AFC Veřovice – TJ Tatra Příbor 1:0 (0:0)

Ten, kdo si myslel, že souboj domácího lídra tabulky s předposledním Příborem bude snadnou záležitostí, se asi nestačil divit. Veřovice začaly nadějně a už ve 4. minutě, po chybě obrany Příbora, nacentroval z pravého křídla Vojtěch Matúš. Hanko zpracoval na prsou, ale jeho střela mířila nad. Naopak v 7. minutě kopal hostující Michálek roh, domácí brankář Fojtík byl ale pozorný. Od 9. minuty byli domácí iniciativnější a tlačili. Neujaly se ale ani rohové kopy, ani nadějná střela Hanka zpoza šestnáctky, kterou příborský gólman Petr Koňařík vyrazil na roh. Ve 14. minutě šel do protiútoku Příbor. Maluš z levého křídla posunul na střed a Kolkova jedovka minula levou tyč domácí branky.

Poté nastaly dlouhé minuty nudy, kdy domácí nakopávali vysoké míče a hosté je bez problémů sbírali. V 31. minutě opět zahrozil Kolek, když vyslal dlouhý centr do vápna domácích, ale nekrytý Roman Horák na něj nedoskočil. Čtyři minuty nato se předvedl pěknou střelou z asi třiceti metrů domácí kapitán Satek. Jeho rána šla ale doprostřed brány, kde stál gólman hostí. A když se neujala ani velká šance domácích v poslední minutě první půle, do kabin se šlo za bezbrankového sta­vu.

Také druhý poločas začali aktivněji domácí. Nejprve v 52. minutě Kunc pěkně našel z pravého křídla na středu před šestnáctkou Matúše, ten ale mířil přímo do brankáře Koňaříka. Chvíli poté rozjel slibnou akci Hanko, jenže Matúš ve skrumáži minul míč.

Ve 13. minutě zahrozilo na druhé straně. Petr Horák nahrál doprava Romanu Horákovi, ten při zemi nacentroval do šestnáctky, kde se do míče opřel Maluš. Jen to tak v ochozech zahučelo, míč ale letěl nad bránu. Tentýž hráč se dostal do šance i v 65. minutě po přihrávce Svobody. Mířil ale opět hodně vysoko. Přitom, kdyby volil přihrávku, bylo by asi zle.

Hra byla v těchto chvílích vyrovnaná. V 72. minutě se domácí dostali do asi největší šance, když Kunc poslal do vápna oblouček. Na míč si skvěle naskočil Suda, ale jeho hlavičku ze zhruba deseti metrů bravurně zlikvidoval příborský gólman. Veřovice se stále více tlačily dopředu a odměna za jejich snahu přišla v 77. minutě. Po nepřímém kopu Hanka se míč dostal ke Švolbovi. Jeho první pokus z pětičky ještě brankář Kovařík vyrazil, ale na dorážku již nestačil – 1:0. Veřovice se po brance dostaly do trochu lepší herní pohody a snažily se o zvýšení skóre, ale na stavu už se nic nezměnilo.

Trenér AFC Veřovice Roman Mička: „Jsem rád, že konečně skončily ty tři zápasy s mužstvy ze spodní části tabulky. My proti těm týmům z dolních míst neumíme hrát. Zápasy proti týmům z horní části tabulky jsou o něčem jiném. Toto byla nakopávaná. Zaplaťpánbůh aspoň za ten gól. Zatím nám to vychází, ale nějaké cíle si neklademe. Hrajeme zápas od zápasu.“

Branka: 32. min. Švolba

ŽK: Svoboda, Švolba, Bartoň – Černý, Strnka.

AFC Veřovice: Fojtík – Švolba, Suda, Satek, Koňařík Libor – Knybel (63. Plucnara), Matúš Ondřej, Svoboda, Kunc – Matúš Vojtěch (63. Bartoň), Hanko (89. Pítr). Trenér: Roman Mička.
TJ Tatra Příbor: Koňařík Petr – Klouda, Večeřa, Kabát, Kolek – Strnka, Horák Petr, Černý (79. Sattek), Michálek – Maluš, Horák Roman (80. Filip).