Druhým kolem pokračovala o víkendu „novojičínská" I. B třída, sk. D. Premiérový bod si v novém ročníku připsaly Kateřinice, které doma remizovaly bez branek s FC Libhošť, a také Tichá, jež uhrála v derby proti Kozlovicím stejný výsledek.

ČÍSLO VÍKENDU: 4 Hned čtyři pokutové kopy nařídili hlavní rozhodčí v tomto kole I. B třídy, sk. D. Exekutorům se tentokráte dařilo, všechny penalty střelci proměnili.

HVĚZDY KOLA ***MAREK KOŠICA (Hukvaldy)
Hukvaldský útočník se výrazně zasadil o poločasové vedení 4:1 proti Jistebníku. Domácí forvard se stihl prosadit třikrát během třiadvaceti minut a i díky jeho hattricku slavily Hukvaldy první vítězství v sezoně.

**RADIM ŠPAČEK (Bordovice)
Zkušený středopolař Bordovic se v zápase druhého kola proti Jeseníku zapsal dvakrát mezi střelce a Bordovice zůstávají jediným celkem, který dosud v soutěži neztratil ani bod.

*PETR MARTINOVSKÝ (Libhošť)
Brankář Libhoště měl na hřišti Kateřinic hlavní podíl na tom, že domácí v prvním utkání na svém hřišti neskórovali. Jednou zachránil Martinovského břevno, ale jinak stihl zneškodnit řadu domácích příležitostí.

ZELENÝ PAŽIT I.B třída sk. D

TJ SOKOL BORDOVICE - TJ SLAVOJ JESENÍK NAD ODROU 3:1 (1:0)

Hosté byli v prvním poločase nebezpeční, ale Burget své příležitosti neproměnil. Rekova družina se dostala do vedení v 17. minutě, když se po centru Zbyňka Melčáka prosadil přesnou hlavičkou Radim Špaček. Po změně stran pálil jen do brankové konstrukce Vojtěch Matúš, druhý gól domácích pak přidal opět zkušený záložník Radim Špaček. Zanedlouho vedly Bordovice už 3:0, když se do vlastní branky trefil Martin Goláň. Jeseník zaznamenal čestný úspěch v závěru, kdy se po faulu na Kučáka prosadil z penalty Burget. „Mohli jsme i bodovat, protože zejména v prvním poločase jsme byli určitě vyrovnaným soupeřem. První gól byl trošičku sporný, reklamovali jsme tam faul na našeho hráče, ale kdybychom proměnili šance, nemuselo nás to mrzet. Ve druhém poločase už si zkušení domácí vítězství pohlídali. Poté jsme museli hru otevřít, a dostali jsme dva góly, které jsme si dali sami. Jeden byl po tečované střele a druhý si náš hráč dal sám hlavičkou. Určitě jsme měli na to, odehrát lepší výsledek, ale domácí mají silný tým. S výkonem mužstva jsem, až na nějaké výjimky, spokojený. Bordovicím jsme se snažili být nepříjemným soupeřem a věřím, že to s námi neměli jednoduché. My se teď musíme hlavně dobře připravit na Odry," poznamenal trenér Jeseníku nad Odrou Jan Koval. Bordovice tak zůstávají po dvou kolech jediným celkem, který dosud neztratil ani bod. „V tomto utkání jsme chtěli potvrdit bodový zisk z Jakubčovic a odčinit vysokou porážku 2:5, kterou nám Jeseník nadělil v jarní části soutěže. Dobře jsme ale věděli, že nás nečeká nic lehkého, protože náš soupeř byl po prvním kole, v čele se svým kanonýrem Davidem, při střelecké chuti, a že ani od nás nebude chtít odjet bez bodového zisku. Nad rámec zdravé míry jsme ale tentokrát chybovali v obraně. Bylo jen štěstím a špatným zakončováním soupeře, že jsme v poločase neinkasovali také minimálně jednu branku. Ve druhé půli se nám defenzivní hra už podařila vylepšit. Celkově bych ale řekl, že ani jeden z týmů nezahrál to, s čím do utkání vstupoval," poznamenal k utkání domácí trenér Radúz Rek.

Branky: 17. a 69. R. Špaček, 76. vlastní 83. L. Burget z pen. Rozhodčí: Kyselý Tobola, Vlček.

Bordovice: D. Horák Kovařík, Šudák, Vaněk Geryk (42. V. Melčák), Z. Melčák, R. Špaček, Zátopek (46. V. Matúš), Raška D. Petr (78. Heike), R. Horák (74. Žídek). Trenér: Radúz Rek.

Jeseník: Macháč P. Goláň (81. P. David), J. Goláň, Kaventa, Kretík (65. Matýsek) Koval, L. Bartoň (73. M. Goláň), Víznar, Kučák M. David, L. Burget. Trenér: Jan Koval st.

TJ SOKOL KATEŘINICE - FC LIBHOŠŤ 0:0

Jednu z největších příležitostí v celém utkání měli po čtvrthodině hry domácí, ale z trestného kopu se míč zastavil na břevně a odražený míč se málem odrazil od Martinovského zpátky do sítě. Za pár minut musel Martinovský vytasit parádní zákrok. Postupem času se začali prosazovat také hosté, v jejichž největší šanci mířila hlavička Bednáře do tyče. Když se v závěru neujala ani střela Paličky, mohl v 84. minutě rozhodnout utkání domácí Hýl, ale hostující brankář znovu svůj tým podržel. „Tentokráte musím hráče pochválit. Pro nás je to, vzhledem k průběhu zápasu, ztráta, protože soupeře několikrát podržel brankář. V prvním poločase jsme měli čtyři tutové šance, jednou jsme trefili břevno. Druhý poločas, to už byl spíše boj, ale zase jsme tam měli dvě dobré příležitosti. V závěru jsme mohli rozhodnout, ale gól jsme nedali. Jestli budeme hrát s takovým nasazením jako tento zápas, tak to bude o něčem jiném. Byla to oproti prvnímu zápasu obrovská změna. Libhošť má kvalitu a v kádru výborné fotbalisty, ale my jsme měli více možností ke skórování. Chybělo nám trochu štěstí, ale s bodem jsem spokojený," líčil dojmy z domácí premiéry v sezoně trenér Kateřinic Tomáš Malý.

Rozhodčí: Žurovec J. Mudra, Brabec.

Kateřinice: Rubina J. Tyleček, Janeček, D. Lys, Jiří Kuchař ml. Nagy (Marsina), L. Richter, J. Richter, M. Hýl Jiří Kuchař st. (D. Richter), Polášek (Kocourek). Trenér: Tomáš Malý.

Libhošť: Martinovský Palička, Eckelsberger, Velart, Chromečka (74. T. Blažek) J. Čapka, Jachník (65. Krumpolc), M. Blažek, Symerský Bednář, Z. Čapka (78. Dědík). Trenér: Miroslav Karas.

FC VLČOVICE-MNIŠÍ - LOKOMOTIVA SUCHDOL N. O. 2:1 (1:1)

Branky: 18. Světlík, 78. Drozd 24. Petr. Rozhodčí: Ostřanský Plevza, Žáček.

Vlčovice: Hrabovský Kordoš, V. Rek, Velička, Drozd Beseda (60. Čevela), J. Jalůvka, Klos (87. Dražkovič), Názalaník R. Jalůvka, Světlík (92. Tran). Trenér: Miroslav Krajčí.

Suchdol: Sehnalík T. Rek, Randýsek, Hanzlík, Nerad Tvarůžek (Voda), Masnica Gerhart, Petr, Kovařčík (Melichar), Richtárik. Trenér: Tibor Takáč.

TJ SOKOL TICHÁ - FC KOZLOVICE 0:0

Rozhodčí: Tobola Kyselý, Pustějovský. Diváci: 300.

Tichá: Pikulík R. Švrček, V. Mičaník, Bobek (49. Lacko) M. Tománek (86. Pastorek), Štefek, Humpolec (82. T. Tománek), Štěpják Petřík Fojtík, O. Švrček. Trenér: René Bača.

Kozlovice: Chlebek Piskoř, P. Krpec, Prudký, Žáček Slanina (55. Ermis), Bednář, Zeman, Vaverka M. Krpec, J. Harabiš. Trenér: Petr Tichavský.

TJ ODRY - TJ TATRAN JAKUBČOVICE 0:1 (0:1)

Branka: 35. Ďurica z pen. ČK: 35. Paszko (O). Rozhodčí: Brabec Kyselý, Kontoršikov.

Odry: Cibulec Repta, Murín, Paszko, Hurta Vidlák (Fusek), Konrád, Schwarz (Holub), Freis (K. Hrabovský) Chovanec, Velík (Juřík). Trenér: Karel Páleník.

Jakubčovice: Buček Málek, Křenek, Sommer K. Molnár, Šťastný, Klevar, Ďurica, Sigmund Pavelka (74. Pecka), Houfek (65. Vavroš). Trenér: Alois Tomeček.

FC KOPŘIVNICE - TJ SOKOL STARÝ JIČÍN 2:0 (1:0)

Branky: 19. Okřesík, 58. M. Mičaník z pen. Rozhodčí: Plevza Surovec, Bartoš.

Kopřivnice: Beňo Daňhel, Buček, Březina, Petráš Fišnar (85. Krysmánek), M. Mičaník, Kapsa, Okřesík Štěpán (71. Křížek), Hanzelka (75. Fendrich). Trenér: Milan Svoboda.

Starý Jičín: Strnadel M. Vahalík, Hubeňák (77. Folberger), Šrom, P. Vahalík D. Janovský (62. Kotešovec), Barvenčík (80. Krních), Jurajda, Bartoň Škrla, Podešva. Trenéři: Tomáš Vyhlídal a Radek Kreml.

TJ SOKOL HUKVALDY - TJ JISTEBNÍK 4:2 (4:1)

Branky: 17., 31. a 40. Košica, 23. Galásek z pen. 34. a 47. P. Mohyla. Rozhodčí: Seidler Bartek, Kniezek.

Hukvaldy: Sasín Ermis (50. O. Matula), Hubeňák, Velart, J.Chamrád Olbert (68. M. Holub), Vicher, Galásek (79. Gold), Grufík J. Huvar, Košica. Trenér: Radomír Chýlek.

Jistebník: L. Malý Novobilský, Lebica, Kašpar Pasker (Mácha), Šamaj, Šoltýs, F. Kadlčák, M. Mohyla (J. Veselý) P. Mohyla, Rašek (Planka). Trenér: Richard Štros.

Více se dočtete v dnešním tištěném vydání Novojičínského deníku.