ZELENÝ PAŽIT I. B třída, sk. D

HVĚZDY KOLA
***DANIEL LYS (Kateřinice)
Jeho dvě trefy z úvodu zápasu nasměrovaly tým už ke třetí výhře v sezoně. Ostřílený forvard ještě brzy poté stihl připravit spoluhráči tutovou šanci, která by asi znamenala definitivní zlom, ale i tak došly Kateřinice k výhře a s devíti body zažívají snový vstup do sezony.
**MILAN ŠROM (Starý Jičín)
Lídr tabulky zvítězil před početnou kulisou také na hřišti FC Libhošť a v doposud čtyřech odehraných utkání inkasoval pouze dvakrát. Jeden z pilířů obranné řady Starého Jičína navíc ve druhém poločase otevřel skóre bezpečně proměněnou penaltou.
*MILOŠ KAHÁNEK (Vlčovice)
Jedenáct minut před koncem vyslal trenér Miroslav Rek na plac mladíka, který se mu odvděčil hned za čtyři minuty, kdy na hřišti favorizovaného Jistebníku vyrovnával na konečných 1:1.

ČÍSLO KOLA: 4
Hrabovského jedenáctka sice za Odry nenastoupila, ale čtyři bratři seřazeni v jedné záložní řadě jsou nebývalou raritou. Celek trenéra Stibůrka, sužovaný absencemi, se nakonec s Bordovicemi rozešel smírně.

TJ ODRY - TJ SOKOL BORDOVICE 2:2 (2:1)

Odry nastupovaly do utkání s výrazně oslabeným kádrem. Z minulého kola zraněný Erik Chuděj pak bude trenéru Stibůrkovi chybět zhruba měsíc. „Konrád, Vidlák, Frais a Repta odjeli do Itálie a pravděpodobně nebudou ani příští týden. Problémy s loktem měl brankář Cibulec, a když se dopoledne zranil gólman dorostu, šel po konzultaci ne zcela zdravý do branky. Hurta byl zase na operaci s nosem, ale nakonec s omezeným pohybem také nastoupil. Zapracovali jsme tak nějaké hráče z B mužstva, Chovance s Ferencem. Nakonec jsme to dali nějak dohromady," kroutil hlavou nad řadou absencí kouč Oder Jan Stibůrek. Vstup do zápasu se domácím vůbec nevydařil, když Cibulcovi vypadl míč přímo k Petrovi, jenž neváhal poslat Bordovice do brzkého vedení. Oderským se pak povedl závěr poločasu, ve kterém otočili skóre na svou stranu. Nejprve zahrával standardku Veselý, centrovaný míč nadzvednul Petr, Turoň míč pouze vytěsnil a na zadní tyči vyrovnával Pjatkan. Hostům chyběla k vážnějšímu zakončení především finální přihrávka a za zmínku stojí pouze tyč Křížka. Obrat Oder dokonal Velík, jenž přesnou hlavičkou překonal Turoně. Velík ještě nedlouho předtím postupoval sám na branku, ale spolu s bordovickým gólmanem přeloboval celou branku. Vyrovnání se zrodilo deset minut po zahájení druhé půle, kdy Segeťa poslal míč na Rašku, který svedl souboj o míč s Paszkem. Míč se poté odrazil k Rajnochovi a střelou po zemi k tyči nedal nováček v bordovickém týmu Cibulcovi šanci. „Po chybě jsme sice brzy inkasovali, ale naštěstí jsme to ještě do poločasu otočili. Soupeř hrál na rychlé protiútoky, na míči byl kvalitní, ale pouze po šestnáctku. Chtěli jsme vedení udržet, ale přesto jsme otvírali. Měli jsme pak dvacetiminutovku, kdy jsme byli v tlaku, ale gól už se nám dát nepodařilo. Na to, že nám chybělo štěstí, nehraji. Já štěstí nehraji, štěstí netrénuji buď umím, nebo neumím, a divím se taky profesionálům, že používají slovo štěstí," poznamenal dále Stibůrek. „Druhý poločas začal naší zlepšenou hrou. Po vyrovnání se hra srovnala a oba týmy měly šanci skórovat. Nás podržel výborným zákrokem po nepřehledné situaci Turoň. Zápas tak dospěl do remízového konce. Měl jsem trochu obavy z velikosti oderského hřiště. Ani ne tak z hlediska kondice, ale spíše kvůli orientaci v prostoru, na který nejsme zvyklí. Náš tým se s tím vyrovnal dobře hlavně díky kvalitám a přehledu zkušených hráčů. Ti méně zkušení pak nahradili nedostatky nasazením, což v tomhle utkání na spravedlivou dělbu bodů, dle mého názoru, stačilo," hodnotil duel kouč Bordovic Jan Pítr.

B: 36. Pjatkan, 44. Velík 2. Petr, 55. Rajnoch. Rozhodčí: Tabášek Slaný, Bartoš.

Odry: Cibulec Paszko, Pjatkan, Veselý, Hurta D. Hrabovský, Z. Hrabovský (58. Chovanec), S. Hrabovský, K. Hrabovský (46. Ferenc) Murín, Velík (78. Essler). Trenér: Jan Stibůrek.

Bordovice: Turoň P. Kaša, Geryk, Petr, Vaněk Raška, Židek, Segeťa, Matúš (Nárožný) Klos (Rajnoch (Melčák)), Křížek (Kvita). Trenér: Jan Pítr.

TJ JISTEBNÍK - FC VLČOVICE-MNIŠÍ 1:1 (1:0)

Jistebnické poslal do vedení už ve 2. minutě Zdeněk Kadlčák, který využil chyby hostující defenzivy. Místo toho, aby Jistebník branka letní posily z Dětmarovic nakopla, bylo tomu naopak. Velkou šanci na vyrovnání měl pak hostující Košárek, ale jeho hlavička mířila na Krayzelovu klec. Vlčovická obrana v čele se Sokolovským ve druhé půli nedovolila domácím skórovat a byli to hosté, kteří sedm minut před koncem vyrovnali. Povedené střídání trenéra Reka proměnil ve vyrovnávající branku mladík Kahánek. Když pak hosté v závěru přečkali velkou příležitost Jistebníku, který se ještě dožadoval penalty po zákroku na Paskera, odvezli si „Vlčáci" z horké jistebnické půdy cenný bod. „Podali jsme hrozný výkon. Připadalo mi, jako kdyby nastoupili staří páni. Brzy jsme vedli a najednou to bylo z naší strany nějaké těžkopádné. Nebyla cítit bojovnost nebo zkušenost nových hráčů. Pět bodů, které jsme v posledních dvou utkáních ztratili, je obrovská ztráta, kterou hodně těžko skousávám," přiznal lodivod Jistebníku Richard Štros.

B: 2. Z. Kadlčák 83. Kahánek. Rozhodčí: Kyselý Uličný, Tomšík.

Jistebník: Krayzel Besta (Brázda), Lebica, Novobilský (Štandl) Horváth, Šamaj, Kušnír, F. Kadlčák, Kašpar (Nesvadba) Z. Kadlčák (Tyleček), Pasker (P. Mohyla). Trenér: Richard Štros.

Vlčovice: Sokolovský Lichnovský, Kordoš, Velička, Drozd Reček, J. Jalůvka, Klos (46. K. Harabiš), Názalaník (79. Kahánek) Beseda (87. Vlček), Košárek (59. Světlík). Trenér: Miroslav Rek.

FC LIBHOŠŤ - TJ SOKOL STARÝ JIČÍN 0:2 (0:0)

B: 58. Šrom z pen., 62. Kotešovec. Rozhodčí: Žurovec Mudra, Hrňa.

Libhošť: Kozák Symerský, Velart, Palička, Indrák (87. Kupčák) T. Blažek, M. Blažek, Závodný (78. Juřena), J. Čapka Oborný, Jachník. Trenér: Miroslav Salač.

Starý Jičín: Strnadel Jurajda (46. R. Kreml), M. Vahalík, Šrom, Podešva Petřek (59. Bartoň), Kotešovec, P. Vahalík, Barvenčík Škrla (90. Pořický), J. Hanzelka (79. D. Janovský). Trenér: Tomáš Vyhlídal.

TJ SOKOL KATEŘINICE - TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. 4:2 (2:1)

B: 3. a 14. D. Lys, 53. Bajer, 77. J. Richter z pen. 37. Kučák, 55. Matýsek. Rozhodčí: Suszka Karch, Machala.

Kateřinice: Rubina Tyleček, Janeček, L. Richter Obsadný J. Richter, Bajer (70. Jan Kuchař), Jiří Kuchař st. T. Bittala, D. Lys, Kocourek (80. D. Richter). Trenér: Tomáš Malý.

Jeseník: Macháč P. David, J. Goláň, P. Goláň, R. Hanzelka (46. Matýsek) Lušovský, Burget (82. Handrych), Lokša, Kučák M. David, Víznar. Trenér: Jan Koval st.

TJ TATRAN JAKUBČOVICE - FC KOPŘIVNICE 2:2 (0:1)

B: 57. Molnár, 90. Schreier 15. Petráš, 63. Štěpán. Rozhodčí: Kret Karas, Tomai.

Jakubčovice: Buček Pavelka, Dvořák, Sommer Šťastný Vavroš, Schreier, Molnár Bill Pecka (67. Šaran), Ďurica. Trenér: Alois Tomeček.

Kopřivnice: Beňo J. Okřesík, Kučera, Petráš, P. Okřesík Štěpán (65. Krysmánek), Špaček, Mička, Pala (75. T. Makový) Hanzelka (78. Březina), Fendrich (90. M. Makový). Trenér: Milan Svoboda.

TJ SOKOL TICHÁ - TJ SOKOL SPÁLOV 4:0 (1:0)

B: 36. Štěpják, 54. M. Tománek, 69. O. Švrček, 87. Humpolec. Rozhodčí: Kielar Bátrla, Bartek.

Tichá: Pikulík Bartoň, Petřík, Piskoř (69. Houšťava), R. Švrček Suchomel, Fojtík (85. Vrána), T. Tománek, M. Tománek (74. Štefek) O. Švrček, Štěpják (46. Humpolec). Trenér: Petr Koblovský.

Spálov: Neckář V. Maršálek, Anděl (51. Kostka), Král, Sosnovec (72. O. Maršálek) Šíma, Klevar (80. Ambrož), P. Pop, Zálešák T. Chuděj, Baláž. Mužstvo vedl Luděk Remeš.

FC KOZLOVICE - TJ LOKOMOTIVA SUCHDOL N. O. 1:1 (0:1)

B: Prudký Meihack. Rozhodčí: Čuba Tvardek, Matuška.

Kozlovice: Chlebek Žáček, Prudký, Hruška, Eliáš Piskoř (46. J. Fojtík), Zeman, M. Bednář (70. Ermis), Vaverka Jan Harabiš, A. Fojtík. Trenéři: Radomír Chýlek a Jakub Harabiš.

Suchdol: Sehnalík Randýsek (61. Vandlík), Hanzlík, T. Rek Voda (46. Nezmeškal), Masnica, Hes, Trojan Meihack, Richtárik J. Rek (85. Tvarůžek). Hrající trenér: Luděk Hanzlík.

Více se dočtete v dnešním v tištěném vydání Novojičínského deníku a v příloze úterního tištěného vydání Region.