Úspěch fotbalistek: Všechny tři celky slavily tříbodový zisk

Aktuálně třetí tým moravskoslezské divize žen, sk. A, Lubina, zůstává v domácím prostředí nadále suverénní.

6.10.2016

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Michael Kalinics

Svěřenkyně Jaromíra Kvity si doma tentokráte vyšláply na Vítkovice a na vedoucí Havířov ztrácejí jen tři body. Veřovice pak, díky hattricku Mališové, smetly před vlastními diváky Pržno a jsou páté.

Třetí výhru v sezoně slavily i hráčky sedmého štramberského Kotouče, které porazily, díky trefě Jany Kelnarové, předposlední Horní Bečvu 1:0 a nyní hrají v sobotu v 15 hodin na hřišti lídra z Havířova.

Spartak Lubina - MFK Vítkovice 1:0 (0:0)

Ostravanky dorazily i s bývalou hráčkou Spartaku Veronikou Kütnerovou. Domácím zase stále chyběla opora Marková, a navíc také kapitánka Klečková.

„Musím uznat, že to byl spíš boj. V první půli jsme měli několik dobrých šancí, ale holky nebyly schopné se prosadit. Soupeřky měly spíše střely ze střední vzdálenosti, a s tím si poradila naše bezchybná brankářka," komentoval bezbrankovou první půli trenér Lubiny Jaromír Kvita, jehož hráčkám vůbec nevyšel vstup do druhého dějství.

Defenziva domácích, kterou řídila výborně hrající Klempířová, však zůstávala nadále bezchybná. Když se hra znovu srovnala, přišel jediný gólový okamžik zápasu. Střela Pavlíny Kolářové ze 67. minuty totiž skončila přímo pod břevnem hostující branky.

„Když se podívám na velké šance z první půle, tak si holky vítězství zasloužily, ale celkově to bylo špatné. Holky hrály nepřesně a zbytečně zbrkle," doplnil Kvita, jehož tým se v neděli představí opět doma, když ve 14.30 vyzve druhé Loděnice.

B: 67. P. Kolářová. Lubina: Petrová Šmítová, Šenková, Klempířová, P. Kolářová, Havrlantová, Zelenková, Kvitová, Kulišťáková, Najzarová, Čeladníková. Střídající hráčky: Krčmářová, K. Kolářová, Uherková, Applová. Trenér: Kvita.

AFC Veřovice - SK Pržno 5:1 (3:0)

Domácí poslala po deseti minutách do vedení Busková a v 19. minutě načala svůj střelecký účet Mališová, jež zvyšovala již na 2:0.

Poté Pržno chvíli tlačilo, ale uklidňující třetí gól vstřelila, po chybě soupeřovy brankářky, znovu Mališová. Po změně stran veřovické fotbalistky kontrolovaly vývoj zápasu a v 64. minutě dokonala hattrick Mališová.

Na 5:0 upravila po rohu Rašková a v závěru pak hostující hráčky, po nedorozumění v domácí obraně, snížily na konečných 1:5. Veřovice cestují v neděli dopoledne na hřiště Horní Bečvy.

B: 19., 42. a 64. Mališová, 10. Busková, 79. Rašková 84. Vicanová. Veřovice: Juránkova Rašková, Fojtíková, Lošáková, Pitelová Hrbáčková, Busková, Najvarová, Bačová Mališová, Jančálková. Střídající hráčky: Bernatská, Černochová. Trenér: Chobot. Vedoucí: Z. Kocián.

6.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Petřvaldu na Moravě (v bílém) zahájili nový ročník dělbou bodů.

I. B třída, sk. B: Petřvald na Moravě na úvod remizoval

Veřovický kanonýr Michal Hanko začal sezonu dvěma zářezy, díky kterým Mičkův tým zdolal Odry 3:1.

Souhrn I. B třídy, sk. D: První kolo ve znamení gólových hodů

Bílovečtí mají první bod a nyní cestují na hřiště nováčka

V premiérovém domácím utkání v nové sezoně krajského přeboru nakonec remizovali s Českým Těšínem 1:1. Fotbalisté Bílovce si tak připsali první bod a nyní je čeká sobotní utkání na půdě nováčka ze Staré Bělé.

Frenštát nadělil Slavii kanára

Beskyd doma vyprášil Orlovou 6:0 a potvrdil tak zdařilý vstup do sezony, na který by rád navázali i v sobotu, kdy cestuje do Českého Těšína.