Před posledními zápasy na hale SOUS v Kopřivnici měl K1 Jeseník veliký bodový náskok, který nakonec činil 7 bodů na druhý tým. Vítězství si zajistili ještě dříve, než vůbec nastoupili k prvnímu svému zápasu. Jelikož tým Komax Kunčice B nedokázal porazit SKP Frýdek-Místek, nemusel už K1 uhrát ani bod, a futsal si tak vysloveně vychutnával.

Po zaváhání kunčického Komaxu B a vítězství Kuna Team 6:2 nad SVP Tsunami Příbor B se strhl tuhý boj o druhé postupové místo do Frensport okresního přeboru. Shodně bodů měly týmy Komax Kunčice B a Kuna Team. Své druhé zápasy oba dva týmy jednoznačně vyhrály, a tak rozhodoval o postupujícím poslední zápas, ve kterém je čekal stejný soupeř, vedoucí celek K1 Jeseník.

Jako první zasáhli do souboje s Jeseníkem futsalisté Kuny Team, kteří se v případě vítězství již nemuseli ohlížet na poslední zápas, protože měli lepší vzájemný zápas s Komaxem. Do zápasu vstoupila Kuna dobře a již v 5. minutě se dostala zásluhou Tomáše Vochty do vedení. Obrat v zápase přišel v polovině prvního poločasu, kdy se nejprve trefil Michal David a za minutu zvýšil na 2:1 pro Jeseník Antonín Langer. Do druhého poločasu vstoupila aktivněji Kuna, ale vyrovnat dokázala až 12 minut před koncem, kdy se trefil František Hlavatík. Nerozhodný výsledek hrál do karet Komaxu Kunčice B. Ale Kuna nechtěla čekat do posledního zápasu, a strachovat se tak o postup, a tak 2 minuty před koncem zařídil, z 10 metrového kopu, vítězství pro svůj tým, svým druhým gólem Tomáš Vochta. Kuna Team vyhrál 3:2 a postoupil z druhého místa do okresního přeboru. Futsalisté Komaxu Kunčice B skončili na 3. místě.

V souboji o udržení se v soutěži zabraly V. Ú. K. Chaos Kopřivnice a PSV Frenštát pod Radhoštěm, jež byly nejvíc ohroženy. Odsunuly tak na druhou sestupovou pozici družstvo Chyba Team Libhošť, kterému se závěr soutěže vůbec nepodařil a doprovodí tak Olešnou do 2. třídy. Slabou náplastí Libhoště alespoň může být fakt, že Pavel Čapka dokázal vstřelit dva góly a s celkovým počtem 25 branek se stal králem střelců. Nejlepším hráčem byl zvolen Adam Marek z Komaxu Kunčice pod Ondřejníkem B a cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl Radek Antošík z Kuna Team Frýdek-Místek.

Výsledky 14. - 16. kola Frensport 1. okresní třídy futsalu:

SKUPINA O POSTUP:

SVP Tsunami Příbor B - Kuna Team Frýdek–Místek 2:6 (1:2), branky: Macháček Pavel, Večeřa Tomáš - Vochta Tomáš 3, Enžleker Petr 2, Novák Radomír; FSC Komax Kunčice pod Ondřejníkem B - SKP Frýdek-Místek 1:1 (0:0), branky: Světelský Daniel - Štůrala Zdeněk, ŽK: Harabiš Jan; K1 Jeseník nad Odrou - SVP Tsunami Příbor B 8:5 (4:0), branky: David Michal 4, Langer Antonín 2, Gráfik Jiří, Langer Jaroslav - Večeřa Tomáš 2, Jalůvka Vladimír, Sattek Martin, Krpec Jakub, ŽK: Langer Jaroslav - Dvořák Vojtěch; SKP Frýdek-Místek - Kuna Team Frýdek–Místek 0:6 (0:3), branky: Lipták Jakub 3, Hlavatík František, Cidlík Jakub, Vochta Tomáš, ČK: Antošík Radek; FSC Komax Kunčice p. O. B - Vanabi Kopřivnice 5:0 (1:0), branky: Marek Adam 2, Fusek Jakub, Křenek Jan, Světelský Daniel; Kuna Team Frýdek–Místek - K1 Jeseník n. O. 3:2 (1:2), branky: Vochta Tomáš 2, Hlavatík František - David Michal, Langer Antonín, ŽK: Langer Antonín, Masnica Antonín, ČK: Hrňa Petr; Vanabi Kopřivnice - SKP Frýdek-Místek 5:5 (3:1), branky: Fojtík Jiří 2, Galia Radim 2, Solanský Jakub - Dužík Marcel 2, Petroš Libor, Cihlář Daniel, Harabiš Jakub, ŽK: Fojtík Jiří, Pokluda Jan - Harabiš Jan, Štůrala Zdeněk; K1 Jeseník n. O. - FSC Komax Kunčice p. O. B 7:5 (3:2), branky: David Michal 3, Langer Jaroslav 2, Gráfik Jiří, Langer Antonín - Fišnar Lukáš 2, Světelský Daniel 2, Marek Adam

SKUPINA O SESTUP

Olešná Frýdek-Místek - FT NC Line Suchdol nad Odrou 5:3 (1:1), branky: Šponiar Jan 2, Kaňok Vítězslav 2, Válek Martin - Šesták Jan 3, ŽK: Kaňok Vítězslav;

Chyba Team Libhošť - V. Ú. K. Chaos Kopřivnice 2:4 (0:0), branky: Čapka Pavel, Řehák Michal - Vaverka Roman 2, Vacca Lukáš, Kahánek Filip, ŽK: Plaček Jaroslav,

Mniší - Olešná Frýdek–Místek 5:3 (2:2), branky: Švrček David 4, Jalůvka Jiří - Kaňok Jaromír, Válek Martin, Šponiar Jan;

V. Ú. K. Chaos Kopřivnice - FT NC Line Suchdol n. O. 2:1 (1:0), branky: Vaverka Roman 2 - Šťastný Martin, ŽK: Šesták Jan, Nový Dalibor;

Chyba Team Libhošť - PSV Frenštát pod Radhoštěm 1:7 (1:2), branky: Čapka Pavel - Štika Jan 2, Srněnský Lukáš 2, Plachký Adam, Vičan Martin, Uličný Martin;

FT NC Line Suchdol n. O. - Mniší 1:1 (1:0), branky: Vavroš Aleš - Švrček David, ŽK: Šesták Jan, Nový Dalibor - Jalůvka Jiří;

PSV Frenštát p. R. - V. Ú. K. Chaos Kopřivnice 3:6 (3:3), branky: Trnka Zbyněk, Štika Jan, Srněnský Lukáš - Hykel Vítězslav 2, Drozd Petr 2, Vaverka Roman, Hykel Přemysl; Mniší - Chyba Team Libhošť 5:0 (5:0) kontumačně.

Pořadí střelců, 25 branek: Čapka Pavel (Chyba Team Libhošť), 24 branek: David Michal (K1 Jeseník n. O.), 20 branek: Drozd Petr (V. Ú. K. Chaos Kopřivnice), Marek Adam (FSC Komax Kunčice p. O. B), 17 branek: Čevela Filip (Mniší), Galia Radim (Vanabi Kopřivnice), 16 branek: Nový Dalibor (FT NC Line Suchdol n. O.), Lipták Jakub (Kuna Team Frýdek-Místek), 15 branek: Vochta Tomáš (Kuna Team Frýdek-Místek), 14 branek: Cidlík Jakub (Kuna Team Frýdek-Místek), 13 branek: Vojtko Marián (K1 Jeseník n. O.), Kaša Radomír (PSV Frenštát p. R.), Potůček Radek (SVP Tsunami Příbor B), 12 branek: Petroš Libor (SKP Frýdek-Místek), Řehák Michal (Chyba Team Libhošť), Dužík Marcel (SKP Frýdek-Místek), Vaverka Roman (V.Ú.K. Chaos Kopřivnice). (mak)