Gedosu odvetné utkání nevyšlo

Havířov – Do Havířova přijel ve středu konsolidovaný soupeř, který dvě třetiny prokazoval oprávněnost své účasti mezi nejlepšími šesti týmy II. hokejové ligy. Novojičínské povzbudil poslední vzájemný duel o víkendu, v němž přehráli Havířov 6:2, a dlouho měli navrch i na havířovském ledě.

14.1.2011

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

AZ Havířov – Gedos Nový Jičín 7:5 (1:1, 3:4, 3:0)

Hosty nerozhodil ani brzký gól Najdka, který skóroval hned z první domácí akce. Do konce třetiny srovnali a ve druhé si vydobyli náskok. Divoký závěr druhé části se nesl ve znamení přestřelky. Během čtyř minut padly čtyři góly. „Trochu mě namíchli rozhodčí, kteří neodpískali za stavu 5:3 pro nás ani faul po jednom zákroku domácích, kteří nám rozšili kluka u mantinelu. Nedlouho poté jsme dostali gól na 5:4,“ namítl po utkání zkušený trenér Nového Jičína Petr Kneblík. „Je ale pravdou, že v poslední třetině hrál Havířov skvěle a zaslouženě otočil skóre. Nám došla šťáva a taky máme úzký kádr,“ doplnil Kneblík.

I díky hostům se v Havířově hrál pěkný hokej s množstvím branek. Výkon AZetu sice dvě třetiny za moc nestál, ale v té poslední domácí hráči neskutečně zabojovali.

„Na hostech se v poslední části projevila únava. Dvě třetiny byli lepší, ale třetí třetina rozhodla o našem vítězství. Kluci podali obětavý, spolehlivý výkon. Do té doby moc nebruslili, nevyhrávali osobní souboje. To vše ale přičítám úbytku sil. Už rozcvička nevypadala nijak živě,“ postřehl havířovský trenér Jan Daneček.

„Já myslím, že jsme viděli solidní utkání. Ke konci nám prostě došla šťáva,“ uzavřel Kneblík. (čin)

14.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.