Hokejisté doma podlehli Hradišti

Nový Jičín /AKTUALIZOVÁNO/ - Hokejisté Nového Jičína nezvládli domácí duel s Uherským Hradištěm. Nováček soutěže ze Slovácka vyhrál nakonec nečekaně vysoko 7:3.

8.10.2011

Hokejisté Nového Jičína doma podlehli Uherskému Hradišti 3:7.Foto: Deník/Jan Kešelák

HC Gedos Nový Jičín - HC Uherské Hradiště 3:7 (1:2, 1:2, 1:3)

První tři minuty se prakticky odehrály v obranném pásmu Hradiště. Jenže tlak domácích vyšel vniveč a hosté naopak první vážnou šanci přetavili ve vedoucí branku. Nahozený puk neudržel gólman Kozák v lapačce, následná střela Mikeše se odrazila k volnému Červenkovi, a ten poslal hosty do vedení – 0:1. Hned z následného buly našel Šoula Křemečka a od pohromy zachránil domácí brankář Kozák. Na druhé straně našel Skaloš na modré Macháčka, kterého však stihla hostující obrana vytlačit ze střelecké pozice. Sám na gólmana se řítil také Brynecký, s jehož střelou si ale poradil gólman Heneš. Poté se hra proměnila v sérii nepřesných přihrávek a zmatků, kterou utnul až vyrovnávací gól. V 17. minutě vystřelil po úniku Uhlár, jehož odraženou střelu dorazil pod horní tyč Slavík – 1:1. Vyrovnaný stav vydržel jen minutu. Střela hostujícího Antonoviče se odrazila k volnému Sakrajdovi, a ten trefil prázdnou klec – 1:2.

Podobný obraz hry nabídla také druhá část. Předzvěstí změny skóre byla Mikešova dělovka, která vyprášila Kozákovy betony. Tlak Uherského Hradiště se poté vystupňoval. V době, kdy rozhodčí avizoval vyloučení domácího hráče, vystartoval gólman Heneš rychle na střídačku a místo něj šel do hry šestý hráč Hradiště. Početní výhodu 6 na 5 hosté využili, když dělovku Vodáka od modré tečoval přesně do šibenice Červenka – 1:3. Hřiště hned nato opustil Kozák, kterého nahradil v domácí bráně Kamil Gebauer. Ten se uvedl vynikajícím zákrokem, když zneškodnil stoprocentní šanci Sladkého. Také on však musel lovit puk ze sítě. Ve 33. minutě, přesně sekundu před návratem domácího Zedníka z trestné lavice, ujel Mikeš, položil si gólmana a bekhendem zvýšil – 1:4. Přesilovku ale využili i domácí. Ti si při hře 5 na tři vytvořili drtivý tlak a střelu Zedníka od modré dorazil nad gólmana pohotově Gebauer – 2:4.

Poslední třetinu zahájil ve vlastním oslabení Macháček, který zpoza brány našel najíždějícího Andrýska, ten si však na Heneše nepřišel. Na druhé straně byli hosté úspěšnější. Nához Mikeše před bránu z rohu kluziště skončil k údivu všech v brance – 2:5. Rozhozená obrana domácích jen přihlížela, jak minutu nato hosté opět provětrali Gebauera. Ten si poradil s pokusy Antonoviče i Sakrajdy, na dorážku Hrabce byl ale krátký – 2:6. Ve 48. minutě navíc ujel Antonovič, udělal kličku Gebauerovi a nad vyrážečku zvýšil – 2:7. Domácí zahrozili opět v početní výhodě, kdy Hradiště nevědělo kam dříve skočit, snížení se však domácí publikum nedočkalo. To přišlo až v 56. minutě, když našel Gulda Tomana, ten byl sice faulován, ale v momentě, kdy rozhodčí zvedl ruku, signalizující vyloučení hostujícího hráče, prostřelil Heneše, a stanovil tak konečný stav utkání – 3:7.

Petr Kneblík (Nový Jičín): Tak dnes se nám utkání vůbec nevyvedlo. Spousta individuálních chyb, na první branku jsme soupeři nahráli sami. To vše se dá odůvodnit. Je to sport. Ale to, co my neproměníme, na to opravdu nemám slov. Dokonce jsme nezvládli ani dorážky do prázdné brány. Následné chyby už pramenily z naší pošramocené psychiky, kdy už třetí utkání po sobě inkasujeme poměrně špatné branky.

Petr Sakrajda st. (Uh. Hradiště): Je pravdou, že to, že dnes vyhrajeme tak vysoko, jsme nečekali. Na druhou stranu jsme zde přijeli s cílem bodovat, protože jsme minulý zápas totálně vyhořeli a potřebovali jsme se zvednout. Mužstvo se semklo a kluci hráli výborně, takže u nás je spokojenost. Dnes bylo rozhodující, že nám to tam padalo. Pokud by se to táhlo o branku, asi nás domácí svou zkušeností porazí. Jak jsem řekl, dnes to bylo super. Samozřejmě vše bylo podložené výborným výkonem našeho gólmana.

Ostatní výsledky 9. kola: HC RT Torax Poruba - HC Frýdek-Místek 1:5, HC AZ Havířov - HC Bobři Valašské Meziříčí 5:1, HK Jestřábi Prostějov - HC Zubr Přerov 4:3, HC Karviná - VHK Vsetín 1:2

Los 10. kola, středa 12. října, 17.30 VHK Vsetín - HC Slezan Opava, 18.00 HC Zubr Přerov - HC Karviná, HC Bobři Valašské Meziříčí - LHK Jestřábi Prostějov, HC Uherské Hradiště - HC AZ Havířov 2010, HC RT Torax Poruba - HC Nový Jičín

Los 11. kola, sobota 15. října, 17.00 HC Nový Jičín - HC Frýdek-Místek, HC AZ Havířov - HC RT Torax Poruba, HC Karviná - HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Slezan Opava - HC Zubr Přerov, 18.00 LHK Jestřábi Prostějov - HC Uherské Hradiště