Vítěznou branku si v přesilové hře připsal Marian Skaloš a trefou do opuštěné klece pečetil vítězství Nového Jičína Adam Uhlár.

Jako první dostali příležitost přesilové hry domácí hokejisté, když na trestnou lavici musel zamířit Filip Chvostek. Větší starosti, ale hostujícímu muži v masce Lukáši Šrámkovi nenadělali. To novojičínští si z první nabídnout početní výhodou věděli rady. Petr Macháček nabil Marianu Skalošovi a opavský rodák poslal Nový Jičín do vedení – 1:0. Domácí pak měli do konce první třetiny řadu dobrých příležitostí, ale Lukáše Šrámka nepřekonali. Nový Jičín vyrážel do nebezpečných brejků a jeden takový mohl v závěru třetiny přetavit ve druhý gól nejproduktivnější muž Handlovy družiny Adam Uhlár. Ale ani on a ani před ním jeho spoluhráči ze třetího útoku Zedník s Bryneckým už Šafránka v brance Slezanu nepřekonali.

Ve druhé části měl obrovskou příležitost v přesilové hře domácí Herman, ale Lukáš Šrámek stále odolával. Opavě se následně naskytla kratičká přesilovka pět na tři, ale hokejisté Nového Jičína bránili nadále velmi účinně. Domácím se přesilové hry vůbec nedařily, důkazem byla další promarněná přesilovka v polovině zápasu. V závěru prostředí třetiny měli domácí hokejisté obrovský tlak, který vyústil v trestné střílení. K němu se rozjel domácí kapitán Tomáš Měch, ale na fantoma v novojičínské kleci si nepřišel. Po čtyřiceti minutách tak Nový Jičín vedl v Opavě o jednu branku a směřoval ke třem veledůležitým bodům pro play-off.

I v poslední třetině hrozili svěřenci Davida Handla především z nebezpečných brejků. Domácí útočníky držela nadále v šachu kompaktní obrana hostů v čele s nepřekonatelným hrdinou v masce Lukášem Šrámkem. Domácí s postupem času vrhali všechny síly do útoky, ale novojičínští nadále drželi tři moc důležité body. Padesát sekund před závěrečnou sirénou si vzal domácí trenér Karel Suchánek oddechový čas. Po závaru před brankou Lukáše Šrámka se však ke kotouči dostali hosté a Adam Uhlár ztvrdil vítězství Nového Jičína a upravil skóre zápasu na 2:0. Hokejisté Nového Jičína tak poprvé v sezoně porazili Slezan a mohli se radovat ze sedmé výhry v řadě za sebou. Další korálek na šňůru vítězství může tým trenéra Davida Handla přidat v sobotu 19. ledna. Nový Jičín čeká derby na ledě posledních Bobrů z Valašského Meziřící.

HC Slezan Opava - HC Nový Jičín 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 9. Skaloš (Macháček, Vašut), 60. Uhlár (Brynecký).

Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Poměr střel: 31:20.

HC Slezan Opava: Šafránek – Tichý, Kukol, Galvas, Kysela, Bednárek, Mosler, Tůma, Vrabel – Černý, Měch, Wolf – Kocián, Chalupa, Herman – Pavelek, Mlýnek, Vítek. Trenér: Karel Suchánek.

HC Nový Jičín: Šrámek – Horák, Vašut, Gulda, Andrýsek, F. Chvostek., Hradil – M. Chvostek, Macháček, Skaloš – Kabeláč, Škumát, Hruška - Uhlár, Zedník, Brynecký. Trenér: David Handl. (dtb)

V zítřejším vydání Novojičínského deníku se dočtete rozhovor s novojičínským útočníkem Marianem Skalošem.