Souhrn I. B třídy, sk. D: Hrálo se pouze ve Fulneku, který nezaváhal s Jeseníkem

Novojičínsko – Víkendového utkání se nedočkali ani fotbalisté Petřvaldu na Moravě v I. B třídě, sk. B, kteří budou dohrávat domácí utkání s Kozmicemi až v sobotu 11. listopadu od 14.00.

27.9.2017

FULNEK nadále šlape a výraznou měrou k tomu přispívá i hrající trenér Michal Kovář (u míče), který nechyběl ani na exhibici z června loňského roku, ze které pochází tento snímek.Foto: Deník/Dalibor Tobola

Nepříznivé počasí dovolilo v plánovaném termínu odehrát pouze duel mezi Fulnekem a Jeseníkem nad Odrou. Některé dohrávky jsou naplánovány již na tento sváteční čtvrtek.

FOTBAL FULNEK – TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. 4:0 (2:0)

Lídr z Fulneku hostil za vytrvalého deště, ale na výborně připraveném trávníku, Jeseník a na hostující defenzivu nemohl dlouho najít gólový recept. Za bezbrankového stavu o sobě dali vědět i hosté, ale trestný kop Lukáše Burgeta dokázal pozorný Rozsypal vyrazit na rohový kop. Jeden z klíčových momentů nabídla 35. minuta, ve které napřáhl domácí kapitán Jan Šesták. Jeho ránu ještě tečoval Polónyi a fulnecké vedení 1:0 byl na světě. Fulnek rázem ožil a těsně před odchodem do kabin přidal druhou trefu stoper Murín, jehož parádní rána zapadla přesně k tyči.

Fulnek, kterému znovu scházel z pracovních důvodů Černín a nově taky zranění Houfek, Stratil a Vašina, nastoupil s útočným tandemem otce a syna Šestákových. Jaroslav Šesták v nedávné minulosti působil v roli trenéra právě v Jeseníku.

Domácí družina hrajícího kouče Michala Kováře, které poprvé v sezoně vypomohl pracovně vytížený Minařík, pak předvedla další ze svých drtivých nástupů do druhého poločasu. Už ve 47. minutě totiž po Minaříkově střele doklepával míč do sítě Ďurica, jenž tak prodloužil svoji gólovou série, když vstřelil branku i v sedmém duelu v sezoně. Když se pak za dalších deset minut prosadil hlavou po centru Jaroslava Šestáka znovu Murín, vedl Fulnek již 4:0 a mohl v klidu směřovat za další výhrou. Čestný úspěch Jeseníku měl pak na kopačce Lukáš Burget, ale při zakončení po brejkové situaci neuspěl.

„Ze začátku prvního poločasu jsme nehráli dobře. Vázla nám kombinace a nehráli jsme svoji hru. Důležitý byl náš první gól. Od té doby jsme se zlepšili a do šatny jsme vedení ještě pojistili. V kabině jsme si pak ještě něco řekli a ve druhém poločase už jsme soupeře přehrávali,“ uvedl po sedmé výhře v sezoně hrající asistent Fulneku Pavel Jurča. Dalším vyzyvatelem suveréna soutěže nyní bude Mořkov. „Ten má dobré výsledky a oproti minulé sezoně se určitě zlepšil. Bude to těžké, ale musíme to znovu zvládnout,“ má jasno Jurča.

Jeseník tak více než půl hodiny držel nerozhodný stav, ale nakonec favorita neobral o body ani on. „Domácí začali aktivně, ale naše obrana statečně odolávala. Domácí hráči byli trošku nervózní, protože se jim nedařilo zakončení, nebo jim jejich šance zlikvidoval náš gólman Grulich. Domácí se tlačili do našeho pokutového území, ale v zakončení byli bezradní. A tak přišla ke konci poločasu opět nenápadná akce a druhý gól. Druhý poločas jsme začali špatně. Za deset minut jsme dostali další branku a bylo hotovo,“ konstatoval po porážce předseda hostujícího Slavoje Libor Macháč.

Jeseník je tak v polovině venkovního tripu, když po porážce 0:3 ve Veřovicích nyní neskóroval ani ve Fulneku. Čtyřzápasová venkovní série Takáčova souboru nyní pokračuje duely na hřištích Starého Jičína a Kopřivnice.

„Máme za sebou druhé venkovní utkání v řadě a musím říct, že v naši skupině se bude hrát jen o sestup, protože o postupujícím je jasno. Fulnek má výborný kádr a v naši skupině nemá co dělat. Přesto musím našim bojovníkům poděkovat. Teď jedeme na derby utkání na Starý Jičín. Jak se říká, tak derby nemá předem vítěze ani poraženého. Moc se na toto utkání všichni těšíme,“ nahlédl směrem k sobotnímu šlágru jesenický předseda.

Branky: 43. a 57. Murín, 35. Jan Šesták, 47. Ďurica. Rozhodčí: Seipel – Dedek, Hykl.

Fulnek: Rozsypal – Mrkvica, Krása, Murín (80. T. Šesták), Lachký – Špitalík, Kovář, Ďurica, Minařík (78. Plný) – Jar. Šesták (66. Jurča), Jan Šesták. Hrající trenér: Kovář.

Jeseník n. O.: Grulich – Shaparenko (75. Palička), J. Goláň, Polónyi, Indrák – Frýdl (70. Vaculík), Černoch, P. Goláň, Horák – L. Burget, J. Burget. Trenér: Takáč.

FC KOPŘIVNICE – TJ SOKOL FRYČOVICE odloženo pro nezpůsobilý terén – náhradní termín: Čtvrtek 28. září, 15.00.

TJ SOKOL HUKVALDY – TJ ODRY odloženo pro nezpůsobilý terén – náhradní termín: Čtvrtek 28. září, 15.30.

TJ SOKOL OSTRAVICE - SK TICHÁ odloženo pro nezpůsobilý terén – náhradní termín: Čtvrtek 28. září, 16.00.

TJ SPÁLOV – TJ MOŘKOV odloženo pro nezpůsobilý terén – náhradní termín: Sobota 11. listopadu, 14.00.

FK STARÝ JIČÍN – AFC VEŘOVICE odloženo pro nezpůsobilý terén – náhradní termín: Sobota 11. listopadu, 14.00.

FK PUSTĚJOV – FC VLČOVICE-MNIŠÍ odloženo pro nezpůsobilý terén – náhradní termín: Neděle 12. listopadu, 14.00.

K TÉMATU

STARÝ JIČÍN ČEKAJÍ OSLAVY Fotbalový klub ze Starého Jičína čekají o víkendu oslavy 85 let od založení tamního oddílu kopané. Vše zahájí už v pátek utkání starých gard a v sobotu pak bude na programu žákovský Memoriál Milana Šroma, po kterém se v předzápase předvede tým mladší přípravky. Oslavy pak vyvrcholí mistrovským utkáním mužů, ve kterém Starý Jičín vyzve v derby odvěkého rivala z nedalekého Jeseníku nad Odrou. Chybět nebude bohaté občerstvení a doprovodný program pro děti.

Program oslav:

Pátek 29. září:
17.30: Utkání veteránů FK Starý Jičín – TJ Sokol Horní Bečva.

Sobota 30. září:
9.00: Turnaj žákovských družstev – Memoriál Milana Šroma: Starý Jičín, Libhošť, Nový Jičín, Bílovec, Valašské Meziříčí, Suchdol nad Odrou.
13.30: Zápas mladší přípravky, FK Starý Jičín – SK Hranice.
15.00: mistrovské utkání I. B třídy, sk. D, FK Starý Jičín – TJ Slavoj Jeseník nad Odrou.

Program 9. kola (8. hraného):

Sobota 30. září
15.00 Starý Jičín – Jeseník nad Odrou (Podracký – Kolarský, Adamec).
15.30 Vlčovice – Ostravice (Slaný – Smetana, Jurajda).
15.30 Veřovice – Kopřivnice (Karas – Dvořák, Broskevič).
15.30 Fryčovice – Pustějov (Žáček – Mitura, Šimík).

Neděle 1. října, 15.30
Mořkov – Fulnek (Pala – Kyselý, Bartoš).
Odry – Spálov (Adamec – Chýlek, Závodný).
Tichá – Hukvaldy (Janeček – Hrňa, Seidler).

*Změna delegací rozhodčích je ještě možná případnou aktualizací obsazovacího úseku MSKFS.

27.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
Ve středu budou stávkovat praktičtí lékaři a lékárny.
11

Chystáte se zítra ke svému lékaři? Nechoďte, bude zavřeno

DRUHÉ DERBY LETOŠNÍ SEZONY je na programu ve středu 18. října od 18 hodin na ledě kopřivnické Tatry.

Tatra brala s Bobry bod. Teď ji čeká v derby Nový Jičín

Obránce kopřivnické Tatry Stříž: Na Švédsko i Francii budu rád vzpomínat

/ROZHOVOR/ Patnáct let. Tak dlouhou část kariéry strávil v zahraničí odchovanec Frýdku-Místku David Stříž, který před sezonou vyztužil defenzivu druholigové Kopřivnice. Zkušený zadák, kterému bude 8. listopadu 36 let, strávil sedm sezon ve druhé švédské lize, což následně trumfl osmiletým angažmá ve francouzském Štrasburku.

Tento týden představíme školáky ze ZŠ Komenského 68, Nový Jičín

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Jistebník doma zdolal v derby Libhošť

/FOTOGALERIE/ Novojičínské derby v I. A třídě, sk. B, nakonec dopadlo lépe pro nováčka, který porazil oslabené hosty 2:0.