Kopřivnice - Dalekou cestu do Prahy si kopřivničtí florbalisté zpříjemnili sobotní návštěvou florbalového Superfinále v O2 aréně.

23.4.2013

Ilustrační fotoFoto: Deník/Lukáš Kaboň

„Myslím si, že pro každého florbalistu to musel být super zážitek, protože vidět deset a půl tisíce nadšených fanoušků a skvělý florbal stálo za to. Byla to opravdu výborná akce. Tuto velkolepou akci mohou ostatní halové sporty florbalu jenom závidět," řekl trenér FBC Vikings Kopřivnice Marek Jehlár.

V neděli se pak jeho tým vrhl do 2. kola play-up o účast v 1. lize. Proti pražskému FBC Start 98 měli Vikingové úvod z říše snů. Už v páté minutě se, po přihrávce Nehery, prosadil pohotovou střelou k bližší tyči Podlezl a poslal Kopřivnici do vedení 1:0. Hostující svěřenci trenéra Marka Jehlára pak přečkali oslabení a sami znovu udeřili. V 11. minutě překonal pražského brankáře Jirmana Opatřil, a zvýšil tak na 2:0. O tři minuty později pak potrestal chybu domácích Vávra, který z brejku navýšil vedení Kopřivnice už na 3:0. Drtivou úvodní třetinu završil čtvrtou brankou Vikingů Klemens.

Vikingové se nezastavili ani s nástupem do druhé části hry, po jejíchž devíti minutách se bekhendem prosadil Šimíček 0:5. Pražský Start poprvé skóroval ve 32. minutě, když Pinďáka překonal Vašíček 1:5. Další branku Pražanů mohl zanedlouho přidat Vavro, ale na brankáře Vikingů nevyzrál. Domácí však přesto stihli do konce druhé dvacetiminutovky snížit na rozdíl tří branek. Na 2:5 upravil skóre Haspeklo.

Ve 47. minutě pořádně zdramatizoval zápas domácí Řehulka, jenž vstřelil třetí branku Startu 3:5. Následně nebylo proměněno ani druhé trestné střílení v zápase, v němž tentokráte nebyl úspěšný kopřivnický Jan Matúš. Čtyři minuty před koncem vstřelil důležitou šestou branku Vikingů Nehera, který tak pojistil vedení svého týmu na 6:3. Domácí potom ihned sáhli po oddechovém čase, ale nebylo jim to nic platné. Sedmou trefu Kopřivnice obstaral, svou druhou trefou v utkání, Vávra, a definitivně tak rozhodl o výhře Kopřivnice 7:3. „Důležitá byla první třetina, kde jsme vycházeli ze zajištěné obrany. Poučili jsme se z minulé série proti Svitavám, kde jsme tvořili hru a snažili se hrát, a soupeř nás trestal z brejků. Takže přesně tak jsme hráli na pražský Start, první třetina se nám opravdu vyvedla, a to bylo asi rozhodující pro vývoj celého utkání," vracel se k prvnímu dějství trenér Vikingů Marek Jehlár. V sérii hrané na dvě vítězství se tak kopřivničtí Vikingové ujali vedení 1:0 na zápasy. Kopřivnici znovu chyběl kapitán mužstva Bolom a utkání v Praze nedohráli další dva Vikingové. „Bohužel se nám v průběhu utkání zranil junior Šimíček a také Podlezl, takže jsme museli se sestavou trošku improvizovat a soupeř využil našich drobných zaváhání a dostal se na dostřel. Poslední třetinu jsme museli poctivě odbránit a náš šestý gól byl asi zlomový. Předtím jsme tam měli řadu spálených šancí. Nakonec nás to ale nemuselo mrzet, zápas jsme zvládli i tak," těšilo trenéra kopřivnických florbalistů.

Série se tak nyní stěhuje z hlavního města do Kopřivnice. Vikingy čeká druhý díl série v sobotu od 19 hodin v domácí hale SOU. Případný rozhodující třetí zápas by se hrál o den později v 10 hodin, opět na domácí půdě Vikingů.

1. zápas 2. kola play-up o 1. ligu:

FBC Start 98 - FBC Vikings Kopřivnice 3:7 (0:4, 2:1, 1:2)

Branky: 32. Vašíček (Svoboda), 35. Haspeklo, 47. Řehulka (Štyler) 5. Podlezl (Nehera), 11. Opatřil (Lichnovský), 14. Vávra (Soukal), 17. Klemens (Soukal), 29. Šimíček, 56. Nehera (Podlezl), 59. Vávra (Opatřil).

STAV SÉRIE 0:1.

FBC Vikings Kopřivnice: Pinďák J. Matúš, P. Podlezl, O. Kubátko, J. Baďura, M. Nehera, J. Kresta, J. Křižan, D. Šimíček, L. Soukal, A. Lichnovský, L. Vávra, D. Opatřil, M. Uvíra, T. Klemens. Trenér: Marek Jehlár.

23.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

Klimkovický tunel. Ilustrační foto.
14

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Senioři mohou trávit podzim v Příboře v muzejní škole

Oblíbená akce se v rodišti Sigmunda Freuda koná již posedmé.

Extraligovou Kopřivnici čeká Valašský pohár

Extraligové házenkáře Kopřivnice, kteří jsou v plné přípravě na blížící se sezonu tuzemské nejvyšší soutěže, kterou odstartují 9. září na palubovce Nového Veselí, čeká tento pátek a sobotu turnaj na Valašsku, který pořádá celek HC Robe Zubří.