičínští se nakonec dočkali zaslouženého vedoucího gólu až na začátku druhého poločasu, kdy se po rohovém kopu Kratochvíla prosadil hlavičkou Dresler. Havířov pak přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a i díky standardkám stále více dobýval branku Grulicha.

V 58. minutě pak využil zaváhaní v domácí obraně Koník, jenž zblízka vyrovnal. Nový Jičín se pak těžko dostával k šancím, které nakonec přišly, když hosté dvakrát vykopávali míč z brankové čáry. Nejprve po hlavičce aktivního Dreslera a poté po střele Klepáče.

„Kluci odehráli celkem slušné utkání, ale měli jsme zápas, který jsme měli prakticky celý pod kontrolou, vyhrát. Tentokráte nám však nevycházela finální přihrávka a naše opory Staněk, Bartoň nebo Klepáč se neprosadily, když nejnebezpečnějším hráčem v útoku byl tentokrát stoper Dresler, který měl na hlavě tři góly," zhodnotil čtvrtou remízu v sezoně kouč novojičínských starších dorostenců Jan Koval.

Mladší dorost novojičínského FK hrál pak s Havířovem také nerozhodně, když v průběhu utkání branka nepadla. Celek kapitána Rončky nadále vévodí tabulce soutěže, kterou vede o bod před Hranicemi.

GÓLOVÉ HODY POD RADHOŠTĚM PRO JESENÍK

Frenštátský starší dorost sehrál s druhým Jeseníkem vyrovnanou partii. Po opatrné úvodní půlhodině, nabídlo závěrečných patnáct minut první půle hned čtyři branky. Hosty poslal dvakrát do vedení Planý, ale na jeho zásahy pokaždé stihl rychle zareagovat Tomáš Novák. „V závěru prvního poločasu přišly slabší chvíle obran na obou stranách. Naštěstí jsme dokázali vždy velmi rychle odpovědět. Navíc v nastavení první půle mohl strhnout vedení na naší stranu Janáč, ale ve vyložené šanci selhal. To mohl být klíčový moment utkání," vzpomínal na atraktivní podívanou kouč Beskydu Petr Zdarsa.

Po hodině hry ale Planý zkompletoval hattrick a dvacet minut před koncem poslal Jeseník do vedení 4:2 Olšák. Osm minut před koncem ještě zadělal na drama střídající Buzek, ale více už toho domácí nestihli. „V závěru se nám ještě podařilo snížit, ale osud utkání už to nezměnilo. Utkání to bylo velice bojovné a hrálo se ve vysokém tempu. Nakonec jej rozhodly naše individuální chyby v defenzívě, kdy jsme soupeři darovali tři branky," litoval ztracených bodů Zdarsa.

V duelu mladších dorostenců, kteří hrají svá utkání 2 x 40 minut, si to rozdaly týmy, které uzavírají divizní tabulku. „Po celou dobu jsme měli utkání pevně pod kontrolou. Drželi jsme míč, byli efektivní v útočné a přechodové fázi, ale bohužel bez gólového efektu, za což můžou hosté děkovat svému gólmanovi a také naši nemohoucnosti," připomněl bezbrankovou první půli Zdarsa.

Úvodní minuty druhého dějství však patřily frenštátskému Žákovi, jenž nejprve proměnil pokutový kop, aby následně ze hry zvyšoval již na 2:0. Deset minut před koncem pak ještě navýšil vedení Beskydu střídající Halda, jenž je věkem ještě žák, a který byl po svém příchodu na hřiště jednoznačně nejaktivnějším hráčem na trávníku. „Byl u všeho podstatného a v závěru utkání navíc přidal výstavní branku střelou z dálky," vyzvedl frenštátský trenér výkon talentovaného mladíka. Hosté pak už jen v poslední minutě připravili Srněnského o čisté konto, když z pokutového kopu skóroval brankář Cekuras.

Frenštát, jehož defenziva pracovala po celé utkání výtečně, se tak díky třetí výhře v sezoně na Jeseník bodově dotáhl a navíc má utkání k dobru.

STARŠÍ DOROST:

FK Nový Jičín – MFK Havířov 1:1 (0:0)
Branky: 50. Dresler – 58. Koník. Rozhodčí: Fajkus – Fanc, Hrňa.
Nový Jičín: Grulich – Kuman, Rončka, Dresler, Indrák – D. Palla, Kratochvíl – Klepáč, Staněk, Bartoň – Gazda (67. Kadlčík). Trenér: Koval.

SK Beskyd Frenštát p. R. – FK Jeseník 3:4 (2:2)
Branky: 35. a 43. T. Novák, 82. Buzek – 31., 41. a 61. Planý, 71. Olšák. Rozhodčí: Z. Kneisl – Pobořil, Brabec.
Frenštát p. R.: Nezhoda – R. Kocián, Balcárek, T. Kocián, Závodný – Svoboda, Dušík, Janáč, Hajník (77. Buzek) – D. Kocián, T. Novák (79. J. Novák). Trenér: Zdarsa.

MLADŠÍ DOROST:

FK Nový Jičín – MFK Havířov 0:0
Rozhodčí: Fanc – Fajkus, Hrňa.
Nový Jičín: L. Kocián – Hub, Rončka, Kudělka, M. Palla, Kadlčík, Ševčík, Gazda, Gonda, D. Palla, Bártek. Trenér: Bedrich.

SK Beskyd Frenštát p. R. – FK Jeseník 3:1 (0:0)
Branky: 42. z pen. a 45. Žák, 71. Halda – 80. Cekuras z pen. Rozhodčí: Pobořil – Z. Kneisl, Brabec.
Frenštát p. R.: Srněnský – Čuport, T. Kocián, Svoboda, Adamec (73. Špaček) – Zdařil (68. Sobota), Žák, Hajník (60. Halda), Kahánek (68. Geryk) – T. Novák (60. Studnický), Buzek. Trenér: Zdarsa.

Z programu příštího 22. kola:Sobota 6. května, 10.00/12.15 Zábřeh n. M. – Nový Jičín (Jurčák – Přikryl, Samek).
Neděle 7. května, 10.15/12.30 Valašské Meziříčí – Frenštát p. R. (Lysák).

Dohrávka 20. kola:Úterý 9. května, 15.00/17:15 Frenštát p. R. – Uničov (T. Boráň – Vojkovský, O. Boráň).