Sérii bez porážky utnula Břidličná

Ve čtvrtém kole krajského přeboru poprvé poznali hořkost porážky. Bílovečtí fotbalisté totiž na domácím trávníku podlehli 0:1 Břidličné, která nastoupila v základní sestavě i se dvěma Ghaňany. Před týmem Tomáše Černína je nyní těžké dvojutkání proti vedoucím celkům tabulky.

30.8.2016

Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

Soutěž pokračuje již zítra od 17 hodin vloženým kolem, ve kterém Bílovec cestuje do Heřmanic, a v sobotu pak nováčka čeká duel na horké půdě Dětmarovic.

Střetnutí proti Břidličné bylo ze začátku poměrně opatrné. Bylo vidět, že ani jedem z týmů nechce přerušit svou sérii bez porážky, a možná trochu i vinou velkého vedra nebylo k vidění až tak velké nasazení. Oba celky vycházely ze zajištěných obran a vyložených šancí k vidění příliš nebylo.

Jako první se o vzruch postaral v 17. minutě domácí Matěj Moučka, jenž hlavičkoval po centru Pěly těsně mimo. Za pouhé dvě minuty se situace opakovala, ale z opačné strany. Ronec centroval a Pavlík mířil hlavou vedle.

Bílovecký brankář Silber musel za první dějství řešit jedinou vážnější situaci, když střelu ze dvaceti metrů pohotově vyrazil.

Hra pokračovala v podobném duchu také po změně stran a nadále se hrálo převážně mezi oběma šestnáctkami. V 73. minutě však z ničeho nic udeřila Břidličná, když povedený brejk zakončil přesnou střelou na zadní tyč Kamil Kocúr. Pět minut před koncem byli blízko gólové radosti také příznivci Bílovce, kdy střídající Hoblík posunul míč na Matěje Moučku, ale ten zcela osamocený nastřelil pouze brankáře Zifčáka.

„Vyhrál šťastnější tým. Soupeř proměnil svoji jedinou velkou šanci, zatímco my ne. Ve druhém poločase jsme možná byli malinko více na míči, ale k ničemu to nevedlo. Přišla naše chyba ve středu hřiště, soupeřův povedený brejk a bohužel jsme inkasovali," litoval bílovecký trenér Tomáš Černín. Série neporazitelnosti tak skončila Bílovci.

„Soutěž je strašně dlouhá a z jedné porážky nemůžeme dělat závěry. Start do sezony se nám celkem povedl, tak věřím, že to půjde," dodal trenér nováčka.

FC BÍLOVEC – TJ BŘIDLIČNÁ 0:1 (0:0)

Branka: 73. K. Kocúr. ŽK: Mikyska – Mensah. Rozhodčí: Novák – Lalík, Jurček. Diváci: 180.

Bílovec: Silber – Pavlík, Darda, Žídek, K. Kotrla – P. Moučka (63. Seman), Raszyk (80. Marák)– Pěla (78. Hoblík), Ondruš, Ronec (63. Mikyska) – M. Moučka. Trenér: T. Černín.

NEPŘEHLÉDNĚTE Víkendová utkání se sestavami a hodnocením trenérů novojičínských zástupců v I. A třídě, sk. A (Jakubčovice) a I. A třídě, sk. B (Petřvald na Moravě, Veřovice, Libhošť) najdete vždy v tištěném vydání úterního týdeníku Region.

30.8.2016 VSTUP DO DISKUSE

Druholigové hokejisty Nového Jičína (v bílém) a Kopřivnice čeká odveta v úterý 22. srpna.

Start přípravy: Hokejisté Kopřivnice otočili duel v Novém Jičíně

Fotbalisté Petřvaldu na Moravě (v bílém) zahájili nový ročník dělbou bodů.

I. B třída, sk. B: Petřvald na Moravě na úvod remizoval

Souhrn I. B třídy, sk. D: První kolo ve znamení gólových hodů

Novojičínsko - Roli favorita potvrdil hned na úvod Fulnek, který roznesl Vlčovice 7:0. Kopřivnice pak doma podlehla v divokém zápase nováčkovi z Hukvald 2:5.

Bílovečtí mají první bod a nyní cestují na hřiště nováčka

V premiérovém domácím utkání v nové sezoně krajského přeboru nakonec remizovali s Českým Těšínem 1:1. Fotbalisté Bílovce si tak připsali první bod a nyní je čeká sobotní utkání na půdě nováčka ze Staré Bělé.

Frenštát nadělil Slavii kanára

Beskyd doma vyprášil Orlovou 6:0 a potvrdil tak zdařilý vstup do sezony, na který by rád navázali i v sobotu, kdy cestuje do Českého Těšína.