SHK Drtiči Hodonín - HC Gedos Nový Jičín 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Nový Jičín vstoupil do utkání stylem, který se od vedoucího týmu očekával. Výborným bruslením a rozehrávkou si vytvořil převahu, které chybělo jen gólové zakončení.

„Po první třetině byl pro nás bezbrankový výsledek hodně lichotivý. Výrazně nás ale podržel gólman. Musím říct, že po přestávce už to bylo excelentní. Trochu jsme museli změnit systém, protože naši hráči špatně napadali a odkrývali střední pásmo,“ hodnotil kouč Hodonína Svatopluk Číhal.

O všem se rozhodlo právě ve druhé části. Do ní nastoupili domácí v početní výhodě, kterou Novojičínští špatným vyhozením zdvojnásobili. Až ve 24. minutě využil nejlepší střelec domácích Peš špatné rozehrávky Nového Jičína ve svém obranném pásmu a otevřel skóre utkání. Také druhá branka padla v oslabení. Meixner vyhrál vhazování na Sladkého, který za pomoci teče zvýšil na 2:0.

Hodonínu se podařilo nakonec ještě využít svou čtvrtou přesilovku. Barták střílel od modré, Šrámek nevěděl, kde má puk a ten se ocitl u zcela volného Peše, který střelou do prázdné branky upravil na konečných 3:0.

Do poslední třetiny opět nastoupili lépe hosté. Šanci Glabazni na snížení ale zastavilo břevno.

Hostující trenér David Handl litoval zejména promarněných přesilovek a vlažného výkonu ve druhém dějství. „První gól nás hodně přibrzdil. Pak jsme dostali další dvě branky a přestali jsme hrát,“ smutnil kouč Novojičínských.

Pokusy jeho svěřenců úspěšně hatil ve skvělé formě chytající Pavel Maláč, který Drtiče podržel zejména v úvodu utkání. „Nulu proti nám jsme si ochutnali minule na Technice, takže jsme si to nyní užili my. Jsem rád i za Pavla, že střetnutí vychytal bez obdržené branky,“ podotkl Číhal.

Branky a nahrávky: 24. Peš (Bartík), 32. Sladký (Meixner), 35. Peš (Barták), vyloučení: 5:8, využití: 1:0, v oslabení: 2:0, poměr střel: 32:26, diváci: 1925.

Hodonín: Maláč - Ivičič, Sladký, Březina, Šťastný, Ševela, Zapletal -Rapant, Kočara, Meixner - Barták, Peš, Matušek - Hoza, Bartík, Knebl. Trenér Svatopluk Číhal

Nový Jičín: Šrámek - Slabý, Vašut, Andrýsek, Hruškovský, Gulda, Koloničný - Jakubu, Macháček, Skaloš - Glabazňa, Toman M., Sluštík -Uhlár, Škumát, Lhotský. Trenér David Handl