VYBERTE SI REGION

Brněnská Technika si nadělila výhru v Kopřivnici

/FOTOGALERIE/ Nováček z Kopřivnice bral z posledních šesti duelů roku 2015 pouhý bod. Proti Technice zaspal první dvě třetiny.

23.12.2015
Fotogalerie
21 fotografií
II. hokejová liga, sk. Východ, 29. kolo  HC KOPŘIVNICE – HC TECHNIKA BRNO 1:3

II. hokejová liga, sk. Východ, 29. kolo HC KOPŘIVNICE – HC TECHNIKA BRNO 1:3Foto: Dalibor Tobola

S končícím rokem se chtěli s věrnými příznivci, kteří je opět hnali za body i přes nepříznivý vývoj zápasu až do závěrečné sirény, rozloučit tříbodovou nadílkou.

Kopřivnický celek trenéra Slabého však závěr roku nezastihl v bodové formě, když se dva dny před Štědrým dnem musel sklonit třetí Technice Brno po výsledku 1:3. Aktuálně osmá Kopřivnice naskočí na druholigový rychlík znovu ve středu 6. ledna, kdy ji od 18 hodin čeká duel na ledě porubského Toraxu.

Vysokoškoláci vstoupili do utkání aktivněji a chtěli potvrdit předchozí domácí skalp lídra z Frýdku-Místku. Do první vážnější šance se však dostal kopřivnický Slovák, jenž na strážce soví klece Jekela nevyzrál. Ve 13. minutě se poprvé měnilo skóre, když se při hře 4 na 4 prosadil do domácí otevřené obrany Čtvrtníček. Kopřivnice pak mohla ještě několikrát děkovat pozornému Vrbovi, jenž už Brňanům v prvním dějství nepovolil skórovat.

V prostřední části už se Kopřivničtí častěji tlačili před branku Jekela, ale domácí defenziva musela být nadále na pozoru proti nebezpečným kontrům Techniky. Šance Hrubého nebo opět Slováka ještě vyrovnávací trefou neskončily, ale ve 32. minutě už devět stovek diváků v Tatra aréně explodovalo, když kapitán Tomášek obral jednoho z hostujících hráčů o kotouč a přesnou ranou zařídil svému týmu vyrovnání.

V závěru druhé části, kdy měla Kopřivnice navíc početní výhodu, však ujel hostující kanonýr Jurča, jenž má v letošní sezoně také dva starty za prvoligovou Třebíč, a který povedeným zakončením překonal Vrbu. „Náš výkon byl první dvě třetiny hodně špatný. Chybělo nám nasazení, lepší bruslení a bylo to naprosto bez osobních soubojů. Takhle se prostě nebojuje o body. Soupeři jsme darovali dva góly a pak už se to proti takovému soupeři těžko otáčí. Kluci si musí sáhnout do svědomí, jak byli na utkání připraveni," kroutil hlavou šéf kopřivnické střídačky Václav Slabý.

Slabý: Zbytečně ztracené body

Velkou šanci na vyrovnání měla Kopřivnice ve 48. minutě, kdy dostala k dispozici dvojnásobnou přesilovku trvající 75 vteřin, ale hnána výbornými fanoušky, kýžené vyrovnávací trefy nedosáhla. Velkou příležitost měl pak také neúnavný Červenka, ale domácí ochozy pouze zahučely. Stejný hráč pak svým projektilem doslova sestřelil Jekela, jenž se z pumelice domácího střelce těžce zvedal z ledu. V čase 57:51 pak dostali domácí možnost přesilové hry a minutu před koncem třetí třetiny navíc odvolali Vrbu. Ani to však Kopřivnici k vyrovnání nepomohlo a navíc to byl opět Jurča, jenž zavezl kotouč až do opuštěné domácí branky.

„V poslední třetině jsme měli hodně šancí, ale štěstí přeje připravený, což my jsme nebyli. Utkání se totiž hraje šedesát minut a to si musí hráči uvědomit. Jsou to pro nás doma zbytečně ztracené body. Nyní musíme dobře potrénovat, odpočineme si od zápasů a uvidíme co v lednu. Ale budeme bojovat," slibuje kopřivnický kouč.

Technika se tak na kopřivnickém ledě radovala už podruhé v ročníku, když předtím uspěla v nájezdech.

„Podali jsme bojovný výkon. Kopřivnice hrála s postupem času dobře a dřela. Nám ale vyšla první třetina a zápas jsme ubojovali až do konce. Před Vánocemi je to pro nás z Kopřivnice super výsledek. Ve třetí části jsme ještě ubránili dvojnásobnou přesilovku, což bylo taky důležité," pochvaloval si sportovní manažer Techniky Vlastimil Odehnal, jehož tým čeká v neděli 3. ledna utkání s Hodonínem pod širým nebem.

II. hokejová liga, sk. Východ, 29. kolo

HC KOPŘIVNICE – HC TECHNIKA BRNO 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 32. Tomášek – 13. Čtvrtníček (Havíř, Kadlec), 40. Jurča (Benýšek), 60. Jurča (Jekel). Rozhodčí: Škach – Mikler, Novák. Vyloučení: 7:7. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 894.
HC Kopřivnice: Vrba – Teper, Čintala, Vydra, Imrich, Dusík, Marek – Červenka, Sluštík, Kofroň – Bartošák, Tomášek, Hrubý – Slovák, Stránský, Pargáč - Suchý. Trenér: Slabý.

Zbylá utkání 29. kola se hrají v úterý 29. prosince: 17.30 Vsetín – Břeclav, 18.00 Frýdek-Místek – Karviná, Val. Meziříčí – Hodonín. Duel Mor. Budějovice – Opava je na programu 30. prosince od 18.00.