Zatímco Dolní Datyně mohou dohrávat sezonu v naprostém klidu, tak Petřvaldští potřebují nutně začít sbírat body. Tým trenéra Tylečka se však potýká s marodkou a po víkendovém utkání mu navíc scházel distancovaný stoper Kroupa. „Bohužel hrajeme o záchranu a navíc se nám rozpadl kádr. Poprosili jsme tak hráče z béčka, aby nám v závěru sezony pomohli," uvedl po víkendové vysoké porážce 2:6 při derby ve Veřovicích petřvaldský trenér Jaroslav Tyleček.

V prvním poločase toho moc k vidění nebylo, a když už se schylovalo k bezbrankové remíze přišel zásah havířovského celku, který měl ve 45. minutě na svědomí Gistinger. Pět minut po změně stran navíc domácí výběr kapitána a někdejšího hráče ostravského Baníku či Hradce Králové Petra Tomašáka zvýšil na 2:0 a situace Petřvaldu na Moravě byla ještě složitější.

Novojičínský manažer a člen moravské komory FAČR Alois Holub. Foto:
Situace je velice složitá, říká před Valnou hromadou FAČR Holub

V 65. minutě však zadělal na drama snižujícím gólem Nitka a hosté se tak tlačili alespoň za bodem. Dolní Datyně ale nakonec těsný náskok udržely a své nové dresy pokřtily vítězně. Petřvald nyní potřebuje nutně naplno bodovat na hřišti osmého Sedliště, kde hraje v sobotu od 17 hodin.

TJ HAVÍŘOV-DOLNÍ DATYNĚ – TJ PETŘVALD NA MORAVĚ 2:1 (1:0)
Branky: 45. Gistinger, 50. Kubiena – 65. Nitka. ŽK: Masopust, Tomašák, Jaworek – Marek Hýl. Rozhodčí: Kubáček – Jurček, Viščor.

Petřvald na Moravě: Kobližka – R. Huvar, Martin Hýl, Kožar. Ručka – Nitka, Fubšo, Marek Hýl (70. T. Klečka), Mikulík (46. Avetisyan) – Jaroš, Valík (85. Sedláček). Trenér: Tyleček.

Zbylý program novojičínských zástupců:14. Petřvald na Moravě – 17 bodů (Sedliště VEN, Bystřice DOMA, Dobratice VEN).
13. Libhošť – 21 bodů (Dolní Datyně VEN, Staré Město DOMA, Vratimov DOMA).
11. Veřovice – 23 bodů (Brušperk VEN, Dolní Datyně VEN, Dobrá DOMA).