Růžové tlapičky postoupily

Kopřivnice - Před posledním turnajem zbývala pouze jedna otázka. Kdo bude mistrem Frensport 1.okresní třídy? Tělovýchovná jednota Sviadnov nebo Růžové Tlapičky Hukvaldy? Oba dva týmy měly před sebou poslední tři zápasy, přitom ten poslední byl vzájemný.

18.2.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Výchozí pozici měly stejnou, 33 bodů. První zápas rozehrál Sviadnov proti PSV Frenštátu. Poločasový výsledek 1:0 pro Sviadnov ještě nezaručoval jistý bodový zisk, ale po přestávce přidal Chlebek s Klusáčkem po jednom gólu a Sviadnov nakonec vyhrál 4:0. Hukvaldy ovšem vzaly vrženou rukavici a s Kuna Týmem se vypořádaly 10:2, když se na vítězství gólově nejvíc podíleli Rumel s Košicou.

Druhý zápas Sviadnova s Mniší, který skončil remízou 4:4, v boji o titul nic neřešil, protože i když v dalším zápase Hukvaldy opět předvedly kanonádu a Beach Boys Odry rozstřílely 8:0, musel Sviadnov v posledním zápase zvítězit.

Ve 13.30 začal výkop. Do vedení šli hned z kraje futsalisté Hukvald, ale po 6 minutách se předvedl nejlepší střelec 1. třídy, Lukáš Kaulinec, když dvěma góly dostal do vedení Sviadnov. Hukvaldy, nicméně, neprohrávaly dlouho a brankami Radka Štefka a Jana Rumla se dostaly do poločasového vedení 4:2.

Po přestávce Sviadnov jakoby na hřišti nebyl a Hukvaldy zvýšily svůj náskok na 6:2, ale 5 minut před koncem ještě Sviadnovu vysvitla jiskřička naděje, když dvěmi slepenými brankami snížily na 4:6. Minutu před koncem se ovšem trefil nikým nehlídaný Hubeňák a pojistil definitivně vítězství a tím pádem i titul Hukvaldům.

Nejlepším hráčem a zároveň i střelcem se stal s 49 góly Lukáš Kaulinec z TJ Sviadnov. Cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl jeho spoluhráč Lukáš Smetana.

Poslední zápasy čekaly i týmy, které mezi sebou bojovaly o udržení v soutěži. Jistým sestupujícím byl pouze Vicher Frýdek Místek a už jen teoretickou šanci měli hráči Štramberského Orla. A tak se dá trošku s nadsázkou říct, že boj o udržení mezi sebou svedli hráči Paskova a Bílovce.

Oba dva týmy ale svůj boj zahájily prohrou. Bílovec i Paskov prohráli velmi překvapivě s Vichrem, který do té doby získal pouze 3 body. V dalším zápase Bílovec pouze remízoval 4:4 a tak bylo jasné, že o sestupujícím rozhodne vzájemný duel těchto týmů.
Zápas začal pěkně z ostra a poločasový stav 3:3 nic neřešil ani pro jeden z týmů. Více štěstí měli nakonec futsalisté Hi-Tecu Bílovec, kteří zápas dokázali vyhrát 5:3 a udrželi se i pro nadcházející ročník v 1. třídě.

Futsalisté Paskova se tak po roce vracejí do 2. třídy FM a napodobili tak Olešnou a Callibrum, kteří se po postupu do 1. třídy nedokázali vypořádat s větší kvalitou týmů a rovněž po roce sestoupili zpátky do 2. třídy. Dalšími družstvy, které sestupují, jsou FST Vicher Frýdek-Místek a Orel Štramberk.

Výsledky 15. – 16. kola Frensport 1. okresní třídy futsalu:

Vicher Frýdek–Místek – HI-TEC Bílovec 5:1 (0:1), branky: Kolodijčák Lukáš 2, Banas Luboš 2, Syřinek Adam – Záruba Vlastimil; V. Ú. K. Chaos Kopřivnice – K1 Jeseník 4:3 (2:1), branky: Vaverka Roman 2, Drozd Petr, Sopuch Petr – Bajer Michal, Kretík Miroslav, Bartoň Lukáš; FK Paskov – Vicher Frýdek–Místek 1:4 (0:0), branky: Konečný Roman – Klaner Petr 3, Knebel Jan; K1 Jeseník – HI-TEC Bílovec 4:4 (3:2), branky: Grafík Jiří 2, Masnica Antonín, Vojtko Marián – Patačík Dušan 2, Fešar Radomír, Adamec Jan; V. Ú. K. Chaos Kopřivnice – Orel Štramberk 4:0 (2:0), branky: Adámek Libor 2, Vaverka Roman 2; HI-TEC Bílovec – FK Paskov 5:3 (3:3), branky: Řeháček Daniel 2, Záruba Vlastimil, Patačík Dušan, Hendrych Václav – Novotný Petr, Konečný Roman, Karásek Lukáš; Orel Štramberk – K1 Jeseník 3:5 (0:3), branky: David Petr 2, Sarténa Jaroslav – David Michal 4, Langer Jaroslav; FK Paskov – V. Ú. K. Chaos Kopřivnice 0:5 kontumačně, Kuna Team Frýdek–Místek – Beach Boys Odry 5:3 (3:0), branky: Lipták Jakub 2, Vochta Tomáš 2, Cidlík Jakub – Murín František 2, Schwarz Jakub; TJ Sviadnov – PSV/Relax Frenštát 4:0 (1:0), branky: Kaulinec Lukáš 2, Chlebek Martin, Klusáček Jakub; Růžové Tlapičky Hukvaldy – Kuna Team Frýdek–Místek 10:2 (5:0), branky: Rumel Jan 4, Košica Marek 3, Hubeňák Adam 2, Štefek Radek – Cidlík Jakub, Vochta Tomáš, PSV/Relax Frenštát – Beach Boys Odry 2:5 (1:3), branky: Kaša Radomír, Trnka Zbyněk – Murín František 3, Schwarz Jakub, Konrád Jiří; TJ Sviadnov – Mniší 4:4 (2:2), branky: Kaulinec Lukáš 2, Šištík Petr, Bortel Bohumil – Hanzelka Dušan, Švrček David, Velička Lukáš, Marák Filip; Beach Boys Odry – Růžové Tlapičky Hukvaldy 0:8 (0:4), branky: Rumel Jan 2, Štefek Radek 2, Lanča Vít, Vicher Michal, Grufík Petr, Hubeňák Adam; Mniší – PSV/Relax Frenštát 7:2 (3:0), branky: Klos Robin 2, Marák Filip 2, Harabiš Aleš, Švrček David, Lichnovský Jaroslav – Kaša Radomír, Vala Dalibor; Růžové Tlapičky Hukvaldy – TJ Sviadnov 7:4 (4:2), branky: Štefek Radek 3, Rumel Jan, Holub Marek, Vicher Michal, Hubeňák Adam – Kaulinec Lukáš 3, Flachs Jiří. (mak)