V kategorii A (1. až 3.třída + žáci 4. tříd ročníku 2003) bílovečtí mladíčci v semifinále narazili na ZŠ J. Šoupala, které podlehli 1:2, když rozhodující branku obdrželi v poslední minutě z penalty. V souboji o třetí místo si pak svěřenci Václava Minaříka poradili s rýmařovskou ZŠ Jelínkova 3:1. V kategorii B (4. až 5. třída) podlehl Bílovec ve skupině mladým baníkovcům a ZŠ Cihelní z Bruntálu. V souboji o konečné páté místo pak prohrál po penaltovém rozstřelu se ZŠ Český Těšín. Bílovec: V. Kubíček, F. Šlesár, K. Bohdal, K. Rozsypal, M. Schaumann, M. Tížek, A. Mikunda, R. Buš, T. Balhar, T. Solanský, V. Hendrych, V. Sedlák, P. Malý, J. Machalíček. Chyběli: T. Klus, M. Šubert. Trenér: Hynek Seman.

Bílovečtí postoupili na Strahov. Mladí fotbalisté byli úspěšní také na Coca-Cola školském poháru. Na konci května se v Kylešovicích uskutečnilo 3. kolo, kde si ZŠ Komenského Bílovec vybojovala postup do republikového finále na pražský Strahov, které se uskuteční ve dnech 19. a 20. června, mezi posledních osm týmu z celkového počtu 982 přihlášených. „Na třetí kolo turnaje jsme odjeli především si zahrát a neudělat ostudu. Nakonec se vše rozhodovalo v posledním utkání se ZŠ Kylešovice, což je sportovní škola SFC Opava. V utkání jsme nečekaně, ale zcela zaslouženě vyhráli, kdy kluci podali velmi dobrý výkon a mile mě překvapili především po taktické stránce. Těšíme se na turnaj do Prahy a věřím, že se neztratíme ani v celorepublikové konkurenci," věří trenér mužstva Petr Gelnar. Jedenáctý ročník fotbalového turnaje, tak bude znát vítěze a vítězky, kteří se budou moci těšit na třídenní zájezd do Turína, kde navštíví zákulisí stadionu Juventus Turín.

Všechny účastníky finálového turnaje přijede do Prahy podpořit ambasador projektu Jan Koller. „Na Strahově bude k vidění kromě sportovních výkonů i spousta zábavy a bohatý doprovodný program zaměřený na aktivní životní styl. Týmy mají rozhodně o co hrát, už jen účast ve finále bude pro všechny velkým zážitkem," slibuje Jakub Will Loos, zástupce společnosti Coca-Cola.

VÝSLEDKY ZŠ KOMENSKÉHO BÍLOVEC:

Předkolo: ZŠ TGM Bílovec 3:0.

1. kolo: ZŠ Bartošovice 15:0, ZŠ Stará Bělá 8:2.

2. kolo: ZŠ Kozlovice 6:0, ZŠ Frýdlant n. O. 4:1, ZŠ Jablunkov 4:1. 3. kolo: ZŠ Vyhlídka Valašské Meziříčí 1:0. ZŠ Ostrava Nádražní 3:0. ZŠ Kylešovice Opava 2:0.

Bílovec: L. Hrdina, A. Kubesa, D. Hula, T. Kudýn, M. Mikyska, J. Vaněk, M. Moravec, J. Tomášek, M. Socha, D. Marák, D. Stix,L. Černín, J. Dresler, J. Král, D. Uhliarik, Z. Přibyl, F. Malcher. Trenér: Petr Gelnar.