Desátý Jistebník ztrácí na druhý FC Libhošť tři body

ZELENÝ PAŽIT I. B třída, sk. D

ČÍSLO VÍKENDU 3Pouze tolikabodový rozdíl dělí v tabulce druhý Libhošť od desátého Jistebníku. Neuvěřitelně nabité tabulce vévodí už se sedmibodovým náskokem Starý Jičín.

HVĚZDY KOLA***LUBOMÍR MALÉŘ (Odry)
Po svém návratu z hlučínského dorostu se oderský kanonýr prosadil ve třech zápasech hned třikrát, což samo o sobě hovoří o jeho důležitosti pro tým. Díky jeho dvěma trefám naposledy vyloupil tým trenéra Páleníka, Vlčovice.

**VLADIMÍR MIČANÍK (Tichá)
Tichavský stoper rozhodl jedinou trefou zápasu o skalpu Kopřivnice. Díky jeho povedenému přímému kopu už z patnácté minuty utkání a skvěle chytajícímu Pikulíkovi, který udržel čisté konto, slavila Tichá čtvrté domácí vítězství.

*RADIM HANZELKA (Jeseník)
Tohle střídání se jesenickému trenérovi Kovalovi náramně povedlo. Střídající žolík stihl za třicet minut dvakrát vyrovnat skóre. Druhou branku stihl až dvě minuty před koncem, a Jeseník si tak díky jeho trefám odvezl bod za remízu 2:2.

FC VLČOVICE-MNIŠÍ TJ ODRY 1:2 (0:1)

Hosty poslal už po čtyřech minutách do vedení navrátilec Maléř, který po pohledné kombinaci přeloboval Bartoně. Ve zbytku poločasu měli míč častěji ve své moci domácí a Odry několika výbornými zákroky podržel Cibulec. Odrám vyšel také nástup do druhého poločasu, když domácím utekl Maléř, jehož pokus si domácí srazili do vlastní branky. Vlčovice se neradovaly ani po šancích Besedy nebo Klose, a tak se domácí fandové dočkali až v závěru, když se z pokutového kopu prosadil Rek. Za okamžik se kopala penalta také na druhé straně, a to za faul na unikajícího Fraise. K penaltě se postavil Chovanec, ale Bartoň dokázal jeho pokus zneškodnit. Ve zbytku času už hosté své těsné vedení udrželi, a mohli se tak radovat z druhé venkovní výhry v řadě. „Vyšel nám vstup do obou poločasů. Ve zbytku prvního poločasu měli více ze hry asi domácí, kde nás držel Cibulec. Po druhém gólu to pro nás vypadalo dobře, ale závěr byl ještě dramatický. Naštěstí jsme to udrželi. Tabulka je obrovsky vyrovnaná a za dvě kola může být všechno úplně jinak," vyprávěl po utkání trenér Oder Karel Páleník.

B: 81. V. Rek z pen. 4. a 52. Maléř. Rozhodčí: Švec Novák, Žáček.

Vlčovice: Bartoň Beseda (D. Hanzelka), Velička (Čevela), J. Jalůvka, V. Rek R. Jalůvka (Reček), Drozd, Klos, Názalaník Světlík, Lichnovský. Trenér: Krajčí.

Odry: Cibulec Murin, Pjatkan, Paszko, Hurta Vidlák (Repta), Konrád, Schwarz (K. Hrabovský), Velík (Frais) Chovanec, Maléř. Trenér: Páleník.

TJ LOKOMOTIVA SUCHDOL N. O. - TJ SOKOL BORDOVICE 0:2 (0:0)

Po třech remízových výsledcích v řadě za sebou nastupovali fotbalisté Suchdolu na domácím trávníku proti Bordovicím. Nejvážnější příležitost měl v první půli domácí Jakub Rek, při jehož hlavičce z rohového kopu se musel vyznamenat hostující brankář Horák. Diváci se nakonec v prvním poločase branky nedočkali. Po změně stran to byli hosté, kteří jako první pohnuli s výsledkem zápasu. Když v závěru zpečetili své vedení druhou brankou, bylo o bordovickém vítězství jasno. „První poločas byl z naší strany dobrý. Dovolím si tvrdit, že jsme byli lepším mužstvem. Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem strhnout vedení na naši stranu, ale bohužel obraz hry z druhého poločasu se nedá vůbec srovnávat s tím, co jsme předváděli v první půli. Po první brance hosté ovládli hru a zkušeně si výsledek pohlídali. Ke konci přidali druhou branku a z naší strany už to byla křeč," uvedl suchdolský lodivod Tibor Takáč, jehož tým čeká v příštím kole derby v Odrách.

Bordovice tak po dvou nezdarech bodovaly znovu naplno. „Do Suchdola jsme jeli s cílem pokusit se po dvou nevydařených utkáních hlavně zlepšit herní projev, vrátit sebedůvěru do našich řad a případně naplno bodovat. Realita byla ale bohužel úplně jiná. V prvním poločase jsme byli velmi nedůrazní v osobních soubojích, nedařila se nám kombinace a hráčům soupeře jsme nechávali až příliš prostoru, což beze zbytku využívali, a vytvářeli si tak možnosti ke vstřelení gólu. Do druhé půle jsme už vstoupili mnohem aktivněji. Zlepšili jsme pohyb bez míče a začala se nám dařit kombinace. Přestože soupeř měl ještě také nějaké šance, myslím, že už jsme byli lepším týmem a po zásluze si odvezli tři body," konstatoval bordovický kouč Radúz Rek.

B: Šudák, R. Horák. Rozhodčí: Šafrán Latoň, Pustějovský.

Suchdol: Dubec Nerad, Randýsek, Hanzlík, T. Rek Švestka (Tvarůžek), J. Rek, Petr (Voda), Masnica, Richtárik Zuzaňák (Melichar). Trenér: Takáč.

Bordovice: D. Horák Kovařík, Geryk, Vaněk, Zátopek Raška, R. Špaček, Šudák, Matúš (Žídek) R. Horák (Hieke), D. Petr. Trenér: Rek.

TJ JISTEBNÍK - TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. 2:2 (1:0)

B: Kadlčák, Lebica R. Hanzelka 2. Rozhodčí: Plevza Bartek, Pustějovský.

Jistebník: Krayzel Novobilský, Lebica, Štandl, Kašpar Šoltýs (Nesvadba), Kadlčák, Pasker, Mácha (O. Veselý) Wojcik (M. Mohyla), Rašek (P. Mohyla). Trenér: Štros.

Jeseník: Macháč Kretík (60. Radim Hanzelka), J. Goláň, P. Goláň, Kaventa (70. Macháň) Koval (85. P. David), Víznar (87. Pácal), L. Bartoň, Kučák M. David, L. Burget (90. M. Goláň). Trenér: Koval st.

TJ SOKOL STARÝ JIČÍN - TJ TATRAN JAKUBČOVICE 2:0 (0:0)

B: Glogar, Barvenčík. Rozhodčí: Závodný Poledník, L. Glogar.

Starý Jičín: Strnadel Kreml (78. M. Vahalík), Šrom, Glogar, Folberger P. Vahalík, Barvenčík, Jurajda, Kotešovec Šrkla, Podešva. Trenér: Vyhlídal.

Jakubčovice: Buček Sigmund, Sommer, Křenek, Málek (Houfek) Vavroš, Jahoda, Šťastný, K. Molnár Ďurica, Pavelka (Klevar). Trenér: Tomeček.

TJ SOKOL TICHÁ - FC KOPŘIVNICE 1:0 (1:0)

B: 15. V. Mičaník. Rozhodčí: Dytko Bogár, Fieber.

Tichá: Pikulík Piskoř, V. Mičaník, R. Švrček Pastorek (74. Humpolec), Petřík, Štěpják, T. Tománek Třos Fojtík (76. Gilar), O. Švrček. Trenér: Bača.

Kopřivnice: Beňo M. Makový (81. Nenutil), Petráš, Březina, Kramoliš Pala (81. Daňhel), Okřesík, M. Mičaník (46. Štěpán), Kapsa J. Špaček, Radek Hanzelka. Trenér: Maslák.

FC KOZLOVICE TJ - SOKOL KATEŘINICE 4:2 (2:2)

B: M. Krpec 2, Žáček, M. Bednář z pen. Zachoval z pen., Tyleček. ČK: 84. J. Sedláček (KAT). Rozhodčí: Kielar Chýlek.

Kozlovice: Chlebek Piskoř, Eliáš, Žáček, A. Fojtík Ermis (Víta), Vaverka, M. Bednář, Slanina M. Krpec (88. J. Fojtík), Jan Harabiš. Trenér: Tichavský.

Kateřinice: Müller L. Richter, J. Sedláček, Janeček (80. Obsadný), Tyleček Nagy (46. M. Hýl), Jan Kuchař, J. Richter (46. D. Lys), Zachoval, Jiří Kuchař st. (70. Kocourek) T. Bittala (73. Polášek). Trenér: Malý.

TJ SOKOL HUKVALDY - FC LIBHOŠŤ 2:0 (0:0)

B: 76. Grufík, 85. J. Huvar. Rozhodčí: Szkuta st. Svoboda.

Hukvaldy: Sasín L. Tobiáš (46. Z. Velart), A. Hubeňák, Pitřík (46. Grufík), Chamrád D. Galásek (79. Olbert), Vicher (46. R. Galásek), Miček, Košica (90. Opěla) J. Huvar, Chromčák. Trenér: Chýlek. Libhošť: Martinovský Symerský, Eckelsberger, D. Velart, Chromečka (80. V. Tomšík) J. Čapka, Jachník, M. Blažek, T. Blažek (61. Krumpolc) Z. Čapka (68. Dědík), J. Bednář. Trenér: Karas.

Více se dočtete v dnešním (středečním) tištěném vydání Novojičínského deníku.
Podrobnosti o zápasech novojičínských zástupců v I. A třídě přinášíme pravidelně také v úterním týdeníku Region.