Kopřivnice viděla juniorské derby, z těsného vítězství se radoval Nový Jičín

Kopřivnice - Hokejisté Kopřivnice přivítali ve 21. kole ligy juniorů Nový Jičín. V derby tak proti sobě nastoupily týmy z opačných pólů tabulky. Zatím co domácí uzavírají její chvost, přijeli hosté, díky třetímu místu, v pozici favorita. Přesto na ledě nebyl rozdíl znatelný, i když nakonec hosté vytěžili z minima maximum a radovali se tak z výhry.

17.12.2007

Kopřivničtí hokejisté přivítali v rámci 21. kola ligy juniorů na svém kluzišti Nový Jičín.Foto: DENÍK/Jan Kešelák

HC Kopřivnice – HK Nový Jičín 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Začátek první třetiny byl v podání obou týmů hodně ospalý. Hráči se pomalu dostávali do tempa a šancí bylo na obou stranách jako šafránu. Na bezbrankovém stavu nezměnil nic ani únik hostujícího Hyžáka, který tváří v tvář brankáři Kopřivnice neuspěl. Na druhé straně se neujaly ani dvě střely Kuchyňky od modré. Hlavní roli tak hráli oba brankáři.

Druhá část začala náporem Kopřivnice, když hosté špatnou rozehrávkou ohrozili vlastního brankáře. Neujala se ani samostatná akce Hrubého, ani přečíslení Nového Jičína 3:1. Na první branku se tak čekalo až do 37. minuty. Hrálo se 4 na 4, a v momentě, kdy hostům začala přesilovka, ujel domácí Mičulka. Vinou špatného střídání hostů se dostal snadno přes střední pásmo, posunul přes modrou na Opačitého, který nekompromisní střelou otevřel skóre a zužitkoval tak výraznou herní převahu Kopřivnice.

Na začátku třetí třetiny mohl srovnat Adamec, který ve vlastním oslabení ujel kopřivnickým hráčům. Ve 45. minutě bylo srovnáno. Aleš Zedník vystřelil od modré, gólman domácích pouze vyrazil vysoko nad sebe. Puk se vrátil zpět do brankoviště, kde autor střely využil svůj důraz. Osm minut před koncem mohl poslat domácí do vedení Filip, ale jeho nájezd skončil pouze na betonech brankáře Nového Jičína. Nakonec se ale hosté dočkali. Polostřelu Tomana tečoval Pavel Zedník. Puk se nakonec odrazil od brankářových betonů přímo do brány. V závěru hrála Kopřivnice power play, ale srovnat se jí nepodařilo. Vyhrocenost utkání potvrdila bitka pět sekund před závěrečným hvizdem.

„Vedli jsme o jednu branku, ale utekla nám poslední třetina. Dali jsme úplně zbytečné šance hostům, kteří je využili,“ připomněl trenér Kopřivnice Pavel Mikšovský. „Ve druhé třetině jsme měli výrazně navrch, ale gólman Nového Jičína byl úžasný. Jinak, se hrou jsem byl spokojen, snad krom první třetiny. V dalších částech ale nebylo znát, že by hrál poslední s třetím,“ dodal Mikšovský.

„Vítězství je sice hubené, ale přesto cenné. Chyběli nám ale někteří hráči, proto jsme hráli jen s pěti beky,“ vysvětlil kouč Nového Jičína Jaroslav Trčálek. „Určitě jsem spokojen s výsledkem, nemluvě o tom, v jakém hráčském stavu jsme do Kopřivnice jeli. Ale s předvedenou hrou, samozřejmě, spokojen být nemůžu,“ uzavřel Trčálek.

Branky: 37. Opačitý (Mičulka) – 45. A. Zedník, 54. P. Zedník (Toman), vyloučení: 8:15, bez využití, v oslabení: 1:0, diváků: 82.

Kopřivnice: Boška – Kuchař, Kuchyňka, Tichavský, Poláček (21. Rapák), Milich, Kičmer – Filip, Opačitý, Klos – Hrabčák, Tomis, Mičulka – Hrubý, Ružbašan, Zuber. Trenér Pavel Mikšovský

Nový Jičín: Kozák - M. Valchař, Kaška, Hyžák, Palacký, Heitel - P. Zedník, A. Zedník, Toman – R. Částečka, J. Částečka, Duda – Sudulský, Šimko, Adamec. Trenér Jaroslav Trčálek