Souhrn I. B třídy, sk. D: René Ambrož sestřelil hattrickem Fryčovice

Novojičínsko – Už jistě postupující Jistebník přišel o výhru proti Fulneku deset minut před koncem. Jistotu záchrany mohou slavit v Mořkově, kde remizovala Tichá.

14.6.2017

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

Sestupující Kozlovice si přijely pro vysokou porážku do Oder a Jeseník nad Odrou bral všechny body v Kateřinicích, které skončí předposlední.

Pozici remízového krále potvrdila Ostravice, která doma dělali body s Kopřivnicí a připsala si již jedenáctou remízu. Starý Jičín byl pak blízko lupu ve Vlčovicích, které ale v závěru rozhodly o remíze 2:2.

TJ JISTEBNÍK – FOTBAL FULNEK 1:1 (1:0)

Vládce letošní sezony přivítal na jaře velmi dobře hrající Fulnek již v pátek a zpočátku byl lepším týmem. Bezbrankový stav změnil ve 24. minutě jistebnický kapitán Lebica, jenž využil přistrčení od Davida Štverky, a který v průběhu první půle další dvě vyložené šance neproměnil. Fulnek se však s koncem poločasu zvedl a velikou možnost neproměnil Jaroslav Šesták, jenž přestřelil domácí branku.

Když se oba celky vrátily z kabin, převzali aktivitu Fulnečtí, kteří však dlouho marně dobývali jistebickou defenzivu, kterou tradičně jistil výborný Krayzel. Nakonec se hosté dočkali deset minut před koncem, kdy Jan Šesták našel centrovaným míčem Houfka, jenž se přesnou hlavičkou zasloužil o konečnou remízu 1:1.

„V prvním poločase jsme byli lepší my, ve druhém zase Fulnek. Škoda, že jsme v prvním poločase proměnili jenom jednu šanci. Soupeř nakonec zaslouženě vyrovnal a je vidět, že už to dohráváme v takové euforii a pohodě," komentoval sedmou jistebnickou remízu v sezoně trenér postupujícího celku Martin Štverka, jehož potěšil návrat kanonýra Zdeňka Kadlčáka.

Jistebník čeká ještě sobotní dopolední duel v Tiché, po kterém si naplno užije postupové oslavy. „Bude to oficiální se starostou, sponzory a dalšími lidmi okolo. Pro Jistebník je to určitě velký úspěch a je třeba si ho užít. Ale taky už určitě máme čas myslet na příští sezonu," dodal Martin Štverka, jenž své pokračování u týmu ještě definitivně nepotvrdil.

Fulneku, jenž na jaře prohrál pouze dvakrát (Odry, Kopřivnice), patří již 6. příčka s tříbodovou ztrátou na třetí Fryčovice. „Jistebník byl na začátku lepší a vytvářel si šance, ale s koncem poločasu jsme hru vyrovnali. Řekl bych, že ve druhém poločase jsme byli o něco lepší a domácího uspokojení jsme využili vyrovnávací brankou po pěkné akci. Remíza je nakonec zasloužená," uznal jeden z hrajících trenérů Fulneku Jaroslav Šesták.

Branky: 24. Lebica – 80. Houfek. Rozhodčí: Bartek – Kolarský, Adamec.

Jistebník: Krayzel – Štandl (86. Vavroš), Prčík, Tyleček (82. F. Kadlčák), Pietras – O. Veselý (63. Mohyla), D. Štverka, Raška, Ogon (77. Andrys) – Lebica, Z. Kadlčák (72. Pasker). Trenér: M. Štverka.

Fulnek: Rozsypal – Mrkvica, Kocún, Darda, Maleňák (46. Lachký) – Houfek, Špitalík, Minařík, Plný (77. Štefek) – Jar. Šesták (46. Vašina) – Jan Šesták. Trenéři: Jurča, Jar. Šesták, Kovář.

FC VLČOVICE-MNIŠÍ – FK STARÝ JIČÍN 2:2 (0:1)

Vlčovice hostily Starý Jičín už v pátek a v první půli byl aktivnějším celkem hostující výběr kapitána Lukáše Bajera, jenž šel ve 28. minutě do jednobrankového náskoku, o který se postaral Šrom, jehož pokus zapadl pod víko Gajduškovy svatyně.

Domácí však po návratu z kabin vyrovnali hru a odměnou jim byla vyrovnávací trefa kapitána Romana Jalůvky, jenž proměnil penaltu, která byla nařízena po střetu Názalaníka s hostujícím brankářem Strnadelem, jenž navíc uviděl žlutou kartu.

Remízový výsledek však příliš dlouho nevydržel, neboť Starý Jičín, který tentokráte ze střídačky nevedl trenér Radek Kreml, šel znovu do vedení zásluhou Michaela Kotešovce, jenž se prosadil přesnou ranou k tyči. Vlčovice však vrhly všechny síly do útoku a v 86. minutě se dočkaly vyrovnání na konečných 2:2, když střelu střídajícího Světlíka dorazil do sítě Velička.

„S výsledkem jsem spokojený, ale s předvedenou hrou bohužel ne. O přestávce jsem musel klukům důrazně domluvit, že takhle se o záchranu nehraje. Ve druhé půli začali konečně běhat a hra se vyrovnala. Teď už snad máme záchranu jistou," sdělil po dělbě bodů kouč Vlčovic Vladan Rek, jehož tým přivítá v závěrečném kole v sobotu Odry již od 15.00.

Branky: 58. R. Jalůvka z pen., 86. Velička – 28. Šrom, 62. M. Kotešovec. Rozhodčí: Kyselý – Brabec, Žáček.

Vlčovice: Gajdušek – Myšák, Velička, Busek (71. Světlík), R. Jalůvka, Kučera, Polášek, Černošek (82. Harabiš), Názalaník, J. Jalůvka, Varga (43. Hanzelka). Trenér: Rek.

Starý Jičín: Strnadel – Jurajda, Bajer, Šrom, Petřek (73. P. Janovský) – Hatlapatka, Petr, M. Kotešovec (89. Novotný), Holeňa (75. D. Janovský) – Bartoň, A. Kotešovec. Trenér: R. Kreml.

TJ SOKOL KATEŘINICE – TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. 1:2 (0:1)

Kateřinice hrály o důležité body doma s Jeseníkem, který vede pro ně dobře známý zkušený trenér Tibor Takáč. A byli to hráč Slavoje, kteří byli v úvodním dějství daleko aktivnější, což potvrdili po pětadvaceti minutách, kdy hlavou překonal Kavku Černoch. Pak to z trestných kopů zkoušel hostující kapitán Polónyi, ale Kavka byl tentokráte vždy připraven. Těsně před pauzou mohlo být srovnáno, ale Niemczyk mířil po centru Obsadného jen těsně vedle.

Domácí sáhli o půli k dvojitému střídání a na place si odbyl jarní premiéru i dlouhodobě zraněný Jakub Richter. Na domácí straně tak byli najednou tři hráči s příjmením Richter, které na jesenické straně vyrovnalo trio Goláňů. Kateřinice oproti prvnímu poločasu přeřadily na vyšší rychlostní stupeň, ale šance Obsadného, Niemczyka či Davida Richtera výtečný Macháč za svá záda nepustil. Krátce po hodině hry už však Nagyho celek vyrovnal, když po pohledné akci zužitkoval přihrávku Niemczyka skórující kapitán Tyleček.

Domácí tlak pak ještě přidal na obrátkách, ale ani několik standardních situací kýženým gólem neskončilo. Dokonalou produktivitu pak ukázali hosté, kteří v 78. minutě využili chyby domácí obrany a Horák, jenž obešel i nedobře vyběhnutého Kavku, vstřelil do prázdné branky vítězný gól. „Z ojedinělého protiútoku a po nehorázné chybě obrany jsme bohužel inkasovali. Tím byl osud Kateřinic nejenom v tomto utkání, ale jak se zdá v celé krajské soutěži zpečetěn," smutně konstatoval domácí sekretář Bohuslav Polášek.

Jeseník si naopak upevnil výborné 2. místo a výhrou zacpal ústa všem pochybovačům, kteří očekávali porážku Slavoje. „V prvním poločase jsme byli aktivnější, vytvořili jsme si nějaké šance a jedna nám vyšla. Do druhého poločasu nastoupili domácí aktivněji a tlačili se před naši branku. Po našem druhém gólu se domácí ještě snažili s výsledkem něco udělat, a i když hlavní rozhodčí nastavoval pět minut, naše obrana pracovala poctivě a uhlídali jsme si skvělý výsledek. Nakonec zvítězil fotbal a zdravý rozum a to bylo na utkání nejdůležitější, než internetové řeči," vyjádřil se předseda TJ Slavoj Jeseník nad Odrou Libor Macháč, jehož tým zakončí sezonu derby utkáním na hřišti Starého Jičína. „Věřím, že přijde hodně diváků a bude se hrát skvělý fotbal," nahlédl směrem k sobotě Macháč.

Branky: 64. Tyleček – 25. Černoch, 78. Horák. Rozhodčí: Žáček – Bartoš, Hykl.

Kateřinice: Kavka – Slouka, Janeček, M. Bittala, T. Bittala – Obsadný, Niemczyk, Marsina (46. J. Richter), L. Richter – Kocourek (46. D. Richter), Tyleček. Trenér: R. Nagy.

Jeseník: Macháč – Palička (81. P. Goláň), J. Goláň, Polónyi, Shaparenko – Urbanovský, M. Goláň, Černoch, Hanzelka, Horák – Vaculík (89. Burget). Trenér: Takáč.

TJ MOŘKOV – SK TICHÁ 1:1 (1:1)

Tichavjané se v prvním dějství dostávali častěji k ohrožení soupeřovy branky, ale dlouho ztroskotávali na pozorném Pospěchovi, jehož jako první vážněji prověřil Radim Švrček. Mořkovská ekipa hrozila převážně ze standardních situací, ale tichavská defenziva zůstala bezchybná. To se změnilo po půl hodině, kdy Bajger našel Popa, jenž přesným volejem prostřelil Pikulíka. Mořkov po vedoucí trefě evidentně ožil a další domácí příležitost musel těsně před brankovou čárou hasit na poslední chvíli Fajčák. Těsně před přestávkou však pálil Radim Švrček, jehož pokus sice Pospěch vyrazil, ale dobíhající Vrána dorazil míč do sítě a srovnal gólový účet zápasu.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se sice Mořkov hnal za opětovným vedením, ale obrana Tiché, která je, společně s tou ze Starého Jičína, druhou nejlepší v soutěži, už domácím gólovou radost nepovolila. Mořkovu, který v posledních šesti duelech třikrát zvítězil a třikrát remizoval, ale nakonec stačil k definitivní jistotě záchrany, při porážce Kateřinic, i bod.

„Agresivní a organizovaná defenziva Tiché nám toho moc nedovolila a naopak hosté hrozili z brejků. Za celý zápas bylo jen pár pasáží, kdy jsme se dostali ke kombinační hře a soupeře přehráli. Jinak to nebylo ono a zbytečně jsme se uchylovali k dlouhým balónům," hodnotil průběh devadesáti minut kouč Mořkova Pavel Kunc, jenž litoval, že jeho tým nedokázal za stavu 1:0 přidat pojišťovací branku. „Místo toho soupeř před poločasem vyrovnal a nakonec to byla asi spravedlivá remíza," doplnil mořkovský lodivod.
Také Tichá natáhla šňůru neporazitelnosti již na šest utkání a soutěžní ročník zakončí v sobotu dopoledne, kdy doma přivítá postupující Jistebník. „Bod nakonec určitě bereme a bylo důležité, že jsme vyrovnali ještě v prvním poločase. K rozhodčímu se moc vyjadřovat nebudu, protože tam bylo pár sporných verdiktů. Jinak na to, v jakém stavu sezonu vinou zranění dohráváme, tak hra nebyla úplně špatná. Bylo to vyrovnané i na šance, takže takový remízový zápas," uznal tichavský kouč Miroslav Janáč.

Branky: 32. Pop – 44. Vrána. Rozhodčí: Bartek – Vranay, Dytko.

Mořkov: Pospěch – Hromádka, Mička, T. Kučera (60. T. Kunc), Pop – Machač, Kudělka, Hrubý, Bajger – L. Černoch, Poledník. Trenér: P. Kunc.

Tichá: Pikulík – Zdarsa, Petřík, Sládeček, Matúš – J. Štefek (71. Jak. Mička), Fajčák, Vrána (83. M. Vaněk), R. Švrček (90. R. Hoffmann) – Fojtík (62. M. Tománek) – O. Švrček (86. Sobota). Trenér: Janáč.

TJ SPÁLOV – TJ SOKOL FRYČOVICE 3:0 (2:0)

Fryčovice přijely na hřiště Spálova povzbuzeny vysokým vítězstvím ve čtvrteční dohrávce proti Jeseníku nad Odrou, který doma porazily 6:2, když se pěti góly blýskl třiadvacetiletý Šlosar. Hosté, kteří museli už v šesté minutě sáhnout k nucenému střídání, však byli od úvodu pod tlakem, když hrozili zejména křídelní hráči Karel Pop a René Ambrož. Po čtvrt hodině však mohl Spálov prohrávat, ale Neckáře zachránilo břevno.

Ve 24. minutě už se ale skóre měnilo, když stoper Klevar vysunul dlouhým pasem Reného Ambrože, jenž nekompromisně překonal Zapletala. Krátce po půl hodině už domácí diváci slavili druhý zásah. To centroval Tadeáš Chuděj a René Ambrož z hranice penalty povedeným volejem podruhé v utkání skóroval. V zajímavé první půli, s šancemi na obou stranách, už se nakonec skóre neměnilo.

Těsně před uplynutím hodiny hry musel kvůli zranění vystřídat spálovský Patrik Pop, na jehož místo přišel Luděk Šíma, jenž hru domácích výrazně oživil, a který dělal hostující defenzivě pořádné potíže, na což doplatil Holub, jenž se na Šímovi během pouhých dvou minut dvakrát vyfauloval a v 67. minutě odpochodoval po červené kartě do kabin.

Po druhém faulu se k trestnému kopu postavil René Ambrože, ale Zapletal jeho pokus s pomocí břevna nakonec zpacifikoval. Hattricku se ale někdejší úderník přesto dočkal, když po rohu hrajícího trenéra Kiši potřetí překonal defenzivu Fryčovic a při následném střídání si mohl užít zasloužené ovace domácího publika. Domácí si pak ještě vytvořili další šance, ale Kiša, Šíma a ani Fegler už se skóre nepohnuli.

„Nebylo to vůbec jednoduché, ale kluci to zvládli velmi dobře. Hosté ukázali, proč byli na jaře tak úspěšní, ale i přes nějaké šance, které si vytvořili, jim nebylo přáno vstřelit branku. Pochválil bych celý tým, který odvedl velmi dobrou práci a zaslouženě zvítězil," uvedl spokojený sekretář spálovského klubu Luděk Remeš, jenž navíc ocenil výkony Reného Ambrože a střídajícího Luďka Šímy. Spálovské čeká na závěr sezony dlouhá cesta do Kozlovic.

Branky: 24., 32. a 73. R. Ambrož. ČK: 67. Holub (F). Rozhodčí: Švec – Pobořil, Folvarčný.

Spálov: T. Neckář – Ondřej, Klevar, Kostka, Maršálek – R. Ambrož (77. Boudný), P. Pop (57. L. Šíma), Kiša, Zálešák, K. Pop – T. Chuděj (80. Fegler). Hrající trenéři: Kiša a Marszalek.

Fryčovice: Zapletal – Holub, Staněk, Šlosar (86. Janek), Řezáč (6. Štefek), Volný, J. Pešek, Rumel, Žurovec, Novák, Nevlud. Trenér: K. Pešek.

TJ ODRY – FC KOZLOVICE 6:2 (4:1)

Fotbalisté Oder chtěli proti posledním Kozlovicím stopnout sérii pěti porážek v řadě, což začali plnit hned v úvodu, kdy Konrádův trestný kop proměnil ve vedoucí trefu hlavičkující a aktivitou hýřící Chuděj.

V 10. minutě vedla Stibůrkova družina již 2:0, když se Chuděj tentokráte proměnil v nahrávače a zadák Hurta překonal Sýkoru podruhé. Po dvaceti minutách se však Kozlovice, které odehrály zápas bez střídání, dostaly zpět do zápasu, když si míč napálil do vlastní sítě Veselý.

Závěr úvodní části si pak pro sebe rezervoval forvard Bílý, jenž nejprve těžil z přihrávky Veselého a samostatný únik zakončil třetí brankou, aby v nastavení prvního poločasu zvýšil již na 4:1.

Po změně stran už tempo hry poněkud opadlo a v 51. minutě navíc snížil Jan Harabiš na rozdíl dvou branek. Čtvrt hodiny před koncem však střídající Šíma vysunul kolmicí Fraise, jenž pátým gólem definitivně zlomil odpor hostů, proti kterým se mohl do střelecké listiny zapsat také střídající Mikunda, ale svoji možnost neproměnil. Kozlovicím pak ještě na dlouhou cestu domů zasadil šestou gólovou ránu technickou střelou Jaroslav Paszko.

„Bylo to pro nás povinné vítězství, i když soupeř samozřejmě trošku kousal, ale většinou po šestnáctku. Vzadu měl naopak problémy, čehož jsme využívali především v prvním poločase. Po snížení jsme naštěstí pokračovali v naší hře a vedli jsme tak poločas o tři góly. V prvním poločase jsme hráli velmi dobře a navíc jsme neproměnili několik dalších šancí. Pak jsme si ale nechali dát druhý gól od Harabiše, který nám dá gól snad vždycky. S druhým poločasem už moc spokojený být nemůžu, protože už scházelo patřičné nasazení a pohyb," shrnul průběh utkání oderský trenér Jan Stibůrek.

Branky: 34. a 45.+2 Bílý, 4. E. Chuděj, 10. Hurta, 74. Frais, 89. J. Paszko – 22. vlastní, 51. Jan Harabiš. Rozhodčí: Tilkeridis – Špičák, Dedek.

Odry: R. Mališ – Rybařík (77. Mikunda), J. Paszko, Veselý, Hurta – Vidlák, Konrád, E. Chuděj, Frais – Bílý, Sedláček (64. Šíma). Trenér: Stibůrek.

Kozlovice: Sýkora – P. Mališ, Hruška, F. Kocián, Najdek – P. Piskoř, Ermis, Jan Harabiš, Dudek – J. Fojtík, Slanina. Trenéři: Jak. Harabiš a J. Piskoř.

TJ SOKOL OSTRAVICE – FC KOPŘIVNICE 1:1 (1:0)

Kopřivničtí hráli na hřišti nováčka, kde se o víkendu konala pouť, již v sobotu před obědem, a když za neustálého deště přečkali první náznaky domácích, tak mohli sami udeřit. Hanzelka si to mašíroval sám na Boháče, ale ten svůj celek podržel a poté vychytal i střely kapitána Mičky či aktivního Košárka. S koncem první půle se neujaly ani nebezpečné hlavičky Mičky a Špačka a tak udeřila Ostravice. Nejlepší domácí střelec Platoš si naskočil na centr Stýskaly a hlavou překonal Beňa.

Pojistku pak mohli přidat domácí, kteří o poločase sáhli hned k trojitému střídání, před hodinou hry, ale střídající Mendrek trefil jen břevno. Za pár minut pak přišlo kopřivnické vyrovnání, když po centru Petra Okřesíka skóroval hlavičkující Špaček. Rozhodnout pak ještě mohly oba celky, ale Ollender hlavou těsně minul a v závěru zápasu se Mendrek dostal až do vápna, ale mířil jen do boční sítě.

„Domácí byli po celé utkání nebezpeční ze standardních situací a to díky výškové převaze. Kluci se ale opět prezentovali kvalitním výkonem ve všech řadách, ale je škoda řady neproměněných šancí," konstatoval šéf kopřivnické lavičky Svatopluk Chrobák, jenž vyzvedl výkon útočníka Košárka.

Branky: 43. Platoš – 60. Špaček. Rozhodčí: O. Boráň – Tvardek, T. Boráň.

Ostravice: Boháč – L. Ledvoň, Jucha (46. Rozkydal), Pavelec – Žižka (46. M. Stonavský), O. Stonavský, Stýskala, Přasličák, Němec (81. M. Ledvoň) – Kurečka (46. Mendrek), Platoš. Trenér: Vranay.

Kopřivnice: Beňo – M. Makový, Košárek, J. Okřesík, Nenutil – Hruška, Mička, Špaček, P. Okřesík – Hanzelka (75. Štěpán), Ollender. Trenér: Chrobák.

Hvězdy kola:***RENÉ AMBROŽ (Spálov)
Spálovský expres si tentokráte podmanil poslední domácí duel v sezoně, když Fryčovice odstřelil čistým hattrickem, po kterém si mohl při závěrečném střídání užít ovace spálovských příznivců. Dvaadvacetiletý ofenzivní plejer, jenž v mládeži působil mimo jiné v Hlučíně či Liberci, a který strávil podzim v divizním Valašském Meziříčí, hýřil aktivitou a v sezoně se trefil osmkrát.

**LIBOR MACHÁČ (Jeseník)
Fotbalistům Jeseníku, kteří hrají jaro s úzkým kádrem, bylo ve druhém poločase v Kateřinicích nejednou pořádně horko, ale všechny nebezpečné šance či nepříjemné centrované míče končily na jesenické jistotě v brance. Jeden z klíčových mužů Takáčova celku znovu potvrdil konstantní výkonnost a i díky jeho zákrokům směřuje Slavoj k výtečnému druhému místu.

*JAROSLAV PASZKO (Odry)
Fotbalisté Oder zažili po pěti nezdarech konečně radost z výhry, na které se kromě dvougólového Bílého či aktivního Chuděje výraznou měrou podílel i zkušený univerzál, jehož trenér Stibůrek momentálně využívá na pozici stopera. Sedmatřicetilá opora týmu byla i z obranné linie neustále aktivní a v závěru se dočkala i zaslouženého gólu.

Číslo kola: 4
Po tolikáté z posledních šesti zápasů skončilo utkání Tiché výsledkem 1:1. Tento nerozhodný stav uhrála Janáčova družina naposledy v Mořkově a celkem v aktuálním ročníku 2016/2017 remizovala 1:1 již sedmkrát.

Program závěrečného 14. kola (26. hraného):Sobota 17. června
10.00 Tichá – Jistebník (Karas – Malchárek, Dvořák).
15.00 Vlčovice – Odry (Folvarčný – Šištík).
17.00 Fryčovice – Mořkov (Mitura – Bureš).
17.00 Starý Jičín – Jeseník nad Odrou (Podracký – Kolarský).
17.00 Kopřivnice – Kateřinice (T. Lakomý – Pobořil, Kontoršikov).
17.00 Fulnek – Ostravice (Tomšík).

Neděle 18. června, 17.00
Kozlovice – Spálov (Malchárek – Andrýsek, Písečný).

Změna delegací rozhodčích je ještě možná případnou aktualizací obsazovacího úseku MSKFS.