TJ PETŘVALD NA MORAVĚ – SK ŠENOV 2:2 (2:1)

Přesný pas Martina Jaroše našel Václava Jaroše, kterého Šenovští srazili těsně za hranicí pokutového území jen za cenu faulu. Míč si postavil Válek a povedeným přímým kopem poprvé rozjásal domácí příznivce. Domácí pak zachránil důležitým obranným skluzem Sedláček a za pár minut se Petřvald radoval znovu. Malúš si při svém sólu hostující obranou vychutnal i brankáře a Petřvald vedl 2:0. Po čtvrthodině o sobě dali vědět i hosté a domácí musel podržet brankář Kotrba, který vyrážel na roh. Ve velké šanci se pak ocitl Jiří Huvar, který větral obranu hostů, ale třetí branka z toho nebyla. Šenov snížil brankou Kostky, ale ve 30. minutě se do sprch poroučel Schovajsa a hosté tak dohrávali v deseti. To jim však nezabránilo v tom, aby v 67. minutě srovnali na konečných 2:2. O vyrovnaném počtu hrá-čů na obou stranách se pak postaral domácí Jiří Huvar, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. „Pro nestranné fanoušky to byl výborný fotbal, hlavně tedy první poločas. Poločas jsme mohli vést daleko větším rozdílem, ale bohužel jsme v koncovce znovu neproměnili řadu šancí," litoval domácí kouč Zdeněk Huvar. I ve druhém poločase mohli Petřvaldští vedení navýšit, ale šance Malúše, Jiřího Huvara nebo Václava Jaroše brankou neskončily. „Chtěli jsme hostům odskočit, ale opak byl pravdou. Soupeř hrál v deseti, a my jsme toho nedokázali vůbec využít. Po naší nedisciplinovanosti se pak poměr hráčů vyrovnal a konec se dohrával v hektickém stavu. Pohledný fotbal se ve druhé půli vytratil. Umíráme na neproměňování šancí, ale bod nakonec bereme, protože soupeř hrál i v deseti výborně," přiznal trenér Petřvaldu.

Branky: 2. Válek, 11. Malúš – 28. Kostka, 67. Hanauer. ČK: 82. J. Huvar – 30. Schovajsa.

Petřvald n. M.: Kotrba – R. Huvar, M. Jaroš, Sedláček, Musil – J. Jaščičák, Šarina (75. Noštinský), Válek, V. Jaroš – Malúš, J. Huvar. Trenéři: Zdeněk Huvar a Jaroslav Tyleček.