Druholigovou budoucnost mají v rukou soupeři

Kopřivnice -Žádná velká radost ani na jedné střídačce nepanovala po skončení barážového duelu oII. hokejovou ligu mezi Kopřivnicí a Břeclaví. Domácí potřebovali kjistotě postupu vyhrát odvě branky, hosté by si připsali druholigovou příslušnost vpřípadě výhry či remízy. Jenže výsledek 4:3 pro Kopřivnici dává naději oběma celkům, ikdyž Jihomoravanům mnohemvětší.

3.4.2008

Baráž o II. ligu, Kopřivnice - Břeclav.Foto: Deník/Pavel Karban

Kopřivnice vstoupila do zápasu ve velkém stylu, už ve 2. minutě zvedali její hráči ruce nad hlavu. Rozhodčí Malíř ale gól pro posunutí branky neuznal. Pak začali úřadovat zkušení hosté, dva pokusy zastavil výborný Chlad, na třetí, z hole Veselského ale už ani on nestačil. Branka domácí na chvíli srazila do kolen. Pak ale opět zvedli hlavy, jenže všechny jejich pokusy zastavoval s ledovým klidem brankář Žůrek.

Na začátku druhé půle pokořili Břeclavští Chlada podruhé, autorem branky byl Drábek, a s Kopřivnicí to vypadalo špatně. Jenže série vyloučení hostujících hráčů posadila domácí hráče na koně. Tlak vyústil ve dva slepené góly. Během minuty se o ně postarala dvojice Polášek, Martin Smeták starší.

Do poslední třetiny vletěli domácí jako vítr a stačila opět jediná minuta a zásluhou Veleckého a Poláška vedli o dvě kýžené branky. Jenže Břeclav trpělivě hrála svou hru a při vlastním oslabení osm minut před koncem snížila Světlíkem. V závěru bušila Kopřivnice do soupeře ze všech stran, a necelou minutu před závěrečným hvizdem se Nevrklovi podařilo dostat puk za brankovou čáru i se Žůrkem. Rozhodčí ale branku neuznal.

HC Kopřivnice – HC Břeclav 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Branky: 35. Polášek (Hrubý, Man), 36. Smeták st. (Smeták ml.), 44. Velecký, 44. Polášek (Man) – 10. Veselský (Čikl), 22. Drábek (Klimeš, Čikl), 52. Světlík (Špok), vyloučení: 10:13, navíc Smeták ml. (Kopřivnice) 10 minut OT, Stloukal (Břeclav) 10 10 minut OT, využití: 1:1, v oslabení: 0:1, rozhodčí: Malíř – Hanzlík, Rychlý, diváci: 1600.

Kopřivnice: Chlad – Kladiva, Nevrkla, Hübl, Pelikán, Jedlička, F. Horák – Hrubý, Man, Polášek – Velecký, Smeták st., Smeták ml. – Vaculín, Chalupa, Třeštík. Trenér Vladimír Slovák

Břeclav: Žůrek – Nohel, Světlík, Karlíček, Šimeček, Galatík, Psota – Špok, Balát, Kárný – Drábek, Bauer, Stloukal (11. Klimeš) – Rákoczy, Čikl, Veselský. Trenér Michal Konečný

Porážka Břeclavi postup nezajistila

Kopřivnice - Hokejisté Kopřivnice budou s napětím očekávat výsledek sobotního zápasu Břeclavi s Uherským Hradištěm

S jedinou porážkou, ale zřejmě bez postupu skončí v barážové skupině o II. hokejovou ligu Kopřivnice. Ve středu před šestnácti sty diváky porazila největšího rivala z Břeclavi 4:3, ale protože soupeř má utkání k dobru a jen dvoubodovou ztrátu, radost z postupu zřejmě zůstane na jižní Moravě. Kopřivnice totiž musela k postupu vyhrát o dvě branky.

Břeclav vedla v utkání 2:0, domácí ale dokázali zápas otočit na 4:2. Osm minut před koncem ale inkasovali potřetí. A soupeři opět odskočit už nedokázali. „Chtěli jsme neprohrát, ale domácí se dostali zpět do hry dvěma slepenými góly,“ uvedl po utkání břeclavský trenér Michal Konečný. Výhru si podle něj soupeř zasloužil. Pochvalná slova Konečný adresoval nejen oběma gólmanům, kteří byli ozdobou série, ale i kopřivnické dvojici Polášek, Smeták starší. „Překvapili mě fyzickou kondicí. Myslel jsem, že odpadnou, ale bohužel, vydrželi až do poslední minuty.“

„To je o zkušenostech, člověk ví, kdy ubrat,“ vysvětlil Martin Smeták starší, proč vydržel hrát celých šedesát minut. „Je mi dvaačtyřicet, ale cítím se na pětapadesát. Jsem otlučený, zničený fyzicky i psychicky,“ přiznal. Bývalý extraligový hráč i rozhodčí přiznal, že ve středu zřejmě naposledy stál na bruslích coby hokejista. „Spíš bych se viděl někde za mantinelem,“ naznačil svou budoucnost. Ani zkušenosti ale Smetákovi nepomohla skrýt zklamání. „Jsem tady s Martinem (myslel syna – pozn. aut.) od ledna a za tu dobu jsme prohráli jediný zápas. Mrzí nás to,“ potvrdil. Stejné pocity prožíval po utkání i kopřivnický kapitán Pavel Man. „Dali jsme do toho všechno, nevyšlo to. Postup už není v našich rukou,“ řekl. Zatímco Man ale nevěří, že by si Břeclav nechala II. ligu utéct mezi prsty, Smeták byl v předpovědi optimističtější. „Záleží, s kým do Břeclavi přijede Uherské Hradiště. Jestli s juniory, tak nemají šanci. Ale ono nastřílet sedm branek není jednoduché nikdy,“ upozornil na dálku soupeře.

Oba smutní, Slovák více

Kopřivnice - I přes prohru 3:4 má Břeclav postup do II. ligy ve svých rukou. „Musíme doma vyhrát nad Uherským Hradištěm, ale snad je v našich silách dát sedm gólů,“ doufal trenér Michal Konečný. Podle něj mohl být zápas ještě hezčí, nebýt rozhodčího Malíře, který hru zbytečně kouskoval. „Je škoda, že nemohou postoupit obě mužstva. Na krajský přebor předvádějí kvalitní hru,“ litoval. Podle Konečného ovlivnilo zápas brzké Stloukalovo vyloučení do konce utkání. „Je to náš klíčový hráč. Je to zkušený hráč a musí udržet nervy na uzdě,“ řekl na adresu Stloukala.

Domácí kouč Vladimír Slovák byl smutnější než Konečný. Věděl, že postup má v rukou soupeř. „Nemáme jistotu,“ povzdychl si. Důvodem, proč se nepodařilo vyhrát o více než gól, byla dlouho trvající neprůstřelnost brankáře Žůrka. „Už v Břeclavi jsme měli šance, ale nedokázali jsme dát gól. tady nám to taky dlouho trvalo a když už vedeme o dvě branky, inkasujeme v oslabení…“ Slovák nezapíral, že v postup už moc nevěří. „Budeme čekat, ale moc velkou naději nám nedávám.“

Autor: Pavel Karban

3.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

Klimkovický tunel. Ilustrační foto.
14

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.