Nový Jičín zatápěl lídrovi z Vítkovic i v deseti a bere bod

Už po šesti minutách se po červené kartě pakoval brankář Šrom, jehož nástupce Leskovjan penaltu Kovaříka zlikvidoval. Novojičínští s Vítkovicemi remizovali 1:1 a nadále drží jarní neporazitelnost.

20.4.2015

Novojičínský brankář Marek Leskovjan se v sobotním duelu proti celku Vítkovic blýskl chycenou penaltou. Ilustrační foto.Foto: Deník/Archiv

Ani proti prvnímu celku divizní tabulky z Vítkovic nepoznali hořkost porážky, a přestože hráli téměř celý zápas o deseti, vybojovali na vítkovické umělé trávě cenný bod za remízu 1:1. Fotbalisté Nového Jičína, které od letošního roku vede nový trenér, Jan Pejša, tak v pěti jarních utkáních uhráli 11 bodů.

Bilance Vítkovic na domácí umělé trávě (samá vítězství při drtivém skóre 17:1) dávala tušit, že novojičínský tým kapitána Švece nečeká na půdě lída tabulky nic jednoduchého. Ostravský celek trenéra Pohorelliho sice už v letošní sezoně doma prohrál, ale to bylo, ještě když hrával svá domácí utkání ve Staré Bělé. Pořádná komplikace přišla pro Novojičínské už po šesti minutách, kdy po hrubce brankáře Šroma, jenž otálel s rozehrávkou, následovala červená karta a penalta pro domácí. Do hry tak musel narychlo naskočit druhý gólman, Leskovjan, který vystřídal beka Kiss Farkase, pro něhož tak zápas, stejně jako pro vyloučeného Šroma, bleskurychle skončil. Leskovjan se však vytáhl a Kovaříkův pokus ze značky pokutového kopu výborným zákrokem zlikvidoval.

Vítkovičtí měli poté proti oslabeným hostům několik nebezpečných situací i rohových kopů, na druhé straně však zlobil Nový Jičín nebezpečnými brejky. Krátce po půlhodině hry přišla nenápadná akce domácích, když se míč dostal až ke Kovaříkovi a jeho rána, umístěná k tyči, zapadla až za záda novojičínského hrdiny z 6. minuty, Leskovjana. Pejšovi svěřenci však rozhodně nehráli žádného zaďoura. Za pět minut byl po centru Švancara faulován novojičínský střelec Lokša a sám hostující kanonýr se chopil nabídnuté příležitosti a svým 17. gólem v ročníku srovnal na 1:1.

Leskovjan vychytal i Ghaňana

Zajímavé momenty nabízela také druhá půle. Domácí obrana zastavila neúnavného Lokšu pouze za cenu žluté karty a na druhé straně skončila hlavička domácí ghánské akvizice Manteye nad brankou Leskovjana. Po hodině hry se ve velké šanci ocitl Lokša, jenž se daleko mimo pokutové území zbavil brankáře Kovaříka, ale jeho pokus do prázdné branky srazili domácí na roh. Osmnáct minut před koncem se počet hráčů na hrací ploše vyrovnal, když byl po druhé žluté kartě poslán do sprch Dvořák. Gólem neskončila ani hlavička novojičínského stopera Cigánka a následně se opět blýskl Leskovjan, jenž v pádu bravurně zneškodnil hlavičku Ghaňana Manteye.

V závěru pak ještě spálil dobrou šanci domácí Hruzík, který z šesti metrů přestřelil. „Bod proti vedoucímu celku tabulky bereme, protože jsme od šesté minuty hráli o deseti. Přestože jsme hráli v deseti, byli jsme stále nebezpeční z rychlých brejků a myslím si, že jsme měli více brankových příležitostí, které jsme však, k naší škodě a díky domácímu brankáři, neproměnili. Ve druhém poločase se ráz utkání nezměnil. V deseti jsme hráli ze zajištěné obrany, soupeři jsme zahušťovali prostor, a moc se tak nedostával k zakončení. Klukům musím strašně moc poděkovat, protože se dokázali semknout a odmakali utkání až do konce," pochvaloval si kouč FK Nový Jičín Jan Pejša.

MFK Vítkovice - FK Nový Jičín 1:1 (1:1)

Branky: 34. Kovář - 39. Lokša z pen. ŽK: Dvořák, Kometa, Palej - Rybařík, Cigánek. ČK: 72. Dvořák – 6. Šrom. Rozhodčí: Částečka - Slavík, Mankovecký.

FK Nový Jičín: Šrom – Molnár, Malina, Cigánek, Kiss Farkas (6. Leskovjan) - Švec, Juříček - Kalich, Rybařík (87. Novotný), Švancer – R. Lokša (90. Smolarčík). Trenér: Jan Pejša.

V příštím kole se Nový Jičín představí v domácím prostředí, když v sobotu 25. dubna hostí od 16 hodin FK Kozlovice.