Vítězná série Bílovce stále pokračuje

Nadále vítězí! Fotbalisté Bílovce neztratili body ani ve třetím pokračování jarní části krajského přeboru a také druhé venkovní utkání vyhráli 1:0, když tentokráte rozhodl o plném bodovém přísunu Ondruš, jenž se v Břidličné trefil krátce před koncem první půle. Pátý Bílovec nyní vyzve v neděli od 15.30 na svém hřišti deváté Dětmarovice.

4.4.2017

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

Bílovečtí nastoupili do utkání bez Semana, Pavlíka a také bez podzimního kapitána Dardy, jenž odešel do Fulneku. „Bylo to z pracovních důvodů, které mu nedovolaly stíhat pravidelně tréninky," vysvětloval trenér bíloveckého FC Tomáš Černín, jenž naopak mohl využít služeb futsalového reprezentanta Michala Seidlera.

Bílovecký odchovanec a hráč maďarského Raba ETO Györ, jenž ve středu oslaví 27. narozeniny, využil futsalové reprezentační přestávky, kdy českou reprezentaci čeká od 8. dubna kvalifikační turnaje na evropský šampionát 2018 ve Slovinsku. Dějištěm kvalifikační skupiny bude kazašské Almaty.

BÍLOVEČTÍ NECHTĚLI JET JEN NA VÝLET

Právě Seidler vysunul hned v úvodní minutě Pělu, která předložil míč Roncovi, ale bílovecký kapitán netrefil branku. Břidličná, která má ve svém kádru i dva Ghaňany, kontrovala nebezpečnou střelou, která šla jen těsně nad.

„Když už jsme jeli tak daleko, tak jsme nechtěli jen na nějaký výlet. Byl to těžký zápas, a i když začal šancemi, tak pro diváka pak nebyl možná až tak zajímavý. Domácí možná ze začátku byli v optické převaze, kdy jejich hra spočívala především v dlouhých nákopech na rychlé útočníky, s čímž jsme měli zpočátku trošku problémy," prozradil Černín.

Bílovec se však snažil držet míč co nejčastěji ve své moci a soupeře do vyložených šancí nepouštěl. Sám naopak těsně před odchodem do kabin pohnul s bezbrankovým stavem, když Ronec zatáhl míč, předložil jej nabíhajícímu Ondrušovi, který se postaral o jediný gólový zápas v utkání.

Jako první však mohla otevřít skóre zápasu Břidličná, kdy rozhodčí pustili ofsajdovou situaci domácích a dva hráči soupeři si to mířili sami na Jašku, jenž však dobrým výběhem zmenšil střelecký úhel a nakonec ani nemusel zasahovat.

Také po změně stran byla vidět řada soubojů a dvacet minut před koncem zachránil Bílovec od inkasované branky Kotrla, který vykopával míč z brankové čáry. Bílovec pak ještě zahrozil střelou Seidlera a samostatným únikem Pěly, ale na nejtěsnějším výsledku už se nic nezměnilo. „Kluci si za bojovnost, koncentraci a obětavost v obranné fázi zaslouží pochvalu," zdůraznil po třetí jarní výhře bílovecký trenér.

TJ BŘIDLIČNÁ – FC BÍLOVEC 0:1 (0:1)

Branka: 43. Ondruš. ŽK: Štalmach, Cudrák – Malina, Jaška. Rozhodčí: Vranay – Futerko, Vojkovský. Diváci: 150.

FC Bílovec: Jaška – Malina, Tomášek, Žídek, Kotrla – P. Moučka (83. D. Dluhoš), Raszyk – Pěla, Ondruš, Ronec – Seidler (88. A. Dluhoš). Trenér: T. Černín.

4.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ďáblové Nový Jičín – HC Tatra Kopřivnice 5:2
31

První derby: Ďáblové přetlačili Tatru

GABRIEL NOVÁK, Rožnov pod Radhoštěm, nar. 4. 9. 2017, 46 cm, 2,93 kg. Nemocnice Nový Jičín.
10

Je tady další ročník fotosoutěže Bílovec obyčejně i neobyčejně

Od září do prosince se mohou šikovní fotografové zapojit do soutěže s názvem Bílovec obyčejně i neobyčejně.