Souhrn I. B třídy, sk. D: Soutěž má svého krále! Jistebník slaví postup

Novojičínsko – Fotbalisté Mořkova porazili v domácím prostředí poslední Kozlovice 2:0 a udělali důležitý krok k záchraně soutěže.

7.6.2017

I. A TŘÍDA VOLÁ! Jistebnický kapitán Miroslav Lebica může se svým týmem slavit zasloužený postup už dvě kola před koncem sezony. Foto: Deník/Archiv

Ve svých jarních střeleckých hodech pokračuje fulnecký ostrostřelec Jan Šesták, jenž se ve druhé polovině sezony trefil již po sedmnácté, když naposledy dvěma góly pomohl k vítězství 3:1 na půdě Kateřinic.

Spálov nedokázal před vlastními diváky vyzrát na defenzivu Vlčovic a připsal si první bezbrankovou remízu v sezoně. Starý Jičín si pak doma poradil s Odrami, které padly popáté v řadě.

Vyhrocený duel mezi Jeseníkem nad Odrou a Kopřivnicí nakonec zvládli lépe domácí, kteří ve druhém poločase otočil vývoj utkání a soupeře, který dohrával bez vyloučeného Petráše, udolali 2:1. Už desátou remízu v sezoně uhrál nováček z Ostravice, který tentokráte dělil body s Tichou.

Program čtvrteční dohrávky:Čtvrtek 8. června, 18.00 Fryčovice – Jeseník nad Odrou (Levinger – Kubáček, Podracký).

TJ JISTEBNÍK – TJ SOKOL FRYČOVICE 2:2 (1:2)

Tři zápasy před koncem sezony si zajistili zasloužený postup! Fotbalisté Jistebníku, kterým vloni těsně utekly postupové oslavy, se v aktuální sezoně dočkali a jistotu 1. místa v I. B třídě, sk. D, už jim nikdo nevezme.

„Před sezonou jsme se netajili tím, že chceme postoupit a udělali jsme pro to opravdu dost. Jsme moc rádi, že se nám to povedlo a sezonu můžeme dohrávat v klidu," uvedl velitel jistebnické letky Martin Štverka. O jistebnické definitivě rozhodl výsledek dohrávky, která se odehrála uprostřed minulého týdne. Fryčovice, které byly jediným týmem, který ještě mohl sesadit lídra tabulky, totiž doma podlehly nováčkovi z Fulneku a bylo rozhodnuto.

Už jistě postupující Jistebník pak v neděli přivítal právě Fryčovice, se kterými po půl hodině prohrával 0:2. „Do utkání jsme šli s pocitem, že už to máme jisté, takže to kluci měli trošku v podvědomí. Ale bylo to z naší strany až moc pohodové a rychle jsme narazili, protože Fryčovice jsou kvalitní mužstvo. Nechtěli jsme před našimi fanoušky prohrát, takže jsme pak začali hrát to, co jsme měli," vzpomínal kouč postupujícího Jistebníku.

Vedoucí celek soutěže se však mohl spolehnout na svého kapitána Miroslava Lebicu, jenž nejprve s koncem poločasu snížil hlavičkou po rohu a v 53. minutě už dorážkou srovnával na 2:2. „Utkání mělo spád. Tlačili jsme se pak ještě za obratem, ale Fryčovice měly také dvě velké šance, jak rozhodnout. Nakonec to byla zasloužená remíza," ohlédl se zpět Štverka, jenž přišel na lavičku Jistebníku před jarem 2015.

Se svým týmem tak od příští sezony okusí boje v I. A třídě, kterou si celek od jistebnických rybníků, jenž má ve svém středu hráče se zkušenostmi z vyšších soutěží, zcela jistě zaslouží.

„Určitě se na vyšší soutěž těšíme. Zažijeme nové stadiony a celkově nás čeká jinačí úroveň. Věřím, že zůstaneme pohromadě a navíc, když jsme postoupili s předstihem, tak už můžeme v klidu řešit kádr na příští sezonu. Dokázali jsme vyhrát těžkou soutěž, ale ještě těžší nás teď bude čekat. Bez pravidelného tréninku bychom to nezvládli. Trénovali jsme pravidelně a ve velkém počtu, takže naše vítězství není náhodné," pochvaloval si závěrem dvaačtyřicetiletý Martin Štverka, jehož tým hostí netradičně už v pátek, z důvodu hasičských závodů mládeže, od 18 hodin Fulnek.

Branky: 38. a 53. Lebica – 16. Pešek, 28. Rumel. Rozhodčí: Pa. Szkuta – Pasterčák, Pe. Szkuta.
Jistebník: Krayzel – Vavroš, Prčík, F. Kadlčák (72. Andrys), Pietras (52. Tyleček) – O. Veselý, D. Štverka, Raška, Mohyla – Pasker (79. Ogon), Lebica. Trenér: M. Štverka.
Fryčovice: Zapletal – Koloničný (79. Štefek), Staněk, Šlosar, Planka, Řezáč, J. Pešek, Rumel, Žurovec, Novák, Ďurica (72. Nevlud). Trenér: K. Pešek.

TJ SOKOL KATEŘINICE – FOTBAL FULNEK 1:3 (0:1)

Na jaře výtečně hrající Fulnek, který před výkopem vyhrál sedm jarních utkání, začal aktivněji, ale po pěti minutách ještě Kavka kanonýra Jana Šestáka vychytal. Následně se do míče opřel Minařík, ale kateřinický muž v rukavicích, jenž v nedávné minulosti hájil branku Bílovce, byl opět na místě.

Po dvaceti minutách už se ale někdejší druholigový klub radoval, když Minařík vysunul parádní uličkou Jana Šestáka, jenž si v takovýchto situací ví rady.

Důležité okamžiky pak přišly krátce po změně stran. V 52. minutě totiž pláchl po lajně Houfek, jenž se do fulnecké sestavy vrátil po třízápasovém trestu, a Lukáš Richter si míč nešťastně srazil do vlastní branky. Za další dvě minuty bylo pro domácí ještě hůře. Fulnek podnikl rychlý brejk, po kterém byl ve vápně faulován neúnavný Jan Šesták, jenž si pak sám postavil míč na značku pokutového kopu a zvýšil na 3:0. Kateřinice se marně zlobily, že hosté před rozjetím brejku, kdy se na půli zranil kapitán Lys, nezakopli míč do autu. Po hodině hry pak dostali možnost penalty i domácí, když Minařík nedovoleně zastavil Lukáše Richtera, ale Niemczyka vychytal Rozsypal. Za chvíli mohl prolomit hostující čisté konto Kocourek, ale při samostatném úniku mířil vedle.

Kateřiničtí se nakonec dočkali až čtvrt hodiny před koncem, kdy po akci Kocourka snížil na rozdíl dvou branek Tyleček. Více už toho ale domácí nestihli a Fulnek tak po šesté venkovní výhře v ročníku nadále atakuje druhou příčku tabulky. „Nebylo to moc pohledné utkání. Přizpůsobili jsme se hře domácích, kteří hrajou o záchranu a v kabině jsme tak museli zvýšit hlas. Ve druhé půli už to bylo o něco lepší, což potvrdily naše další dvě branky. Soupeř to pak otevřel a bylo štěstí, že nedal penaltu, protože z toho pak ještě mohlo být pořádné drama," komentoval výhru hrající trenér Fulneku Pavel Jurča, jehož tým předtím zvládl i dohrávku ve Fryčovicích, kde po trefách otce a syna Šestákových zvítězil 2:1. „Tam to bylo podstatně těžší a získali jsme tak cenné body. Kluci momentálně makají, poctivě chodí na tréninky, takže jen tak dál," doplnil Jurča.

Kateřinice naopak prohrály potřetí v řadě a nadále zůstávají předposlední. „Pokud budou z naší skupiny padat dva celky, tak se záchrana hodně vzdálila, ale naděje umírá poslední a ve hře šest bodů. Navíc mužstva na předposledních místech tabulky ve skupinách A a B mají stejný počet bodů a padat do okresů bude maximálně šest mužstev," sdělil kateřinický sekretář Bohuslav Polášek. Kateřinicím se však zranili dva nejzkušenější hráči, když po půl hodině musel střídat Polášek a zkraje druhé půle pak také kapitán Lys. Start obou hráčů v závěru sezony, ve kterém Kateřinice hostí Jeseník nad Odrou a pak cestují do Kopřivnice, je tak nejistý.

Branky: 74. Tyleček – 21. a 54. z pen. Jan Šesták, 52. vlastní. Rozhodčí: Lukašík – Dytko, Přeček.
Kateřinice: Kavka – T. Bittala, Janeček, Lys (53. Michálek), M. Bittala – Obsadný, Niemczyk, L. Richter, Tyleček – Kocourek (78. Marsina), Polášek (33. D. Richter). Trenér: R. Nagy.
Fulnek: Rozsypal – Mrkvica, Kocún, Maleňák (76. Plný), Fojtík – Špitalík, Minařík, Darda, Houfek – Jar. Šesták (84. Štefek), Jan Šesták. Trenéři: Jurča, Jar. Šesták, Kovář.

FK STARÝ JIČÍN – TJ ODRY 3:1 (1:0)

V souboji tradičních celků soutěže se na první branku čekalo až do poslední minuty úvodní části, kdy si na rohový kop počíhal zadák Podešva, jenž hlavou poslal Starý Jičín do vedení a Odrám tak na cestu do kabin zasadil první gólový úder. „Rád bych začal hádankou pro čtenáře. Běhá to po čáře, je to žluté, ale není to řepka ani pampeliška, co je to?," poznamenal na úvod s úsměvem oderský trenér Jan Stibůrek, jenž poukazoval na zdvižený praporek pomezního rozhodčího, který za bezbrankového stavu, k hostující nelibosti, zastavil samostatný úprk Fraise.

Stejně, jako domácí zakončili první půli, tak zahájili i tu druhou, když do otevřené obrany skóroval střídající Holeňa, jenž tak po svém nástupu do druhého poločasu začal své působení na trávníku stylově. Odry však bleskově snížily, když vysunutí od Vidláka zkušeně proměnil teprve osmnáctiletý dorostenec Pavel Fabiánek. Hosté evidentně ožili, ale proti vyrovnání byl výtečný Strnadel, jenž vytěsnil nebezpečné rány Konráda nebo Erika Chuděje. Když domácí přečkali všechny oderské možnosti k vyrovnání, tak sami rozhodli třetí brankou Hanzelky.

„Když to stručně zhodnotím, tak jsme měli čtyři šance a dali jsme tři góly. Možná to podle výsledku nevypadá, ale vítězství bylo hodně vydřené. Vázla nám kombinace, ztráceli jsme zbytečně hodně míčů, a řešení některých situací bylo pro mě hodně překvapující," zlobil se trenér Starého Jičína Radek Kreml, jenž si ale cenil tří získaných bodů.

„V sezoně jsou i takové zápasy, kdy vám to nejde moc herně, ale proměníte všechny šance, které v utkání máte. Odry byly dobrý sooupeř a ve druhé půli byli lepší na míči. Myslel jsem, že nám pomůže gól do šatny, ale nebylo tomu tak. Přidali jsme sice hned na začátku druhý, ale hosté následně hned snížili a pak nás vynikajícím zákrokem podržel Strnadel. V závěru jsme přidali z rychlého protiútoku třetí gól a bylo rozhodnuto," komentoval průběh nedělní partie kouč vítězů.

Odry tak ani přes dobrý výkon nestoply sérii nezdarů a nebodovaly popáté za sebou. „Odehráli jsme zatím nejlepší jarní zápas, i když jsme měli znovu problémy se složením sestavy. Bohužel jsme udělal dvě zbytečné chyby, po kterých jsme dostali dva góly. Po našem snížení jsme měli ještě dobré šance, jak vyrovnat, ale bohužel se nám to nepodařilo," smutnil Stibůrek, jenž už do konce sezony nebude moci počítat s Reptou či Němečkem.

Branky: 45. Podešva, 48. Holeňa, 87. Hanzelka – 49. P. Fabiánek. Rozhodčí: Potiorek – Levinger, Kielar.
Starý Jičín: Strnadel – Jurajda, Bajer, Šrom, Podešva (71. P. Janovský) – Hatlapatka, Petr, Bartoň, D. Janovský (46. Holeňa) – Hanzelka, A. Kotešovec (56. Glogar). Trenér: R. Kreml.
Odry: Mališ – Rybařík, J. Paszko, Veselý, Hurta – Vidlák (90. Mikunda), Konrád, E. Chuděj, Frais – P. Fabiánek (84. J. Fabiánek), Opelka (70. Káňa). Trenér: Stibůrek.

TJ SPÁLOV – FC VLČOVICE-MNIŠÍ 0:0

Hostující Vlčovice nehrály na horké spálovské půdě rozhodně druhé housle, což potvrdily hned v úvodu, kdy se dostaly do dvou nadějných možností. Poprvé však velmi dobře zasáhl Král a ve druhém případě se blýskl reflexivním zákrokem brankář Ambrož, jenž pak musel být na pozoru při třetí velké šanci „Vlčáků".

Až poté se začali probouzet také domácí svěřenci hrajícího trenéra Kiši, jenž tentokráte zůstal kvůli svalovém zranění pouze na střídačce. Domácí začali hrozit tradiční zbraní – dlouhými auty Tadeáše Chuděje a několika rohovými kopy. Se vším si ale velmi dobře pracující defenziva Vlčovic dokázala poradit.

Poločasová pauza se pak protáhla na více jak dvacet minut, když na vině byla průtrž mračen a soudcovské trio správně rozhodlo, přečkat nejhorší pohromu v klidu šaten. Po návratu na trávník domácí nadále dobývali soupeřovu obranu, ale Vlčovice pro změny hrozily z brejkových situací. Po hodině hry pak vypustil dělovku René Ambrož, ale Gajdušek hostující výběr trenéra Reka znovu podržel.

Živo pak bylo na place necelou půl hodinu před koncem, kdy si na roh naskočil domácí kapitána Sucháček, ale po úderu do žeber spadl k zemi. Následně však zasáhl rukou do tváře vlčovického zadáka Veličku, a i když rozhodčí přerušil hru, na žádné straně netrestal. Spálovští se totiž zlobili na neodpískání pokutového kopu a hosté zase za neudělení červené karty po následném úderu. Po vzájemném incidentu byli nakonec oba hráči nuceni vystřídat a po slovní výměně názorů obou střídaček se mohlo konečně pokračovat opět ve hře.

S přibývajícími minutami však vyložené šance nepřicházely a tak měl největší šanci rozhodnout opět René Ambrože, ale i s tímto pokusem si Gajdušek poradil, když vyškrábl míč z pod břevna. „I přes velkou snahu naši mladé sestavy se nám nepodařilo zvítězit. Musím uznat, že hosté si vypracovali velmi nebezpečné situace a pár dobrých zákroků si připsal gólman Ambrož, ale i na druhé straně bylo několikrát dost horko. Za vývoje zápasu a za předvedenou hru bod za remízu bereme. V našlapané tabulce je totiž každý bod dobrý. Potěšil mě přístup našich kluků, kteří jezdili po hřišti až do konce zápasu," hodnotil průběh zajímavého duelu sekretář aktuálně pátého Spálova Luděk Remeš.

Rozhodčí: Závodný – Bartek, Poledník.
Spálov: T. Ambrož – Ondřej, Sucháček (65. P. Chuděj), Král, Maršálek (60. K. Pop) – P. Pop, Klevar, Zálešák, Kostka – R. Ambrož, T. Chuděj. Hrající trenéři: Kiša a Marszalek.
Vlčovice: Gajdušek – Slezák (87. Harabiš), Velička (65. Balatka), Busek, Černošek, Polášek, R. Jalůvka, Kučera, Názalaník, J. Jalůvka, Varga (85. Světlík). Trenér: Rek.

TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. – FC KOPŘIVNICE 2:1 (0:1)

Duel v Jeseníku nad Odrou začal příležitostí kopřivnického Špačka, jenž však neuspěl a podobně si pak na druhé straně vedli po brejkové situaci i domácí svěřenci Tibora Takáče. Ve 23. minutě už se ale Kopřivnice radovala, když zafungovala spolupráce jejich útočných hrotů a po vysunutí Petra Okřesíka překonal Macháče Ollender.

Po hodině hry mohli vést fotbalisté z města tatrovek o dvě branky, ale Štěpánův lob na posledních chvíli vytěsnil Macháč. Jeseník pak přišel s vyrovnáním, když po faulu za hranicí šestnáctky, po kterém uviděl za protesty žlutou kartu Mička, rozehrál přímý kop, který Beňo vyrazil, ale na dorážku Urbanovského už stačit nemohl. Dvacet minut před koncem už to nevydržel kopřivnický stoper Petráš, jenž si to s hlavním sudím vyřídil slovně a po červené kartě mohl odpochodovat do kabin. V 83. minutě pak přišla rozdílová trefa, když se z penalty nemýlil Burget. V nervózním závěru už pak Jeseník nejtěsnější náskok udržel a zachoval si tak pozici nejlepšího týmu v tabulce domácích utkání.

„Zápas jsme bohužel psychicky nezvládli a navíc jsme neproměnili spoustu šancí. To, co předvedl rozhodčí, nechci komentovat. Štěpán musel opustit hřiště s krvavým zraněním oka a ani tento faul neviděl. Navíc Petráše při odchodu šatny napadl domácí fanoušek, na což reagoval Beňo, jenž za opuštění hřiště dostal další žlutou kartu," sdělil po emotivním závěru trenér kopřivnických fotbalistů Svatopluk Chrobák.

Branky: 64. Urbanovský, 83. Burget z pen. – 23. Ollender. ČK: 70. Petráš (K). Rozhodčí: Dedek – Šafařík, Pobořil.
Jeseník: Macháč – T. Rovenský, J. Goláň, Polónyi, P. Goláň – Horák, Urbanovský, Černoch, Burget, M. Goláň – Hanzelka (46. Shaparenko). Trenér: Takáč.
Kopřivnice: Beňo – J. Okřesík, Petráš, Košárek, Nenutil – Hruška, Špaček, Mička, Štěpán (88. Hradečný) – P. Okřesík (76. Hanzelka), Ollender. Trenér: Chrobák.

TJ MOŘKOV – FC KOZLOVICE 2:0 (0:0)

Fotbalisté Mořkova hostili v důležitém střetnutí už jistě sestupující Kozlovice a v případě výhry si mohli značně vylepšit svoji nejistou situaci. Domácí sice začali lépe, ale když své možnosti nevyužili, tak se Kozlovice čím dál více začaly tlačit na zteč Pospěchovy svatyně. Mořkovská opora však znovu potvrdila své kvality a především díky ní, zůstalo v první půli skóre bezbrankové.

„Po nadějném začátku, kdy jsme nevyužili šance jít do vedení, se soupeř osmělil a hru vyrovnal. S chutí hrající Kozlovice začaly získávat půdu pod nohama a nás musel několikrát podržet brankář Pospěch," přiznal kouč Mořkova Pavel Kunc.

Gólové momenty přišly až po hodině hry, kdy nejprve překonal Chlebka Pop, na kterého ještě za pár minut navázal proměněnou penaltou Kudělka, jenž přidal gólovou pojistku číslo dvě. Dvoubrankový náskok už pak Mořkov, k radosti svých příznivců, udržel až do závěrečného hvizdu sudího Pavláska.

„Když hosté své šance nevyužili tak nás naštěstí v praví čas uklidnil dvěmi individuálními akcemi Kudělka a položil tak základ k našemu vítězství. Očekávali jsme těžké utkání a to se potvrdilo. S výkonem tentokrát spokojenost nepanuje, ale za získané body kluci zaslouží pochvalu," uvědomoval si mořkovský lodivod důležitost plného bodového zisku.

Kozlovice, které nyní čeká daleká cesta do Oder, se tak už můžou pomalu připravovat na Okresní přebor Frýdecko-Místecka.

Branky: 62. Pop, 74. Kudělka z pen. Rozhodčí: Pavlásek – Tomai, Juřička.
Mořkov: Pospěch – Hromádka, Mička, T. Kučera, Galia – Pop, Hrubý, Bajger, Kudělka (88. Poledník) – Machač (82. P. Kučera), L. Černoch (63. T. Kunc). Trenér: P. Kunc.
Kozlovice: Chlebek – Mališ, Ermis, F. Kocián, Najdek (77. Červenka) – P. Piskoř, A. Fojtík, Dudek, J. Fojtík (78. Tabach) – Holub (46. Jan Harabiš), Slanina. Trenéři: Jak. Harabiš a J. Piskoř.

TJ SOKOL OSTRAVICE – SK TICHÁ 1:1 (1:1)

Tichavjané šli na hřiště nováčka brzy do vedení, když se už v 11. minutě prosadil nejlepší střelec týmu Ondřej Švrček, jenž po závaru překonal Boháče. Oba celky nastoupily bez několika hráčů a domácí, kterým scházela mimo jiné opora v podobě středního záložníka Stýskaly, navíc měli na střídačce kromě druhého brankáře už jen jednoho nedoléčeného hráče.

Ondřej Švrček se pak radoval i po dvaceti minutách, ale tentokráte byl proti zdvižený praporek pomezního sudího. Domácí se k vyloženým šancím nedostávali, ale ve 37. minutě se dočkali vyrovnání. Ostravice zahrála roh na krátko a míč se dostal k Marku Stonavskému, jenž přesnou ranou vyrovnal na 1:1. Tichá mohla odcházet do šaten dokonce s jednobrankovou ztrátou, ale proti byla tichavská jistota v brance – brankář Pikulík.

Po návratu z kabin mohl se skóre pohnout mladík Štefek, ale mířil nad. Podobně si pak na druhé straně vedl i ostravický Kurečka. Vyrovnané utkání pro sebe nakonec mohli v závěru strhnout hosté, ale Ondřeje Švrčka, který potřetí v utkání dostal míč do sítě, podruhé zastavil praporek lajnového sudího. Poslední možnost dostali Janáčovi hoši z přímého kopu, ale Matúš neuspěl. Proti Tichou, která neprohrála již pět utkání v řadě, se jednalo již o šestý výsledek 1:1 v aktuálním ročníku. „V prvním poločase jsme byli lepší. Vypracovali jsme si dost šancí, ale bohužel jsme dali jednom jednu branku. Pak se hra vyrovnala, ale i tak jsme mohli rozhodnout. S bodem z venku však musíme být spokojeni," uvedl šéf tichavské lavičky Miroslav Janáč, jenž navíc vyzvedl defenzivní práci mužstva v průběhu druhé poloviny sezony.

Ostravice hraje v předposledním utkání sezony opět doma, ale Kopřivnici vyzve už v netradiční dopolední čas (10.30), protože víkend bude pod Lysou horou patřit pouťovému veselí.

Branky: 37. M. Stonavský – 11. O. Švrček. Rozhodčí: Karas – Kubáček, Goryczka.
Ostravice: Boháč – L. Ledvoň, Rozkydal, Jucha, Pavelec – M. Stonavský, O. Stonavský, Přasličák, Platoš – Kurečka, Pendrek. Trenér: J. Rozkydal st.
Tichá: Pikulík – R. Švrček, Petřík, Sládeček, Matúš – J. Štefek, Fajčák, M. Tománek (28. Mička), Vrána (87. M. Vaněk) – Fojtík (78. Zdarsa) – O. Švrček. Trenér: Janáč.

Hvězdy kola: ***JAN ŠESTÁK (Fulnek)
Jak je důležité míti Šestáky! To moc dobře vědí ve Fulneku. Rozjetý fulnecký kanón, jenž v posledních utkáních nastupuje na hrotu se svým otcem Jaroslavem, znovu pálil ostrými, když předposlední Kateřinice zasypal dvěma góly. Gólový forvard se na jaře trefil již po sedmnácté a s aktuálním číslem 23 gólů se dostal na čelo střelecké tabulky před zraněného Zdeňka Kadlčáka z Jistebníku.

**MIROSLAV LEBICA (Jistebník)
Již jistému postupujícímu doma s Fryčovicemi teklo do bot, ale pak to vzal na sebe právě jistebnický kapitán, jenž dvěma góly zařídil konečnou dělbu bodů 2:2. Vítězný soubor Martina Štverky tak nakonec nepřipustil domácí porážku a už se může připravovat na nováčkovskou sezonu v I. A třídě.

*DANIEL GAJDUŠEK (Vlčovice)
Zkušený strážce vlčovické klece je vůbec prvním gólmanem v sezoně, kterému se na spálovském kopci podařilo udržet čisté konto. Vlčovice předvedly na hřišti Spálova velmi dobrou defenzivu, za kterou vše jistil právě dvaačtyřicetiletý gólman, jenž proti domácím ostřelovačům předvedl několik důležitých zákroků.

Číslo kola: 10Jubilejní dělbu bodů zaznamenali proti Tiché fotbalisté nováčka z Ostravice, kteří mají nerozhodné výsledky rovnoměrně rozdělené, když v pěti případech remizovali před vlastními diváky a pětkrát pak přivezli bod z cizího prostředí. Když k tomu přičteme devět vítězství a pouze pět porážek, rezultuje to pro Ostravici velmi dobré 7. místo s nevelkou ztrátou na čtvrté Fryčovice.

Program 15. kola (25. hraného):Pátek 9. června, 18.00
Vlčovice – Starý Jičín (Kyselý – Brabec, Žáček).
Jistebník – Fulnek (Bartek – Kolarský, Adamec).

Sobota 10. června, 10.30
Ostravice – Kopřivnice (O. Boráň – Tvardek, T. Boráň).

Neděle 11. června, 17.00
Odry – Kozlovice (Tilkeridis – Špičák, Dedek).
Spálov – Fryčovice (Švec – Pobořil, Folvarčný).
Mořkov – Tichá (Bartek – Vranay, Opěla).
Kateřinice – Jeseník nad Odrou (Žáček – Bartoš, Hykl).

Změna delegací rozhodčích je ještě možná případnou aktualizací obsazovacího úseku MSKFS.