Třinec si z Nového Jičína odvezl zasloužený postup

Plánovali, jak zavaří favoritovi, jako na začátku loňské sezony, kdy v úvodním kole poháru FAČR podlehli Opavě těsně 0:1. Místo toho byl však na novojičínském trávníku k vidění obrázek z před dvou let, kdy si Třinec odvezl postup po výsledku 6:1. Nyní se tým nového trenéra Radima Nečase těšil z výhry 5:0, kterou řídil třígólový Málek.

26.7.2015

FK Nový Jičín – FK Fotbal Třinec 0:5Foto: DENÍK / Dalibor Tobola

Domácí nastoupili do pohárového duelu už bez stopera Cigánka. Opora zadních řad z loňské sezony se totiž na nový ročník připravuje s třetiligovými Vítkovicemi. Trenér Pejša pak neměl k dispozici ještě brankáře Šroma a zraněné Kalicha s kanonýrem Lokšou, který možná nestihne ani divizní start 8. srpna v Rýmařově.

Novojičínští měli v první půli jedinou příležitost, když Palečka vystrašila rána Smolarčíka. Poté už přišly minuty Slezanů. Na Malcharkovu kolmici si naběhl Málek, jenž z první vážnější akce otevřel ve 14. minutě skóre zápasu.

Za pouhé čtyři minuty už vedl Třinec 2:0, když byl na konci pohledné kombinace slovenský dlouhán Dedič, který to před sezonou zkoušel také v ostravském Baníku.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran. S chutí hrající hosté nadále dobývali Leskovjanovu klec a po Mozolově břevně se do ojedinělé šance dostal domácí Švancer, jehož pokus však Paleček dokázal zlikvidovat. Vzápětí přišel místo kontaktní branky trest v podobě třetího gólu, když se v šestnáctce dostal k zakončení Málek, jenž zvýšil na 3:0.

V 67. minutě už hosté vedli o čtyři branky, když si už třetí asistenci připsal Malcharek, jehož centr tentokráte zužitkoval přesně umístěnou hlavičkou Mozol. V poslední minutě si pak vzal slovo muž zápasu Málek, jenž křižnou ranou zkompletoval hattrick.

„Výsledek je odraz reality. Třinec jakožto druholigový mančaft ukázal sílu a my máme navíc ještě dva týdny do startu soutěže. Zápas ukázal, že nám bude chybět Cigánek, ale hlavně musíme zapracovat na tréninkové fázi a po dovolených se dostat do tempa," přeje si hlavní muž novojičínské lavičky.

Třinečtí cestují ve 2. kole poháru na hřiště třetiligového Prostějova, který po výsledku 4:0 a hattricku exligového Kroupy vyřadil Hodonín. „Povinný postup se podařil, ale určitě tam byla ještě spousta věcí, které musíme do startu druhé ligy zlepšit," uvedl po utkání trenér Třince Radim Nečas, který přišel pod Javorový teprve nedávno, když nahradil Marka Kalivodu.

1. kolo Poháru FAČR
FK Nový Jičín – FK Fotbal Třinec 0:5 (0:2)
Branky: 14., 59. a 90. Málek, 18. Dedič, 67. Mozol. ŽK: Kiss Farkas – Malcharek. Rozhodčí: Julínek – Antoníček, Mayer. Diváci: 162

Nový Jičín: Leskovjan - Molnár, Malina, Nippert, Kiss Farkas (46. Seidler) - Folta, Švec, Juříček, Švancer - Rybařík (77. Horák) - Smolarčík. Trenér: Pejša
Třinec: Paleček - Joukl, Vomáčka (68. Čelůstka), Hloch, Knötig - Bedecs (79. Motyčka) - Malcharek, Mozol, Málek, Tomeček (46. Janoščin) - Dedič. Trenér: Nečas

Více se o pohárovém utkání, včetně hodnocení třineckého kapitána Benjamina Vomáčky, dočtete v úterním vydání týdeníku Region.