Nový Jičín poslední zápas zvládl a udržel divizi

Nový Jičín /FOTOGALERIE/ – Novojičínským fotbalistům chyběl k definitivní jistotě záchrany bod. Omlazená sestava hostující opavské rezervy však v prvním poločase dvakrát vedla a Nový Jičín musel dotahovat. Branky Polonyiho a Nipperta znamenaly poločasovou remízu 2:2.

16.6.2013

FK Nový Jičín – SFC Opava B 3:2 Foto: DENÍK / Dalibor Tobola

Rozdílovou branku si, po faulu na Pleška, připsal proměněným pokutovým kopem Moravčík. Nový Jičín tak z posledních šesti zápasů vydoloval dvanáct bodů a udržel si divizní příslušnost i pro příští sezonu 2013/2014.

FK Nový Jičín – Slezský FC Opava B 3:2 (2:2)
Branky: 25. Polonyi, 41. Nippert, 49. Moravčík z pen. – 17. Mrůzek, 33. Kašný. ŽK: Polonyi – Vybíral, Uvíra. Rozhodčí: L. Lakomý – Drápal, Motal. Diváci: 90.

Nový Jičín: Šrom – Ollender, Bajer, Nippert, Kiss Farkas (66. Polášek) – Moravčík, Kiša (70. Tripský), Rybařík, Plešek – Hanzelka, Polonyi (90. Fertál). Trenér: Pavel Pumprla.
Opava B: Štencl – Schuster, Drexler, Dřizgevič, Pfleger – Mrůzek, Vybíral, Kašný, Bořucký – Továrek, Uvíra. Trenér: Jan Hruška.

Více se o utkání, včetně rozhovoru s Rostislavem Kišou, dočtete v pondělním vydání Novojičínského deníku.