Remízu s Havířovem zařídil v samotném závěru stoper Nippert

Nový Jičín – Novojičínští fotbalisté přivítali ve druhém jarním domácím utkání havířovské Indiány, kteří přijeli do Nového Jičína jako lídr divizní tabulky. Po závěrečném hvizdu sudího Mrázka, jenž ukončil utkání dle světelné tabule v čase 89:56, však Matušovičův soubor, díky remízovému výsledku 1:1 a vítězství Slavičína v Hranicích, opustil první příčku.

13.4.2014

FK Nový Jičín – MFK Havířov 1:1 (0:1)Foto: Deník/Dalibor Tobola

Po opatrnějším začátku byli v držení míče více hosté, kteří se v zápase radovali ze vstřelené branky jako první. Na konci havířovské kombinace byl Byrtus, jenž dokázal zužitkovat centrovaný míč a poslal Indiány do vedení. Zatímco v prvním poločase byli aktivnějším celkem fotbalisté z nejmladšího města v České republice, po změně stran převzali taktovku Pumprlovi hoši. Sotva se rozběhla druhá půle, vypálil zpoza šestnáctky Smolarčík, jehož ránu z voleje vyrazil Směták na rohový kop. Krátce po hodině hry měl obrovskou příležitost k vyrovnání Kalich, jenž po dlouhodobém zranění nastoupil poprvé v základní sestavě. Po centru Moravčíka mu však hlavičku zneškodnil pohotový gólman Směták. Domácí tou dobou zahráli nespočet rohových kopů a standardních situací, ale Havířovští nadále drželi nejtěsnější vedení.

Matušovič: Přestali jsme hrát

Utkání se dostalo do své poslední desetiminutovky, když se na hrot domácího útoku vysunul i stoper Malina. Byli to Havířovští, kteří mohli definitivně rozhodnout o třech bodech, hlavička střídajícího Klejnota sedm minut před koncem však šla nad Šromovu klec. V 87. minutě se konečně dočkali domácí. Zahrávání standardní situace se ujal Plešek a po teči se míč dostal až na zadní tyč, kde ho do sítě uklidil stoper Nippert, jenž tak rozhodl o konečné remíze 1:1. „Začátek nebyl z naší strany úplně bravurní, ale po našem gólu jsme se uklidnili, začali jsme být silní na balóně a soupeři jsme v první půli balón moc nepůjčili. Chtěli jsme v tom pokračovat i po změně stran, ale druhý poločas jsme úplně přestali hrát a dávali jsme soupeři po zbytečných faulech hodně standardek. Soupeř tam měl čtyři vysoké hráče a bylo jen otázkou času, kdy dostaneme gól. A nakonec se tak tři minuty před koncem i stalo," mrzelo po hektickém závěru hrajícího trenéra MFK Havířov a bývalého hráče Baníku Ostrava nebo Sparty Praha, Miroslava Matušoviče.

Novojičínští se tak po dvou venkovních porážkách a domácí výhře dočkali také první jarní remízy. „Nakonec jsme rádi za bod, ale myslím si, že za druhý poločas jsme si zasloužili vyhrát. Ve druhé půli si totiž troufám říct, že jsme byli lepším týmem, což potvrdily naše šance. V první půlce byl Havířov aktivnější, ale že by si kromě gólové akce vytvořil další vyložené šance, se říct nedá," pokračoval v hodnocení duelu domácí trenér.

Divize, sk. E

FK Nový Jičín – MFK Havířov 1:1 (0:1)

Branky: 87. Nippert – 26. Byrtus. ŽK: Moravčík, Hejdůšek – Wojnar, Michalčák, Babič, Vagner. Rozhodčí: Mrázek – Mikula, Hanák. Diváci: 100.

FK Nový Jičín: Šrom – Hejdůšek, Malina, Nippert, Plešek – Uvíra, Rybařík, Molnár, Kalich – Moravčík, Smolarčík (64. Bajer). Trenér: Pavel Pumprla.

MFK Havířov: Směták – Babič, Zavadzan, Michalčák, Vagner – Večeřa, Matušovič, Zupko (76. Klejnot), Wojnar, Byrtus – Förster (84. Horník). Hrající trenér: Miroslav Matušovič.

Více se o utkání dočtete v tištěném vydání Novojičínského deníku.