VYBERTE SI REGION

Skvělý vstup! Novojičínský starší dorost vyloupil na úvod lídra tabulky

Divizní dorostenci FK Nový Jičín mají jarní premiéru za sebou. Starší dorost si, i díky velmi dobrému výkonu brankáře Hatlapatky, vyšlápl na vedoucí celek tabulky z Valašského Meziříčí, kterého na jeho umělé trávě porazil po brankách Bartoně a Střelce 2:1 a soupeři se tak ze druhého místa přiblížil na rozdíl pouhých tří bodů.

24.3.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

Pro lídra soutěže to byla vůbec první prohra na domácím hřišti. Mladší dorostenci Nového Jičína pak třetím Valachům podlehli 0:4.

Tuto sobotu čeká nejvýše hrající dorostenecký celek Novojičínska první utkání na domácím hřišti, kdy na novojičínskou umělku dorazí Viktorie Přerov. Starší hrají v 10.00, mladší pak ve 12.15.

Novojičínský starší dorost nemohl do derby nasadit z různých důvodů čtveřici hráčů (Swiač, Staněk, O. Horák, Kuman), ale stejný počet postrádal také vedoucí tým divize.

Umělá tráva ve Valašském Meziříčí je o poznání menší než ta v Novém Jičíně, protože je o čtyři metry užší na každé straně. „Takže to byl po celý zápas boj o každý metr hřiště, se spoustou osobních soubojů. Fotbalové krásy moc nebylo a to zejména v prvním poločase, kdy nikdo nechtěl udělat chybu a obě mužstva se dostávala k ohrožení obou branek jen po standardních situacích," vracel se k průběhu utkání o čelo tabulky trenér novojičínských starších dorostenců Jan Koval, jehož tým si největší příležitost první půle vypracoval ve 38. minutě, kdy Patrik Horák unikl po pravé straně a na jeho polovysoký centr těsně nedosáhli nabíhající Střelec ani Zmatek.

Po změně stran už se hrál daleko lepší fotbal s několika šancemi na obou stranách. Brzy se musel činit strážce novojičínské svatyně Hatlapatka, jenž vyrazil pokus Odstrčila. Po hodině hry pak Nový Jičín zachránila tyč a za pár minut zlikvidoval výborný Hatlapatka samostatný únik domácího forvarda. V 70. minutě pak přišel pro domácí trest, když po akci střídajících hráčů Klepáče a Kudryho přiťukl Seidler míč na Bartoně, jehož prudká rána k tyči znamenala vedoucí gól zápasu. Za pouhé tři minuty mohlo být srovnáno, ale muž zápasu, brankář Hatlapatka, včasným výběhem opět zmařil šanci nejlépe střílejícího celku soutěže. Novojičínské šance Patrika Horáka a Seidlera pak brankou neskončily, ale hosté přece jenom zvýšili na 2:0. V 86. minutě se totiž dostal ke střele na hranici velkého vápna Střelec, jemuž míč přisunul Kudry, a pokus z téměř stejného místa jako při první brance zápasu, skončil opět v síti.

Hatlapatka se nakonec čistého konta nedočkal, protože domácí v poslední minutě využili nepozornosti v novojičínské obraně a snížili na konečných 1:2. „Inkasovaný gól v poslední minutě mě trochu mrzí, ale domácí byli po celý zápas mírně aktivnější a měli více šancí. Chtěl bych vyzvednout bojovnost a morálku celého mužstva, když se nezalekli domácích a chtěli lídra porazit, což se nám díky ohromné bojovnosti všech hráčů a výbornému Hatlapatkovi nakonec překvapivě podařilo," cenil si výkonu svých svěřenců, kteří tak soupeři oplatili podzimní porážku, Koval.

Starší dorost: TJ Valašské Meziříčí - FK Nový Jičín 1:2 (0:0)

Branky: 90. Čaňo 70. Bartoň, 86. Střelec.

FK Nový Jičín: Hatlapatka Ondrák (67. Klepáč), Maňák, Pham, Dresler Pokorný P. Horák, Seidler, Bartoň (88. Capovský), Zmatek (67. Kudry) Střelec. Trenér: Koval. Vedoucí: Kvita.

Mladší dorost: TJ Valašské Meziříčí - FK Nový Jičín 4:0 (3:0)

Branky: 26. a 28. Petrů, 2. Vozák, 46. Gajdoš.

FK Nový Jičín: Hudeček O. Horák, Zavacký, Capovský (60. Dwayeb), Palla (24. Kadlčík), Kudry, Klepáč, Kratochvíl, Poláček, Kyselý, Berlinski (52. Rončka). Trenér: Kvita. Vedoucí: Koval. (dtb)