Souhrn fotbalového víkendu

Novojičínsko - Závěr nedělních zápasů se díky pozdnímu začátku dohrával téměř za tmy. Čtvrté výhry v řadě za sebou dosáhli fotbalisté Oder, kteří porazili v derby Suchdol. Tichá zvítězila poprvé v sezoně na cizím hřišti, když vyloupila Hukvaldy. Prvního domácího vítězství se naopak dočkaly Kateřinice.

30.10.2013

FC Libhošť doma přivítal Jakubčovice a všechny gólové zápisy se vešly do úvodních dvaceti minut. Domácí šli po brankách Zdeňka Čapky a Dědíka do dvougólového náskoku, který poté snížil Ďurica. Libhošť s Jakubčovice 2:1Foto: Deník/Dalibor Tobola

ZELENÝ PAŽIT I. B třída, sk. D

ČÍSLO VÍKENDU 7 Tolikrát v řadě vyhrál Vyhlídalův tým ze Starého Jičína. Rozjetý lídr tabulky naposledy zvládl vyrovnanou bitvu v Jeseníku. Nyní doma hostí Kateřinice a podzim uzavírá v Bordovicích. Zastaví některý ze soupeřů vítěznou jízdu vedoucího celku soutěže?
HVĚZDY KOLA
 ***JAROSLAV POLÁŠEK (Kateřinice) Pouhé čtyři remízy a jedna porážka. Taková byla bilance Kateřinic před zápasem s Jistebníkem. Kateřinický forvard nastoupil až do druhého poločasu a i to mu stačilo na to, aby dvěma premiérovými góly v sezoně zařídil první domácí výhru Kateřinic.

**MAREK MIČANÍK (Kopřivnice) Kopřivnice potřebovala po třech porážkách v řadě za každou cenu bodovat a v „městském" derby porazila místní část Kopřivnice, celek Vlčovice-Mniší, 4:2. Kopřivnický záložník se na výhře podílel dvěma trefami a se sedmi zásahy je nejlepším střelcem Kopřivnice.

*MARTIN BLAŽEK (Libhošť) Kapitán druhého celku tabulky byl u většiny domácích útočných akcí a i díky jeho výkonu odjely Jakubčovice s prázdnou. Navíc si připsal asistenci u vítězné branky Dědíka.

TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. - TJ SOKOL STARÝ JIČÍN 0:2 (0:0)

Velmi slušná návštěva přihlížela derby v Jeseníku, kam zamířil lídr tabulky ze Starého Jičína. Domácí si v prvním poločase vytvořili více šancí, ale Koval mířil v nelehké pozici těsně mimo branku brankáře Strnadela. Když pak Jeseník nevyužil přečíslení tři na jednoho, skončila první půle bez branek. „Myslím si, že jsme byli v prvním poločase lepším týmem. Hosty k ničemu vážnějšímu nepustili. První poločas jsme měli vést, a zápas by se zcela jistě vyvíjel jinak. Bohužel se nám v prvním poločase zranil Michal David, a i když to ještě zkusil, v průběhu druhého poločasu musel vystřídat," konstatoval trenér Jeseníku Jan Koval, který musel krátce po změně stran střídat také zraněného obránce Kaventu. Kanonýr Michal David už si tak na podzim nezahraje. Starý Jičín, hnaný početnou skupinou svých fanoušků, dostal po hodině hry do vedení Škrla a za dalších deset minut vedli hosté už o dvě branky, když nepovedenou malou domů potrestal Barvenčík. Hosty několikrát podržel výborný Strnadel, jenž zneškodnil také ránu Víznara. „Dostali jsme nešťastnou první branku, kde se to několikrát odrazilo a nebyli jsme schopni odkopnout míč, a po hrubé chybě jsme inkasovali podruhé. Bohužel takové zápasy jsou o první brance, kterou dal soupeř. Starý Jičín je teď v dobrém rozpoložení. Byly tam úseky, kdy hru kontroloval. Atmosféra zápasu byla dobrá. Velká síla Starého Jičína je také v početné skupině fanoušků, kteří jezdí i na jejich venkovní zápasy. Rozhodčí to v derby neměl jednoduché a závěr ještě zkomplikovala tma. Posledních patnáct minut bylo šero a opravdu už nebylo pořádně vidět na balon," zhodnotil první domácí porážku v sezoně jesenický trenér. Hostující brankář Strnadel tak udržel podruhé v řadě čisté konto. „Bohužel jsme nedokázali navázat na náš kvalitní výkon proti Jakubčovicím. Od začátku utkání jsme si nebyli schopni přihrát, až po bezbrankovém poločase jsme se zlepšili. Je potřeba vyzdvihnout výkon našeho brankáře. Utkání se hrálo před pěknou diváckou kulisou a s velkou podporou starojických fanoušků," uvedl k utkání sekretář vedoucího celku I. B třídy, sk. D, Petr Michel.

B: 63. Škrla, 72. Barvenčík. Rozhodčí: Ostřanský Machala, Kontoršikov.

Jeseník: Macháč R. Hanzelka (80. Macháň), J. Goláň, Kaventa (54. Matýsek), P. Goláň Kučák, L. Bartoň, Víznar, Koval M. David (79. Pácal), L. Burget. Trenér: Koval st.

Starý Jičín: Strnadel M. Vahalík, Šrom, Glogar, Folberger (87. Janovský) P. Vahalík, Barvenčík, Jurajda (74. Hes), Kotešovec Škrla, Podešva. Trenér: Vyhlídal.

TJ SOKOL KATEŘINICE - TJ JISTEBNÍK 2:0 (0:0)

O důležité body se hrálo v Kateřinicích. Bojovný fotbal nenabídl v prvním poločase žádnou gólovou šanci. Kateřinicím se podařilo poločasové střídání, kdy Poláškem a Hýlem oživili hru domácích. Polášek se ihned po svém příchodu na hřiště zapsal mezi střelce a šťastnou trefou kolenem otevřel skóre zápasu. V polovině druhé půle si pak s nabídnutou šancí poradil opět Polášek, jenž podruhé v utkání překonal Krayzela. Hosté v závěru zahrozili z přímého kopu, ale pohotový zákrok vytasil domácí brankář Müller. Kateřinice se tak na šestý pokus konečně dočkaly vítězství na domácím trávníku. „První poločas to byla kopaná. Šlo vidět, že jde o hodně. Zápas byl o prvním gólu, který jsme naštěstí dali my. Polášek byl tam, kde má útočník být, a předvedl výborný výkon. S Libhoštěm podobou šanci nedal, ale tentokráte to vyřešil s přehledem a zvýšil na 2:0. Jsem rád i za něj, že mu to tam padlo. Ale všichni kluci bojovali a chtěli vyhrát. Výhru jsme vydřeli a je pro nás hodně důležitá. Pomohlo nám poločasové střídání. Polášek byl, se stoperem Janečkem, naším nejlepším hráčem na hřišti," pochvaloval si domácí trenér Tomáš Malý. Nováček z Jistebníku tak v posledních pěti kolech uhrál pouhý bod. „Složité to bylo ve všech směrech, terénem počínaje, až po tmu, která byla na konci zápasu. Dohrávalo se, řekl bych, ve tmě, kdy balón téměř nebyl vidět. I s domácím trenérem už jsme na rozhodčí křičeli, ať zápas ukončí, protože šlo o zdraví hráčů. Malá hřiště nám nevyhovují. Byla to prostě kopaná. Do vyložené šance jsme se asi nedostali. Je mi líto fanoušků, kteří nás přijeli povzbudit. Chci jim za to poděkovat, že nás přijeli ve velkém počtu podpořit, a jsem rád, že i když se nám momentálně nedaří, stojí při nás i nadále," děkoval trenér Jistebníku Richard Štros příznivcům svého týmu.

B: Polášek 2. Rozhodčí: Takáč Tomšík, T. Lakomý.

Kateřinice: Müller J. Tyleček, Janeček, Jiří Kuchař ml. Nagy (46. M. Hýl (90. Brus)), Zachoval (65. D. Lys), P. Lys (46. Polášek), Jan Kuchař, L. Richter J. Richter, T. Bittala (72. Jiří Kuchař st.). Trenér: Malý.

Jistebník: Krayzel Novobilský (Mácha), Lebica, Šamaj, Štandl (Nesvadba) M. Mohyla (Šoltýs), Kadlčák, Kašpar Wojcik (Pasker), Rašek (O. Veselý), P. Mohyla. Trenér: Štros.

TJ SOKOL BORDOVICE - FC KOZLOVICE 3:2 (1:1)

B: R. Horák, Vaněk, Maruchnič M. Bednář, M. Krpec. Rozhodčí: Jedlička Broskevič, Žitník.

Bordovice: D. Horák Kovařík, Geryk, Vaněk, Zátopek (Žídek) Raška, R. Špaček, Petr , Matúš (Maruchnič) R. Horák, Šudák (Hieke). Trenér: Rek.

Kozlovice: Chlebek Piskoř (Slanina), P. Krpec, Hruška (Víta), Žáček Vaverka, M. Bednář, Fojtík, Ermis Jan Harabiš, M. Krpec. Trenér: Tichavský.

TJ SOKOL HUKVALDY - TJ SOKOL TICHÁ 2:3 (2:2)

B: 5. a 24. Grufík 14. O. Švrček, 40. Piskoř, 64. Fojtík. Rozhodčí: Tobola Brabec, Opěla.

Hukvaldy: Sasín D. Galásek (70. Z. Velart), A. Hubeňák, Pitřík, Chamrád Chromčák (46. R. Galásek), Vicher, Miček, Košica J. Huvar (75. M. Velart), Grufík (43. Opěla (84.Olbert)). Trenér: Chýlek

Tichá: Pikulík R. Švrček, V. Mičaník, Štěpják T. Tománek, Humpolec (81. Pastorek), Petřík, Piskoř (72. Lacko) Třos (86. Šušla) Fojtík, O. Švrček. Trenér: Bača.

TJ ODRY - TJ LOKOMOTIVA SUCHDOL N. O. 4:0 (1:0)

B: Maléř, Schwarz, Murín, Vidlák. Rozhodčí: Vyletělek Porubek, Beseda.

Odry: Cibulec Murin (Veselý), Pjatkan, Paszko, Hurta Vidlák, Konrád (K. Hrabovský), Schwarz, Velík Chovanec (Holub), Maléř. Trenér: Páleník.

Suchdol: Sehnalík Richtárik, Randýsek, Hanzlík, Nerad (Borák) T. Rek, Masnica, J. Rek, Petr, Melichar (Kutěj) Zuzaňák. Trenér: Takáč.

FC KOPŘIVNICE - FC VLČOVICE-MNIŠÍ 4:2 (3:1)

B: 3. a 40. M. Mičaník, 28. J. Špaček, 66. Pala 45. Drozd, 60. Názalaník. Rozhodčí: Šamárek Migota, Uličný.

Kopřivnice: Beňo M. Makový (84. Daňhel), Petráš, Březina, Kramoliš Pala (80. Fišnar), M. Mičaník, J. Špaček, Kapsa Štěpán (68. Hanzelka), Okřesík. Trenér: Maslák.

Vlčovice: C. Jalůvka Velička, V. Rek (78. Kordoš), R. Jalůvka, Lichnovský Drozd, Klos, Nazalaník, Reček Světlík (60. Hanzelka), J. Jalůvka. Trenér: Krajčí.

FC LIBHOŠŤ - TJ TATRAN JAKUBČOVICE 2:1 (2:1)

FOTOGALERII A VÝSLEDEK ZÁPASU - NAJDETE ZDE

Více se dočtete v dnešním (středečním) tištěném vydání Novojičínského deníku. Podrobnosti o zápasech novojičínských zástupců v I. A třídě přinášíme pravidelně také v úterním týdeníku Region.

30.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Divoké prase, ilustrační foto.

Proti africkému moru bojují i vojenští veterináři z Hlučína

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Ondrášek jako první v republice bude lékaře učit, jak pomáhat při umírání

Ostravský mobilní hospic Ondrášek získal akreditaci k výuce paliativní medicíny. Je prvním českým zařízením svého druhu, jež začne vzdělávat lékaře toužící pomáhat pacientům nejen při uzdravování, ale i při umírání.

Den D se přiblížil. Ve čtvrtek se rozhodne o osudu OKD

Karvinsko – Už ve čtvrtek se sejdou věřitelé společnosti OKD, která je od loňského května v insolvenci, aby rozhodli o osudu největší těžební firmy v zemi a tím i budoucnosti jejích zaměstnanců.

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

FOTO+VIDEO/ Hluk čtyř motorů letounu blížícího se k přistání na ostravském letišti poutal k obloze zraky lidí na trase od Opavy přes Bílovec, Frýdek-Místek, Havířov, Šenov či Ostravu.

Například na frekventované trase Praha - Ostrava trvala téměř celou druhou polovinu 20. století cesta až šest hodin. Dnes jsou to pouhé tři hodiny a cesta je mnohdy díky servisu jednotlivých dopravců a moderním vozům spíše relaxem.