Petřvald zvládl duel v Čeladné

Petřvlad n. M. - Nováček I. A třídy, skupiny B, TJ Petřvald na Moravě sice utkání 25. kola na pažitu Čeladné vyhrál, i tak ale přišel o teoretickou možnost zakončit soutěž coby lídr tabulky. První rezerva MFK Frýdek-Místek totiž vyhrála doma nad Stonavou, a zajistila si tak vítězství v letošním ročníku soutěže.

4.6.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

SK Čeladná - TJ Petřvald na Moravě 1:3 (0:2)

Utkání na hřišti v Čeladné začalo za silného větru, který komplikoval život oběma týmům. Hned na začátku si právě vítr pohrál s centrem domácího Oborného, který tak se štěstím nastřelil tyč petřvaldské brány. Na řadě byl však Petřvald, který mazácky potrestal chyby domácího celku. V 17. minutě zahrál Petřvald dlouhý aut před bránu domácího Cupera, ten však míč podběhl, a hosté se díky Sedláčkově dorážce do prázdné ujali vedení 0:1. Odpovědět sice mohl Machálek, jeho dalekonosný projektil však lapil hostující Muller. Ve 25. minutě tak trestali opět hosté. Ti po sérii rohových kopů přidali druhou brankou Sedláčka i druhý zářez na pažbě 0:2. Domácí sice hlavy nesvěsili, ale kontaktní branky se nedočkali.

Hned po změně stran mohli hosté zvýšit, ale Cuper byl tentokrát pozornější a přečíslení Petřvadu vyrazil na roh. V 64. minutě už však byl domácí gólman krátký. Po chybě ve středu hřiště se hosté znovu dostali do šance a tentokrát brankou Maluše zvýšili na, pro domácí hrozivých, 0:3. Čeladná nakonec zaznamenala alespoň čestný úspěch. V 75. minutě zkorigoval výsledek nejlepší hráč domácího mužstva, Indra, na 1:3. V závěru přišlo zbytečné vyloučení na obou stranách, skóre se však již nezměnilo.

Dvě kola před koncem soutěže tak má Petřvald dostatečný náskok na to, aby, pokud v předposledním kole v sobotu 9. června porazí doma Bystřici, skončil jistě na krásném druhém místě. Nic by na tom neměnila ani derniéra, která Petřvaldské čeká v neděli 17. června na hřišti Smilovic.

Branky: 75. Indra 17. a 35. Sedláček, 64. Maluš, rozhodčí: Szkuta Kypús, Kielar, ŽK: 1:3, ČK: Bláha Jaroš, diváci: 60

Čeladná: Cuper Nečekal, Rusnok, Neuwirth, Drevňák Oborný, Indra, Bláha, Pyšno Machálek, Valigůra. Trenér Milan Procházka

Petřvald n. M.: Muller Paulus (50. Šarina), Jaroš M., Huvar, Sedláček Macha (60. Lys), Musil, Jaroš V., Jaščišak J. Maluš, Koprajda (87. Noštinsky). Trenéři Huvar Zd. a Tyleček Jar.