Derby nabídlo drama až do konce, rozhodl Martinčík

Emoce, nečekaný zvrat, výtečnou atmosféru a dramatickou koncovku. To všechno nabídlo derby v krajské hokejové lize mezi domácí Kopřivnicí a hosty ze Studénky. Ti vedli už 5:2, ale domácí během necelých pěti minut dokázali srovnat na 5:5 a když nepřineslo rozuzlení prodloužení, vzal si nájezdy do své moci hostující Václav Martinčík, jenž rozhodl o bodu navíc pro Studénku.

13.1.2014

HC Kopřivnice – HC StudénkaFoto: Deník/Dalibor Tobola

Ve 45. minutě pak inkasoval trest 5 minut + do konce utkání domácí Horák. Z jeho pětiminutového trestu chybělo 71 vteřin, když Janečka zajistil vedení Studénky 4:2. Přesilovka hostů pokračovala, uběhla přesně minuta od čtvrtého zásahu, když si pátou gólovou navštívenku Studénky přichystal Pokorný, jehož přesná rána skončila od tyče až v síti. Poté však začal úřadovat domácí tým trenéra Slabého.

Na konci kombinace byl mladík Gola, jenž přidal třetí branku a hned za chvíli se Kopřivnice radovala za čtvrté trefy, když kotouč za Horyla propasíroval důrazný Štěpjak. Stíhací jízdu Kopřivnice pak dokonal Kameníček, jenž z úhlu napálil kotouč pod víko a remíza 5:5 byla na světě. „Když jsme dali pátou branku, tak jsme potom vypadli trošku ze hry. Byl tam moment, kdy jsme měli tři zraněné v jednom střídání, takže jsme museli improvizovat. A asi nekoncentrovaností jsme pak dostali ty tři góly," řekl po utkání trenér Studénky Miroslav Pokorný.

Rozuzlení pak nepřineslo prodloužení a nájezdy měly dva úspěšné střelce. Za domácí se trefil se štěstím pouze Kameníček a v dresu Studénky se dvakrát prosadil Martinčík, jenž tak rozhodl o tom, že Studénka vyhrála za dva body i druhé derby v sezoně. „Mohli jsme mít tři body, ale i tak jsem rád. Byl to perfektní zápas se super atmosférou. Kluci se na derby vždycky těší, myslím si, že i fanoušci. S Kopřivnicí se hraje vždy dobře. Jsou to zápasy, kdy to baví všechny kolem. Herně jsme ale byli více nabuzeni než Kopřivnice, která nebyla tak dravá," dodal studenecký kouč. Podobně to viděl i domácí lodivod. „Musím uznat, že Studénka byla celé utkání v útočné fázi lepším mužstvem. Jejich útočníci byli lehkonozí, lépe bruslili, zatímco my jsme se trápili. Nakonec je to pro nás dobrá remíza, ale s výkonem nejsem spokojen, protože takové hrubky, které někteří hráči předvádějí, to je do nebes volající," nechápal po zápase trenér HC Kopřivnice Václav Slabý.

HC KOPŘIVNICE – HC STUDÉNKA 5:6 SN (1:2, 1:1, 3:2 – 0:0, 0:1)

Branky: 3. Kameníček, 34. Hrubý, 51. Gola (Kaňovský), 52. Štěpjak (Hrubý), 55. Kameníček (Hruškovský) - 3. Merta (Lindovský), 19. Sochorek (Novák), 32. Štubňa (Orszulik, Veselský), 49. Janečka, 50. Pokorný. Vyloučení: 4:6, navíc Horák 5+do konce – Bolek 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 300.

Jak šly nájezdy: 1. Merta X, Štěpjak X, 2. Martinčík 0:1, Kameníček 1:1, 3. Čáň X, Kropka X, 4. Hrubý X, Martinčík 1:2.

Kopřivnice: Unzeitig – Petružálek, R. Polášek, Hruškovský, Jašek, Merenda, Kropka, Kuchař - Hrubý, Bílek, Štěpjak – Kameníček, Horák, Chalupa – Janečka, Kaňovský, Bartošák – Gola. Trenér: Slabý.

Studénka: Horyl – Novák, Janečka, Bolek, Bolf, Holaník, Veselský - Martinčík, Merta, Lindovský – Čáň, Sochorek, Urbanec – Pokorný, Štubňa, Orszulik. Trenér: Pokorný st.

Zbylé výsledky 17. kola: Šumperk - Rožnov B 7:4, Karviná - Orlová B 5:2, Rožnov - Bohumín 1:5, H. Benešov - Krnov 2:3 sn.

Ještě více se o utkání dočtete v úterním týdeníku Region.

13.1.2014 VSTUP DO DISKUSE

FRENŠTÁT (zleva Marek a Klimpar) zažil v Českém Těšíně další radost z vítězství.

FOTBALISTÉ Bílovce (v bílém) si musí na výhru počkat minimálně do neděle, kdy doma hostí Pustou Polom.

Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.