Gedos v derby prohrál jedinou brankou Slezanu

Opava /FOTOGALERIE/ - Opavští hokejisté porazili fotbalovým výsledkem ve šlágru druhé ligy své konkurenty z Nového Jičína a díky nejtěsnějšímu možnému vítězství uhájili první místo v druholigové tabulce.

23.9.2011

HC Slezan Opava - HC Nový Jičín 1:0Foto: DENÍK / František Géla

V úvodu zápasu byli mírně aktivnější opavští hokejisté. Do dvou dobrých střeleckých příležitostí se probil Grofek, ale ani v jednom případě Kozáka v hostující brance nepřekonal. Nedlouho poté však Slezan dokázal zamknout novojičínský celek v obranné třetině a po několika nebezpečných závarech se Opavští dočkali. Po agresivním napadání totiž získali domácí puk a nabídku Kukola zakončil přesnou bekhendovou dorážkou Měch 1:0. Hned po něm se do zakončení po rychlém útoku prodral Chalupa, ale jeho střela švihem skončila v Kozákově lapačce. To bylo z taktikou svázané první dvacetiminutovky vše.

Hned z kraje druhé třetiny vybuchl opavský stadion radostí podruhé. Z dobré pozice vystřelil tvrdě Grofek a zdálo se, že puk skončil v brance. Zahoukala dokonce i branková siréna. Ve skutečnosti však jeho střela orazítkovala pouze horní tyčku hostující branky a domácí veselí tak bylo plané. Krátce nato se povedla Opavě další ofenzivní kombinace, nicméně Kociánova dorážka z bezprostřední blízkosti v poloprázdné svatyni Nového Jičína neskončila. Ve 32. minutě zahrozili v přesilovce také hosté, ale Gebauerův pokus výtečně zneškodnil lapačkou Šafránek. Pár minut nato vyslal bombu od modré opavský zadák Kukol, Kozákovy betony však sklaply včas. S blížící se sirénou ještě zatopila Novojičínským druhá opavská formace, ale Grofek ani Měch v přetlačované s gólmanem Kozákem neuspěli.

Poslední část nabídla velice dramatické chvilky, zejména pro opavské příznivce. Svůj celek musel totiž několikrát podržet skvěle chytající Šafránek a Slezan se začal bát o výsledek. Ať už šlo o dva pokusy Gebauera či dělové rány Andrýska od modré čáry, všechny situace zvládl domácí brankář na jedničku. Gólovou pojistku mohl vstřelit aktivní Grofek, ale Kozák dobře přečetl hru a bylo po akci. V závěru sáhli hosté ke hře bez brankáře, srovnat se jim však nepodařilo, a Opavští tak prodloužili svou sérii vítězství po fotbalovém výsledku na tři utkání v řadě.

„Věděli jsme, že Nový Jičín umí vyhrávat rozdílem jedné branky. Za tři kola měl čtyři vstřelené branky a šest bodů, takže tato statistika něco značila, a my jsme se museli snažit hrát podobným stylem jako náš soupeř. První dvě třetiny patřily nám a ve druhé části jsme měli dvě tutovky, které se nám bohužel nepodařilo proměnit. Ve třetí fázi byli hosté lepším mužstvem, zatlačili nás a měli i pár šancí, ale opět výborně zachytal Šafránek a podržel nás. Pochvalu si však zaslouží všichni kluci, protože hráli a bojovali až do konce. Prostě paráda,“ rozplýval se spokojený kouč Slezanu Michal Piskoř.

„Jsem velmi rád i za naše fanoušky, kteří nás podporují. Skandovali celý zápas, což nám pomáhá, a co se týče obecně návštěvnosti, pro ni už snad více udělat nemůžeme. Vždyť vedeme druhou ligu,“ dodal ambiciózní trenér.

„Zápas rozhodla jediná branka, která padla po typické akci Opavy. Na podobné situace jsem hráče upozorňoval, a přesto jsme takto inkasovali. Škoda. Jinak ale domácí vyhráli zaslouženě, byli lepším týmem zejména ve druhé třetině, kdy měli drtivou převahu. Ve třetí části jsme hru srovnali, což bylo dáno výsledkem. Několik šancí jsme měli, ale bohužel se potýkáme se špatnou koncovkou,“ povzdechl si hostující trenér Petr Kneblík.

O víkendu následuje 5. kolo, ale Nový Jičín má, díky lichému počtu týmů, volný los. Do bojů tak zasáhne až ve středu 28. září, kdy se od 18.00 představí na ledě Vsetína.

Branka: 12. Měch, Rozhodčí: Jeřábek - Závislý, Vengřín. Vyloučení: 5:6. Diváci: 450.

Opava: Šafránek - Tichý, Jurčík, Tůma, Kukol, Bednárek, Mosler Kocián, Polok, Mlýnek Grofek, Měch, Herman Pavelek, Chalupa, Černý Vítek, Koschatzký, Baďura. Trenér Michal Piskoř.

Nový Jičín: Kozák Andrýsek, Horák, Pelikán, P. Hruška, Gulda, Slavík, Hradil Zedník, Macháček, Skaloš Štěpjak, Toman, Gebauer Uhlár, Tomášek, Brynecký. Trenér Petr Kneblík.

JAN ŠIMEK

23.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Druholigové hokejisty Nového Jičína (v bílém) a Kopřivnice čeká odveta v úterý 22. srpna.

Start přípravy: Hokejisté Kopřivnice otočili duel v Novém Jičíně

Fotbalisté Petřvaldu na Moravě (v bílém) zahájili nový ročník dělbou bodů.

I. B třída, sk. B: Petřvald na Moravě na úvod remizoval

Souhrn I. B třídy, sk. D: První kolo ve znamení gólových hodů

Novojičínsko - Roli favorita potvrdil hned na úvod Fulnek, který roznesl Vlčovice 7:0. Kopřivnice pak doma podlehla v divokém zápase nováčkovi z Hukvald 2:5.

Bílovečtí mají první bod a nyní cestují na hřiště nováčka

V premiérovém domácím utkání v nové sezoně krajského přeboru nakonec remizovali s Českým Těšínem 1:1. Fotbalisté Bílovce si tak připsali první bod a nyní je čeká sobotní utkání na půdě nováčka ze Staré Bělé.

Frenštát nadělil Slavii kanára

Beskyd doma vyprášil Orlovou 6:0 a potvrdil tak zdařilý vstup do sezony, na který by rád navázali i v sobotu, kdy cestuje do Českého Těšína.