HC Gedos Nový Jičín - HC Frýdek Místek 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Již opatrný začátek naznačil, že utkání zřejmě moc branek nepřinese a budou rozhodovat maličkosti. Domácím se již po dvaadvaceti sekundách naskytla hra v početní výhodě, kterou ale nevyužili, a hned po jejím skončení si stejnou výhodu užili také hosté. Ti byli střelecky aktivnější, proti však byl domácí gólman Kozák. V 7. minutě si do dobré střelecké pozice najel domácí Toman, jeho jedovatou střelu ale Laníček chytil. Na druhé straně si najel před Kozáka Diviš, jeho střelu zápěstím však švihem lapačky zneškodnil domácí gólman. Do konce třetiny viděli diváci ještě dvě tutovky na každé straně. V 18. minutě si mezi kruhy najel Tomášek, ale je pohotovou střelu Laníček vyrazil. V poslední minutě pak vyzkoušel pozornost Kozáka opět Diviš.

Hra ve druhé třetině byla podstatně uvolněnější a ruku v ruce s tím přišly také šance. V polovině zápasu vypálil od modré domácí Horák, jeho střelu chtěl před gólmanem tečovat Macháček, ale na Laníčka si nepřišel. Hned nato vznikl závar před frýdecko-místeckým gólmanem, ten však nakonec dorážku Macháčka vykopl v lehu na zádech betonem z branky. Na druhé straně vyzkoušel pozornost Kozáka Rozum, hned vzápětí se, po individuální akci, dostal do zakončení Kabeláč, ale ani on neskóroval. Závěr třetiny byl ve znamení domácí přesilovky pět na tři, jež měla pokračovat i v úvodu třetí třetiny.

Domácí přesilovku nevyužili a na řadě byli hosté. Ve 47. minutě vyslal Gajda dělovku od modré, kterou před Kozákem tečoval Mach – 0:1. A opět padla na hráče nervozita, jež měla za následek vylučování na obou stranách. Rozhodující branka nakonec padla v početní nerovnováze. Při hře hostí 4 na 3 se k puku dostal u mantinelu Hrubý. Když neměl komu nahrát, vzal zodpovědnost na sebe, nabruslil si před bránu, udělal brankáři kličku a bekhendem do prázdné rozhodl utkání – 0:2. Nový Jičín se pokoušel s výsledkem ještě něco udělat. Macháček nahodil puk, který na poslední chvíli tečoval Štěpjak, na Laníčka si ale nepřišel. Poslední akci zápasu rozehrál domácí Toman. Ten našel Bryneckého, jemuž však radost pokazil opět bezchybný Laníček.

Branky a nahrávky: 47. Mach (Gajda), 57. Hrubý (Rozum), vyloučení: 5:7 - 10 min. Krutil (Frýdek-Místek), využití: 0:1, v slabení: 0:0, poměr střel: 19:31

Nový Jičín: Kozák - Horák, Pelikán, Andrýsek, Hruška P., Gulda, Slavík, Hradil - Štěpják, Macháček, Skaloš - Zedník P., Toman M., Gebauer R. (41´ Brynecký) - Uhlár, Chvostek, Tomášek. Trenér Petr Kneblík

Frýdek-Místek: Laníček - Podešva, Jindřich, Gajda, Kudláček, Měkýš, Michalčík, Hrubý, Krutil, Mach, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matýsz, Štubňa, Sluštík O., Gogolka, Majling, Řezáč, Gančarčík, Čára. Trenér Radim Nečas