Nováček z Frenštátu pod Radhoštěm sehrál vyrovnané partie proti Vsetínu, když starší dorost prohrál těsně 2:3 a mladší pak získal po remíze 3:3 čtvrtý bod v ročníku.

Novojičínský starší dorost byl od začátku aktivnější, ale první větší šanci měl soupeř z Čechovic. V 10. minutě rozjel svou gólovou úrodu kapitán Staněk, proti však byl praporek pomezního rozhodčího. Tlak Kovalova týmu postupně sílil, ale při šancích Bartoně, Staňka a Klepáče bravurně zasahoval gólman Spurný. Úvodní trefa tak přišla až ve 34. minutě, kdy se po rohu Klepáče prosadil hlavou jeden z nejmenších hráčů na hřišti, Staněk. Chvíli nato neuspěl Indrák, v závěru poločasu však přišel druhý gól, když po trestném kopu Staňka vracel míč před branku Dresler, kde si hosté nešťastně tečovali míč do vlastní sítě.

Zkraje druhé půle sice trefil Klepáč tyč, ale poté se hrálo znovu pod taktovkou domácího dirigenta Staňka, který čtyřmi góly během dvaceti minut zařídil konečné skóre 6:0 v prvním případě ho vysunul Bartoň, následně využil chyby hostů, poté zakončil akci Indráka a nakonec s přehledem zužitkoval přesnou přihrávku Kumana.

„Naše povinné vítězství se v prvním poločase rodilo těžko. I díky výbornému Staňkovi, který skvělými náběhy opět potvrdil pověst nejlepšího střelce soutěže, jsme pak ale dovedli utkání k zaslouženému vítězství," konstatoval kouč starších dorostenců FK Nový Jičín Jan Koval, jenž se musel obejít bez Grulicha, Kyselého, Kudryho a Malouška.

Před druhým týmem tabulky je nyní výzva v podobě sobotního utkání (starší hrají v 10.00, mladší ve 12.15) na hřišti lídra z Hranic, který má před Novým Jičínem náskok pěti bodů, a navíc inkasoval pouze pět branek.

ZDARSA: MĚLI JSME TO ZLOMIT DŘÍVE

Starší dorost Frenštátu musel doma proti Vsetínu dohánět jednogólové manko, které smazal v závěru první půle Mičulka. V 68. minutě poslal Beskyd do vedení Svoboda, ale ani to k bodům nestačilo.

„Místo abychom soupeře zlomili už v prvním poločase, kdy jsme si vytvořili čtyři nebo pět vyložených šancí, tak jsme to byli my, kdo byl vůbec rád, že jsme vyrovnali. Nedokázali jsme pak ani tak spolehlivě bránit jako ve dvou předchozích utkáních a soupeř ze čtyř šancí, které si v zápase vytvořil, třikrát udeřil, a zvítězil," litoval zbytečné porážky trenér frenštátských mladíků Petr Zdarsa.

Frenštátští mladší dorostenci podali znovu srdnatý výkon, a i když v poločase prohrávali 0:2, zlepšeným výkonem po změně stran došli ke čtvrtému bodu v sezoně. Na snižující trefu Žáka sice Valaši odpověděli třetím gólem, ale když se v 72. a 77. minutě trefil dvakrát Hajník, bylo o dělbě bodů jasno.

„Poslední desetiminutovka nám vyšla perfektně a hráči neskrývali velkou radost, protože dokázali zaslouženě vytěžit alespoň bod," uzavřel Zdarsa. Frenštát nyní v sobotu cestuje na hřiště Havířova (mladší hrají ve 12.15, starší ve 14.30).

11. kolo:

Starší dorost: FK Nový Jičín – TJ Sokol Čechovice 6:0 (2:0)
B: 34., 52., 58., 60. a 71. Staněk, 41. vlastní.
Nový Jičín: Geryk – Kuman (82. Zavacký), Gold, Dresler, D. Palla (46. O. Horák) – Klepáč (75. Gazda), Kratochvíl (78. Kadlčík), Bartoň, Indrák - Staněk, Poláček (69. Janovský). Trenér: Koval.

Mladší dorost: FK Nový Jičín – TJ Sokol Čechovice 2:2 (1:1)
B: 40. D. Palla, 48. Kadlčík - 2. Baroš, 43. Růžička.
Nový Jičín: Kocián – Zavacký, Gazda, Janovský, Rončka, Kudělka, Ševčík, Kadlčík, Buzek, Gonda, D. Palla (72. M. Palla). Trenér: Merenda.

Starší dorost: SK Beskyd Frenštát p. R. – FC Vsetín 2:3 (1:1)
B: 43. Mičulka, 68. Svoboda - 17. Burdík, 71. Šimšálek, 88. Vojtášek.
Frenštát p. R.: Nezhoda – R. Kocián, T. Kocián, Balcárek, Závodný - Hajník (85. T. Novák), Janáč (73. Nevřiva), Mičulka, Svoboda (88. J. Novák) – D. Kocián, Strnadel. Trenér: Zdarsa.

Mladší dorost: SK Beskyd Frenštát p. R. – FC Vsetín 3:3 (0:2)
B: 71. a 76. Hajník, 46. Žák - 3. a 28. Machala, 51. Kučera.
Frenštát p. R.: Srněnský - Geryk, T. Kocián, Svoboda, Kahánek (40. Hajník) - Uličný (55. Halda), Žák, Čuport, Sobota – T. Novák, Studnický. Trenér: Zdarsa.