Výchozí pozici měly stejnou, 33 bodů. První zápas rozehrál Sviadnov proti PSV Frenštátu. Poločasový výsledek 1:0 pro Sviadnov ještě nezaručoval jistý bodový zisk, ale po přestávce přidal Chlebek s Klusáčkem po jednom gólu a Sviadnov nakonec vyhrál 4:0. Hukvaldy ovšem vzaly vrženou rukavici a s Kuna Týmem se vypořádaly 10:2, když se na vítězství gólově nejvíc podíleli Rumel s Košicou.

Druhý zápas Sviadnova s Mniší, který skončil remízou 4:4, v boji o titul nic neřešil, protože i když v dalším zápase Hukvaldy opět předvedly kanonádu a Beach Boys Odry rozstřílely 8:0, musel Sviadnov v posledním zápase zvítězit.

Ve 13.30 začal výkop. Do vedení šli hned z kraje futsalisté Hukvald, ale po 6 minutách se předvedl nejlepší střelec 1. třídy, Lukáš Kaulinec, když dvěma góly dostal do vedení Sviadnov. Hukvaldy, nicméně, neprohrávaly dlouho a brankami Radka Štefka a Jana Rumla se dostaly do poločasového vedení 4:2.

Po přestávce Sviadnov jakoby na hřišti nebyl a Hukvaldy zvýšily svůj náskok na 6:2, ale 5 minut před koncem ještě Sviadnovu vysvitla jiskřička naděje, když dvěmi slepenými brankami snížily na 4:6. Minutu před koncem se ovšem trefil nikým nehlídaný Hubeňák a pojistil definitivně vítězství a tím pádem i titul Hukvaldům.

Nejlepším hráčem a zároveň i střelcem se stal s 49 góly Lukáš Kaulinec z TJ Sviadnov. Cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl jeho spoluhráč Lukáš Smetana.

Poslední zápasy čekaly i týmy, které mezi sebou bojovaly o udržení v soutěži. Jistým sestupujícím byl pouze Vicher Frýdek Místek a už jen teoretickou šanci měli hráči Štramberského Orla. A tak se dá trošku s nadsázkou říct, že boj o udržení mezi sebou svedli hráči Paskova a Bílovce.

Oba dva týmy ale svůj boj zahájily prohrou. Bílovec i Paskov prohráli velmi překvapivě s Vichrem, který do té doby získal pouze 3 body. V dalším zápase Bílovec pouze remízoval 4:4 a tak bylo jasné, že o sestupujícím rozhodne vzájemný duel těchto týmů.
Zápas začal pěkně z ostra a poločasový stav 3:3 nic neřešil ani pro jeden z týmů. Více štěstí měli nakonec futsalisté Hi-Tecu Bílovec, kteří zápas dokázali vyhrát 5:3 a udrželi se i pro nadcházející ročník v 1. třídě.

Futsalisté Paskova se tak po roce vracejí do 2. třídy FM a napodobili tak Olešnou a Callibrum, kteří se po postupu do 1. třídy nedokázali vypořádat s větší kvalitou týmů a rovněž po roce sestoupili zpátky do 2. třídy. Dalšími družstvy, které sestupují, jsou FST Vicher Frýdek-Místek a Orel Štramberk.

Výsledky 15. – 16. kola Frensport 1. okresní třídy futsalu:

Vicher Frýdek–Místek – HI-TEC Bílovec 5:1 (0:1), branky: Kolodijčák Lukáš 2, Banas Luboš 2, Syřinek Adam – Záruba Vlastimil; V. Ú. K. Chaos Kopřivnice – K1 Jeseník 4:3 (2:1), branky: Vaverka Roman 2, Drozd Petr, Sopuch Petr – Bajer Michal, Kretík Miroslav, Bartoň Lukáš; FK Paskov – Vicher Frýdek–Místek 1:4 (0:0), branky: Konečný Roman – Klaner Petr 3, Knebel Jan; K1 Jeseník – HI-TEC Bílovec 4:4 (3:2), branky: Grafík Jiří 2, Masnica Antonín, Vojtko Marián – Patačík Dušan 2, Fešar Radomír, Adamec Jan; V. Ú. K. Chaos Kopřivnice – Orel Štramberk 4:0 (2:0), branky: Adámek Libor 2, Vaverka Roman 2; HI-TEC Bílovec – FK Paskov 5:3 (3:3), branky: Řeháček Daniel 2, Záruba Vlastimil, Patačík Dušan, Hendrych Václav – Novotný Petr, Konečný Roman, Karásek Lukáš; Orel Štramberk – K1 Jeseník 3:5 (0:3), branky: David Petr 2, Sarténa Jaroslav – David Michal 4, Langer Jaroslav; FK Paskov – V. Ú. K. Chaos Kopřivnice 0:5 kontumačně, Kuna Team Frýdek–Místek – Beach Boys Odry 5:3 (3:0), branky: Lipták Jakub 2, Vochta Tomáš 2, Cidlík Jakub – Murín František 2, Schwarz Jakub; TJ Sviadnov – PSV/Relax Frenštát 4:0 (1:0), branky: Kaulinec Lukáš 2, Chlebek Martin, Klusáček Jakub; Růžové Tlapičky Hukvaldy – Kuna Team Frýdek–Místek 10:2 (5:0), branky: Rumel Jan 4, Košica Marek 3, Hubeňák Adam 2, Štefek Radek – Cidlík Jakub, Vochta Tomáš, PSV/Relax Frenštát – Beach Boys Odry 2:5 (1:3), branky: Kaša Radomír, Trnka Zbyněk – Murín František 3, Schwarz Jakub, Konrád Jiří; TJ Sviadnov – Mniší 4:4 (2:2), branky: Kaulinec Lukáš 2, Šištík Petr, Bortel Bohumil – Hanzelka Dušan, Švrček David, Velička Lukáš, Marák Filip; Beach Boys Odry – Růžové Tlapičky Hukvaldy 0:8 (0:4), branky: Rumel Jan 2, Štefek Radek 2, Lanča Vít, Vicher Michal, Grufík Petr, Hubeňák Adam; Mniší – PSV/Relax Frenštát 7:2 (3:0), branky: Klos Robin 2, Marák Filip 2, Harabiš Aleš, Švrček David, Lichnovský Jaroslav – Kaša Radomír, Vala Dalibor; Růžové Tlapičky Hukvaldy – TJ Sviadnov 7:4 (4:2), branky: Štefek Radek 3, Rumel Jan, Holub Marek, Vicher Michal, Hubeňák Adam – Kaulinec Lukáš 3, Flachs Jiří. (mak)