FK Nový Jičín – Sokol Lískovec 3:1 (0:0)

Domácí vstoupili do utkání hodně laxně, za což je lískovecký Real mohl potrestat již v 1. minutě, kdy míč doputoval k volnému Hojdyszovi, který netrefil prázdnou bránu. Ve 20. minutě našel Šrámek ze standardní situace Holého, jenž trefil hlavou pouze připraveného Šroma v domácí brance. Hosté se i nadále prezentovali kombinační hrou, založenou na krátkých přihrávkách. Domácí naopak hrozili pouze sporadicky, a tak nejnebezpečnější akcí byla ta z 24. minuty, kdy aut Farkaše posunul Bartoš z otočky na volného Jakuba Hanzelku, který ve výskoku netrefil ideálně. Jenže přestože měli hosté územní převahu, branky se nedočkali. Od 30. minuty se navíc hra přesunula do středu hřiště a gólmani mohli sledovat počínání svých spoluhráčů v klidu.

Po změně stran se však začaly dít věci. Ve 48. minutě vyslal hostující Vokoun nechytatelný projektil z dvaceti metrů na domácí bránu. Míč se od břevna odrazil před brankovou čáru a mířil zpět do hřiště, když jej doběhl pohotový Čerňák a hlavou k tyči nedal zvedajícímu se Šromovi šanci – 0:1. V tu chvíli by si na domácí nikdo nevsadil ani halíř. Jenže radost hostí trvala pouhých pět minut. Poté našel Hejdušek Smolarčíka, a ten hlavou k tyči vyrovnal – 1:1. O šance se nyní již staraly obě strany, jenže ani domácí Melčák, ani hostující Klimas s Nováčkem branku nedali. Utkání nakonec připravilo velký zvrat, a to v době, kdy oba týmy vyhlížely závěrečný hvizd a za bod by byly spokojeny obě strany. V 86. minutě totiž našlápl domácí Jakub Hanzelka, nacentroval před bránu, kde si na míč naběhl Smolarčík a hlavou do protipohybu gólmana zařídil obrat – 2:1. Psychicky zdecimovaní hosté, kterým dobrý výsledek utekl doslova mezi prsty, poté jen přihlíželi poslední akci zápasu. Jakub Hanzelka totiž učebnicově obešel obránce hostí, našel Tobolu, a ten, po zpracování, poslal míč mazácky k tyči – 3:1.

Alois Holub (Nový Jičín): Dnes jsme chtěli uhrát vítězný zápas, přestože víme, že na podzim nám to doma moc nešlo. Bohužel, totálně jsme zaspali prvních dvacet minut, kdy byl soupeř mnohem fotbalovější, což byl sice celý zápas, ale po bouřce o přestávce jsme začali ve druhé půli konečně hrát. Kluci se nabízeli, chtěli míč, a hlavně se přestali bát jít jeden na jednoho, což přesně provedl Kuba Hanzelka. Tento mančaft má obrovskou sílu, ale na můj vkus by měl být více natrénovaný, protože ta fyzička je slabá.

Jiří Krejčí (Lískovec): Bohužel, není to první zápas, který jsme takto na podzim odehráli, tedy že hra je opravdu dobrá, ale nejsme schopni dávat branky. Myslím, že kdybychom do páté minuty vedli dva nula, bylo by možná po zápasu. Přestože jsme poté vedli, hráči nešli do míče, jak by měli, a domácí vyrovnali. Ke konci utkání šli domácí, po šťastné brance, do vedení a poslední gól již vyplynul ze hry. Dnes bohužel nevyhrál lepší tým.

Branky: 53. a 86. Smolarčík, 90. Tobola – 48. Čerňák, ŽK: Smolarčík – Šrámek, rozhodčí: Cieslar – Viščor, Mikeska, diváci: 100

Nový Jičín: Šrom – Brunclík, Bajer, Hejdušek, Farkaš – Jakub Hanzelka, Lokša, Melčák, Tobola – Bartoš (55. Gelnar), Smolarčík (89. Jiří Hanzelka). Trenér Alois Holub, asistent Jan Žemlík

Lískovec: Polach – Nováček, Hojdysz, Žídek, Staník – Klimas (82. Chlebek), Čerňák (74. Broulík), Kubáň, Holý – Vokoun, Šrámek. Trenér Jiří Krejčí, asistent Roman Vojvodík