Nový Jičín v duelu s Mohelnicí dotahoval, body však nezískal

Nový Jičín – Fotbalisté Nového Jičína hostili ve 26. kole Moravskoslezské divize E Mohelnici. Favorizovaní hosté si přijeli pro povinné body, což se jim až do stavu 0:4 dařilo plnit. Posledních 20 minut ale patřilo pouze domácím, kteří snížili na 3:4, čas na srovnání však nakonec chyběl.

27.5.2012

Nový Jičín versus Mohelnice (modré dresy).Foto: DENÍK/Jan Kešelák

Diváci se ještě nestačili usadit, když mohelnický Kopa na konci 2. minuty šťastnou střelou poslal Mohelnici do vedení – 0:1.

Odpovědět mohl hned v zápětí Smolarčík, který si naskočil na rohový kop, ale mířil těsně vedle. Ve 23. minutě se do ideální šance dostal Kopa, jeho snahu však utnul skluzem Dvořák. Chvíli nato však Kopa utekl po pravé, našel Macáka, který měl před sebou prázdnou bránu – 0:2.

Na druhé straně zahráli domácí nacvičený signál: Smolarčík z otočky vypálil, ale pouze do obrany. Míč putoval k Málkovi, kterého vychytal Večeř, následnou dorážku Bajera vyrazil mohelnický gólman na roh. O chvíli později našel Málek Repu, ten posunul na Poláška, jenž ale nemířil přesně.

Stejně jak začala první půle, byl zahájen i druhý poločas. Ve 47. minutě se totiž před bránu natlačil Macák a využil nedorozumění obrany s gólmanem – 0:3. Domácí hráči byli poté značně rozladění a chvíli se na hřišti hledali. Toho využil v 64. minutě Macák, který šel od půlky sám na bránu a chytrou střelou pod padajícím Hanusem rozhodl.

To, že to není zcela pravda, se hosté s údivem překvapili v poslední dvacetiminutovce. V 70. minutě totiž rozvlnil síť Repa, ale zvednutý praporek pomezního rychle ukončil radost domácích. O šest minut později už branka platila. Vysoký míč plachtil na bránu, domácí vyskočili spolu s hostujícím gólmanem, který pod tlakem chtěl míč uklidit na roh, ale o tyč zapadl do branky – 1:4. V 78. minutě posunul Bajer Kiss Farkasův aut na Repu, který se tváří v tvář Večeřovi nemýlil – 2:4. V té chvíli hosté úplně odpadli a hrálo se pouze na jejich bránu. V 85. minutě vykřesal reálnou naději na bod Smolarčík, jenž si naskočil na roh Dvořáka a hlavou o tyč snížil – 3:4. Přes drtivý tlak však domácí již branku nedali. Mohelnice sice již nic nepředvedla, ale dlouhé odkopy ji ke třem bodům stačily.

Jan Žemlík (Nový Jičín): „Rychlá branka ještě utkání nijak neovlivnila. Určitě důležitější byla branka na nula dva a poté v začátku druhé půle. Nicméně, na Mohelnici jsme se byli podívat, když hrála s Petrovicemi a zde od sedmdesáté minuty odpadla. Hráčům jsme neustále vštěpovaly, že když bude tak vysoké tempo, které dnes na to počasí opravdu vysoké bylo, že kolem té sedmdesáté minuty budou skulinky mnohem větší a že se to hostům začne rozpadat, což se nakonec stalo. Ale fakt je ten, že jsme prohrávali nula čtyři a hosté to pak hodně podcenili."

Roman Sedláček (Mohelnice): „Utkání jsme měli jasně ve své moci. Pak se ale vystřídalo a hráči to odchodili. Prostě to vypustili a utkání málem skončilo remízou. Jsem z toho rozladěný, z výkonů hráčů, taky si to pěkně slíznou. Do té doby jsme přitom domácí po všech směrech přehrávali a mohli jsme dát i více branek. V každém případě se nám takové věci prostě stávat nemohou. Domácí pak hráli jednoduše a na koně jsme je dostali samy. Mrzí mě, že někteří hráči si stěžují, že nehrají, ale když dostanou příležitost, tak to odchodí a hrají úplně něco jiného, než je zapotřebí."

FK Nový Jičín – FK Mohelnice 3:4 (0:2)

Branky: 76. vlastní (Večeř), 78. Repa, 85. Smolarčík - 2. Kopa, 25., 47. a 64. Macák. Rozhodčí: Růžička – Drozdy, Mojžíš. ŽK: Dvořák, Smolarčík (oba Nový Jičín). Diváci: 150.

Nový Jičín: Hanus – Jakub Hanzelka (51. Novotný), Dvořák, Bajer, Kiss Farkas – Polášek, Gelnar (62. Švihel), Kalich, Málek – Repa, Smolarčík. Trenér Jan Žemlík.

Mohelnice: Večeř – Heidenreich, Krejčí, Fiala (66. Klimeš), Mráček – Wolf (72. Krumpolc), Okleštěk, Fišara, Kuba – Kopa (75. Chudáček), Macák. Trenér Roman Sedláček.

27.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

FRENŠTÁT (zleva Marek a Klimpar) zažil v Českém Těšíně další radost z vítězství.

FOTBALISTÉ Bílovce (v bílém) si musí na výhru počkat minimálně do neděle, kdy doma hostí Pustou Polom.

Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.