Tichá vyloupila jesenický Slavoj

Fotbalisté Tiché včera v dramatickém souboji I. B třídy, sk. D, uhájili poločasové vedení 2:0 na hřišti jesenického Slavoje a domů si odváželi plný bodový zisk. Hosté šli do vedení už v 7. minutě, kdy si centr Humpolce srazil do vlastní branky Lušovský.

25.5.2015

Fotbalisté Tiché (ve světlém) v dramatickém souboji I. B třídy, sk. D, uhájili poločasové vedení 2:0 na hřišti jesenického Slavoje a domů si odváželi plný bodový zisk. Foto: Deník/Dalibor Tobola

Ve 24. minutě už se pak Tichá radovala podruhé, když dostal po standardní situaci až příliš prostoru Fojtík, jenž si zpracoval míč, jenž následně napálil za záda domácího Macháče.

Po změně stran už hosté, kteří pod vedením nového trenérského dua Bača, Bedrich vyhráli i druhé utkání, hlídali vybudovaný náskok, na kterém domácí ubrali v 64. minutě, ve které propálil vše před sebou Lušovský. Více už však domácí celek trenéra Kovala nestihnul.

„První poločas nebyl z naší strany vůbec dobrý. Oba góly jsme soupeři sami darovali a sami jsme se k ničemu nedostali. Soupeř už pak hrál chytře a držel náskok, který jsme vůbec neměli dopustit. Doma máme bohužel problémy celé jaro," kroutili po utkání hlavou rozladěný kouč Jeseníku Jan Koval. „Zápas o šest bodů je vždycky složitý. Dali jsme dva šťastné góly a to nám moc pomohlo. Soupeř byl v poli asi kombinačně lepší. My jsme od šedesáté minuty přestali hrát fotbal a začali jsme bránit výsledek. Byla otázka času, jestli to udržíme nebo ne, ale naštěstí se to povedlo," byl si dobře vědom jeden z trenérů Tiché Marian Bedrich.

Zelený pažit I.B třída, sk. D

TJ SLAVOJ JESENÍK NAD ODROU – TJ SOKOL TICHÁ 1:2 (0:2)

Branky: 64. Lušovský – 7. vlastní, 24. Fojtík. ŽK: J. Goláň, Polónyi – Sládeček, Zdarsa, Lacko. Rozhodčí: Krzisch – Pretsch, Kotala. Diváci: 100.
Jeseník: Macháč – P. David (65. R. Hanzelka), Polónyi, D. Janovský (74. Cverna), Štěpják – Lušovský, Bartoň, J. Goláň, Víznar – Černoch, M. David. Trenér: Jan Koval st.
Tichá: Pikulík – R. Švrček, Sládeček, T. Tománek (83. Lacko) – Bartoň, Humpolec, Zdarsa (76. Piskoř), Suchomel - M. Tománek Fojtík (69. O. Švrček) – Šušla (56. Fajčák). Trenéři: René Bača a Marian Bedrich.

O utkání se více dočtete v úterním vydání týdeníku Region.

25.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

Mobilní hospic Ondrášek umožňuje nevyléčitelně nemocným lidem prožít poslední část života důstojně, doma, v kruhu své rodiny.

Ondrášek jako první v republice bude lékaře učit, jak pomáhat při umírání

Ředitelství OKD. Důl Darkov v Karviné.

Den D se přiblížil. Ve čtvrtek se rozhodne o osudu OKD

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

FOTO+VIDEO/ Hluk čtyř motorů letounu blížícího se k přistání na ostravském letišti poutal k obloze zraky lidí na trase od Opavy přes Bílovec, Frýdek-Místek, Havířov, Šenov či Ostravu.

Například na frekventované trase Praha - Ostrava trvala téměř celou druhou polovinu 20. století cesta až šest hodin. Dnes jsou to pouhé tři hodiny a cesta je mnohdy díky servisu jednotlivých dopravců a moderním vozům spíše relaxem.

Hřiště frenštátských hasičů za Domovem Hortenzie v sobotu patřilo záchranářům všeho druhu. Konal se tam další ročník oblíbené akce Den se záchranáři.